głosniki?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

głosniki?

Post autor: k0nr4d » pt lip 30, 2010 12:46

W drzwi tyle również się nie wkłada głośników, bo nie ma to sensu. Zamiast tego piecyk+sub do bagażnika.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

lysy_86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 18:11
Lokalizacja: Słaboszewo

głosniki?

Post autor: lysy_86 » ndz sie 01, 2010 12:26

zobacze jak z kasa wyrobie


Golf to jest to. Szacun

deeluks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn sie 02, 2010 15:37
Lokalizacja: Hindenburg

Re: głosniki?

Post autor: deeluks » pn sie 02, 2010 15:39

Witam, podłączę się do tematu żeby nie zakładać nowego, a piszę ponieważ jestem zainteresowany zakupem głośników do swojego VW Golfa 3, jednak nie wiem jakie będą najlepsze (rzecz jasna po jak najniższych kosztach). Radio jakie posiadam to Dalco 4x25W, więc stąd moje pytanie jakie głośniki byłyby najbardziej optymalne do tego "zacnego" radyja ? Zależy mi przede wszystkim na dobrej jakości dźwięku i mocnym basie, co polecacie ?
Prosiłbym o odpowiedź, pozdrawiam :).



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

głosniki?

Post autor: k0nr4d » pn sie 02, 2010 15:58

deeluks pisze:Zależy mi przede wszystkim na dobrej jakości dźwięku i mocnym basie, co polecacie ?
Jeśli tak stawiasz sprawę to:

- radio wciśnij jakiemuś frajerowi;
- kup porządne radio;
- kup zestaw odseparowany na przód;
- kup skrzynkę basową do bagażnika;
- kup wzmacniacz, który napędzi całość;
- ciesz się z mocnego basu i lepszego dźwięku niż z aktualnego radia.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: głosniki?

Post autor: bogib184 » pn sie 02, 2010 17:11

Powiem krótko i na temat odnośnie postu wyżej: Amen :helm: Kolega powiedział wszystko na temat basu :okej:



deeluks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn sie 02, 2010 15:37
Lokalizacja: Hindenburg

głosniki?

Post autor: deeluks » pn sie 02, 2010 17:27

Niestety nie należę do krezusów, więc i moje środki finansowe są mocno ograniczone... "Dobry bas" to na obecną chwilę lepszy niż posiadam w tej chwili (prawie wcale go nie słychać), nie myślałem póki co o żadnej tubie tylko głównie o samym poprawieniu dźwięku, aby jazda słuchając muzyki nie przypominała jazdy przy głośnikach z kartonu (taka ironia), dlatego chciałbym się zmieścić w ok. 250-300zł (licząc, że sprzedam aktualne radio za ~90zł), choć suma suma rum myślę, że najpierw jednak lepiej kupić same głośniki i może dzięki nim samym uzyskam zadowalającą jakość dźwięku ? Stąd moje pytanie co polecacie za "sprzęt" do takiego mizernego radia ? Nie liczę na fajerwerki w postaci łubu-dubu, tylko czystą, wyraźną i miłą dla ucha muzykę... :pub:



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

głosniki?

Post autor: k0nr4d » pn sie 02, 2010 17:43

Z samego radia i głośników zamontowanych bez dystansu i wygłuszonych drzwi nie ma prawa być żadnego basu. Najpierw wygłuszenie drzwi i montaż głośników na dystansie. Niestety z gówna bata się nie ukręci. Zawsze można stopniowo składać klocki w miarę przypływu gotówki.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

deeluks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn sie 02, 2010 15:37
Lokalizacja: Hindenburg

głosniki?

Post autor: deeluks » pn sie 02, 2010 17:51

Dodam, że jestem kompletnym laikiem, samochód posiadam od miesiąca, stąd moje (może być, że głupie) pytanie, na czym polega wygłuszenie drzwi i montaż głośników na dystansie ? Prosiłbym o wyrozumiałość, pozdrawiam :pub:



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

głosniki?

Post autor: Kamel » pn sie 02, 2010 17:57

deeluks pisze:Dodam, że jestem kompletnym laikiem, samochód posiadam od miesiąca, stąd moje (może być, że głupie) pytanie, na czym polega wygłuszenie drzwi i montaż głośników na dystansie ? Prosiłbym o wyrozumiałość, pozdrawiam :pub:
Przeczytaj sobie ten temat: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=19&t=9787" onclick="window.open(this.href);return false;
Będziesz miał jako takie podstawy do dalszych kombinacji :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

deeluks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn sie 02, 2010 15:37
Lokalizacja: Hindenburg

głosniki?

Post autor: deeluks » wt sie 03, 2010 09:25

No to co nieco poczytałem i się dowiedziałem, zapytałem znajomego mechanika czy potrafiłby ogarnąć ten temat, bo ja sam jestem jeszcze żółtodziobem w kwestii samochodów, ale mam jeszcze jedno pytanie (podobno kto pyta nie błądzi), mianowicie czy warto użyć tego MDFu i wygłuszenia przy aktualnych głośnikach, czy lepiej zająć się tym po zakupie nowych głośników ? Pytam żeby ograniczyć sobie roboty w razie gdyby obecne głośniki okazały się "kichą"...

PS
Czy możecie polecić jakieś dobre radia (lub macie linki do aukcji), za które nie wywale dużej gotówki, a będę zadowolony z ich "pracy" ? Mówię tutaj o używanym sprzęcie, bo nówka za 300zł mnie nie kręci zbytnio... Rzecz jasna zależałoby mi na wejściu USB, bo jest to dużym udogodnieniem.. Mam nadzieje, że nie żądam gruszek na wierzbie ?



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

głosniki?

Post autor: k0nr4d » wt sie 03, 2010 09:41

Prędzej, czy później i tak będziesz musiał wygłuszyć drzwi i zamontować dystans. Wybierz sobie co chcesz na początku - poprawę dźwięku ze zwykłych głośników, czy trzeszczenie tapicerki z nowych.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

deeluks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn sie 02, 2010 15:37
Lokalizacja: Hindenburg

głosniki?

Post autor: deeluks » wt sie 03, 2010 09:45

Troszkę źle mnie zrozumiałeś, moje pytanie brzmiało bardziej w tym sensie czy wygłuszać i montować dystansy na starych głośnikach (po małych kosztach - jestem studentem i kiepsko z kaską), czy dopiero po zakupie nowych (przy aktualnym radiu chyba i tak będzie ciężko ze znaczną poprawą) ?

Może przedstawmy sprawę w ten sposób - kupiłeś Golfa, jesteś spłukany (masz kilka stówek odłożonych na czarną godzinę), udało Ci się kupić radio - kiepskie, bo kiepskie ale gra i ma wejście na USB ale drażni Cię jazda z muzyką, która brzmi jak z "tekturowych" głośników, co więc robisz ? (tylko nie pisz, że idziesz do pracy albo nie słuchasz muzyki skoro źle brzmi... :bajer: )



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

głosniki?

Post autor: k0nr4d » wt sie 03, 2010 11:50

Jestem również studentem, ale w wolnym czasie pracuję :P Ja zacząłem od du.py strony, bo kupiłem głośniki i dystanse, zamontowałem i drzwi czekają na wygłuszenie już rok i nie mogą się doczekać. Kup dystanse, kosztują niewiele (około 30 zł), zamontuj je, na pewno trochę dźwięk się poprawi. Uciułaj na wygłuszenie (150 - 200 zł na taśmę dekarską, bo jest to najtańsze wyjście), radio i głośniki. Niestety dysponując groszami świata się nie zawojuje, samo radio trzeba liczyć przynajmniej 200 zł (dobra używka) i 250 zł głośniki z dystansami chyba, że jedziemy po najmniejszej linii oporu, to kupujemy Phonocary za 120 zł pod samo radio i wszystko składamy do kupy. Jeśli chcesz naprawdę dobrego grania, to trzeba zainwestować dodatkowo w dobry zestaw odseparowany zamiast byle jakich głośników, wzmacniacz i okablowanie.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

głosniki?

Post autor: bogib184 » wt sie 03, 2010 13:01

Posłuchaj, samo zamontowanie głośników na dystansie już pomaga, ponieważ przynajmniej nie latają na boczku. Radio na 100% do wymiany, a na początek jakiś Pioneer by się przydał. Ma poprawę brzmienia i podbicie basu (np.model deh-2200ub) - miałem w golfie to radio i pod nim nawet mocno grały fabryczne głośniczki. W używce powinno być taniej. Głośniki mogą być, np. Alpine SXE 1750S pod samo radio, Phonocar, GMS - mało watów muszą mieć, jeżeli nie planujesz wzmacniacza. Jeżeli planujesz to inna sprawa. Możesz naprawdę stworzyć coś z sensem, za niewielkie pieniądze. Nie mówię o jakimś wybitnym brzmieniu, ale coś zrobione z zasadami. Jeżeli zdecydujesz się na wzmacniacz, to zakupione kable, czy wygłuszone drzwi już zostają, a zmieniasz klocki na lepsze. Ja nie miałem kasy, a tak robiłem i krok po kroku można czegoś się dorobić :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości