Problem z klimatyzacją

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kali.wawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 06, 2008 22:40
Lokalizacja: Warszawa

Problem z klimatyzacją

Post autor: kali.wawa » pn lip 26, 2010 10:37

Witam wszystkich forumowiczów! Szukałem i szukałem, a żadnej odpowiedzi nie znalazłem, dlatego zakładam ten post:)

Mam problem z klimatyzacją w Golfie IV 1.6SR (silnik AKL), otóż klimatyzacja nie włącza mi się, tj. kompresor i wiatrak nie startuje. Sprawdzałem po schemacie elektrycznym i wynik był taki, że wymieniłem włącznik termiczny wiatraków na chłodnicy, ponieważ nie działał (temperatura silnika ok 100 st. C a wentylatory nie startowały, później szukałem dalej i znalazłem wyłącznik termiczny klimatyzacji (ten mały 2pinowy czujnik na rurze z chłodnicy, zaraz przed czujnikiem temperatury 4pinowym), gdzie po zmostkowaniu poprzez bezpiecznik 15A klimatyzacja się załącza się i chłodzi. Pytanie moje jest takie: czy po wyjęciu dużego wentylatora chłodnicy możliwe jest, że klimatyzacja nie staruje, ponieważ ten dałem do wymiany szczotek, czy też nowy wyłącznik termiczny klimy jest uszkodzony i nie załącza sprzęgła i wiatraków? Dodam jeszcze, że na Vagu nie ma żadnych błędów klimy, a przy auto-diagnostyce klimy wyskakuje 444 00:).



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » pn lip 26, 2010 12:34

A sprawdzałeś sterownik wentylatorów pod akumulatorem?



kali.wawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 06, 2008 22:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kali.wawa » pn lip 26, 2010 22:22

zikr6 pisze:A sprawdzałeś sterownik wentylatorów pod akumulatorem?
Sprawdzałem, rozebrałem sterownik i sprawdziłem wszystkie elementy oraz przekaźniki i są ok.
Ostatnio zmieniony pn lip 26, 2010 22:23 przez kali.wawa, łącznie zmieniany 1 raz.



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » wt lip 27, 2010 11:04

Bez wentylatora klima powinna się załączać ale czujnik ciśnienia klimatyzacji powinien rozłączyć sprężarkę powyżej 32 bar



kali.wawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 06, 2008 22:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kali.wawa » wt lip 27, 2010 11:49

U mnie jest tak, że klima chodzi cały czas, tylko na postoju kompresor buczy (tak jakby było za duże ciśnienie w układzie-jeden wentylator nie nadąża chłodzić), ale nic nie rozłącza, jednak czujnik ciśnienia obstawiam że jest sprawny, bo załączenie układu odbywa się poprzez niego:), tj bodajże piny 2,4.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 445 gości