kontrole cb radia

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

damiano_mo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: pt maja 23, 2008 19:08
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

kontrole cb radia

Post autor: damiano_mo » pn lip 26, 2010 13:05

http://motoryzacja.interia.pl/news/poli ... cb,1509855

ciekawe jak ta akcja się rozwinie


fuck air ride

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pn lip 26, 2010 13:22

Temat rzeka. Dla mnie nic nie wnosi, gdyż skontrolują, popatrzą i zostawią w spokoju. Mogą zabezpieczyć na czas sprawdzenia radia, ale wątpie czy będzie im się chciało robić papierkową robotę z radiami.

Albo policman będzie upierdliwy i będzie chciał sie doczepić byle czego, albo mu mocno zajdziemy za skórę i sięnas uczepi.

Podobna sprawa tyczyła się nawigacji i pirackich map. Nie słyszałem jeszcze by komuś nawigację zabrano.

I sprawa jeszcze jedna - prawo nie działa wstecz.



Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: wariat12233 » pn lip 26, 2010 14:18

moim zdaniem powinno byc tak jak kiedyś.... Rejestracja radia i opłata roczna, nie było by tych wszystkich baranów i jajcarzy, nie wspominając juz o tych co tylko radia używają do sprawdzania, a co na drodze to juz sie dowiedzieć od nich nie idzie


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » pn lip 26, 2010 14:44

By się wzięli za kontrole Cobra'rzy i Hustler'owców, bo takie sprzęty mocą nie grzeszą ale wprowadzają sporo zakłóceń ..... Powinni dawać na PL rynek homologację na porządny sprzęt, a nie badziew ....

[ Dodano: Pon 26 Lip, 2010 ]
wariat12233 pisze:moim zdaniem powinno byc tak jak kiedyś.... Rejestracja radia i opłata roczna, nie było by tych wszystkich baranów i jajcarzy, nie wspominając juz o tych co tylko radia używają do sprawdzania, a co na drodze to juz sie dowiedzieć od nich nie idzie
Z tym się też zgodzę. A tak to wejdzie co jeden głupszy na Allegro.pl, kupi jakiś badziewny zestaw za 160 zł, na róg klapy sedana, bez strojenia, w trasie SQ rozkręca tylko na 20 sek. żeby się dowiedzieć czy gdzieś nie stoją i skręca SQ albo wyłącza radio .... :grrr:


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » pn lip 26, 2010 15:12

BartekGib pisze:By się wzięli za kontrole Cobra'rzy
Chłopie, są takie Cobry, że... sam byś oddał Valerego by taką mieć :hmm:
BartekGib pisze:A tak to wejdzie co jeden głupszy na Allegro.pl, kupi jakiś badziewny zestaw za 160 zł, na róg klapy sedana, bez strojenia, w trasie SQ rozkręca tylko na 20 sek. żeby się dowiedzieć czy gdzieś nie stoją i skręca SQ albo wyłącza radio ....
Przynajmniej eteru nie zaśmieca.


Panowie, robić licencje na kf'y, do samochodu radio 10m z odblokowanym pasmem 11m i już. :bigok:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pn lip 26, 2010 16:36

Chmarski pisze:A tak to wejdzie co jeden głupszy na Allegro.pl, kupi jakiś badziewny zestaw za 160 zł, na róg klapy sedana, bez strojenia, w trasie SQ rozkręca tylko na 20 sek. żeby się dowiedzieć czy gdzieś nie stoją i skręca SQ albo wyłącza radio ....
Przynajmniej eteru nie zaśmieca.
A potem jedzie pełno aut z na przeciwka i nikt Ci nie odpowie jak dróżka w drugą stronę. Kupić aby mieć, albo kupić żeby używać i nie tylko od poniedziałku do piątku a w soboty i niedziele nie, bo jadę z żoną i dziećmi.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » pn lip 26, 2010 16:48

Po to właśnie bierze się dłuższą antenę, bo nie ogranicza Cię do tych, którzy są w zasięgu wzroku.
No i zauważyłem jedną prawidłowość - jak już wielu spyta o drogę i nikt im nie odpowiada - wtedy pytam ja (by im pomóc, bo często nawet w tamtą stronę nie jadę, i sobie bo mi się nie chce słuchać tych samych pytań kilka razy w ciągu minuty). Jakoś mi zawsze ktoś odpowiada. Jak nie to na wszelki wypadek "sprawdzę radio" i ponownie zapytam jeszcze raz. Za drugim razem już zawsze wiem :helm:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
wariat12233
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 157
Rejestracja: sob cze 20, 2009 18:55
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: wariat12233 » pn lip 26, 2010 16:59

Chmarski pisze:Jak nie to na wszelki wypadek "sprawdzę radio" i ponownie zapytam jeszcze raz. Za drugim razem już zawsze wiem
i właśnie o tym pisałem...... przyjdzie weekend, ciężarówek nie ma to tylko słychać jedno i to samo... "sprawdzam radio jak mnie słychac"
13 lat jeżdże osobówką, 10 ciężarówką i jakoś radio sprawdzałem z 5 razy, po montażu nowej anteny, a nie za każdym razem jak mi nikt nie odpowiada
Ostatnio zmieniony pn lip 26, 2010 17:01 przez wariat12233, łącznie zmieniany 1 raz.


ObrazekObrazek

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pn lip 26, 2010 17:01

Chmarski pisze:Jak nie to na wszelki wypadek "sprawdzę radio" i ponownie zapytam jeszcze raz. Za drugim razem już zawsze wiem
Podobna sytuacja. Pyta ostatnio ktoś o drogę i słysze, że drugi mu odpowiada. Po chwili to samo pytanie, kolega znów odpowiada. Za 3 razem jak pytał o drogę, chwyciłem majka w łapkę i grzecznie mu mówię, że jakby rozkręcił swoje niedzielne radia to na pewno by usłyszał, bo drugi kolega już mu 2 razy powiedział. Coś tam naburmuszony odburknął, po czym odpowiedziałem mu że czysto miał i kazałem mu zmienić to radio z biedronki :bigok:

Fajnie jest mieć lepszy sprzęt. :hmm: Ja wiem, że zawszę dolecę :goof:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » pn lip 26, 2010 18:01

wariat12233 pisze:i właśnie o tym pisałem...... przyjdzie weekend, ciężarówek nie ma to tylko słychać jedno i to samo... "sprawdzam radio jak mnie słychac"
13 lat jeżdże osobówką, 10 ciężarówką i jakoś radio sprawdzałem z 5 razy, po montażu nowej anteny, a nie za każdym razem jak mi nikt nie odpowiada
Nie zrozumiałeś mnie. Ja wiem, że mnie słychać i wiem, że mnie wystarczająco dobrze słychać. Przebijam się jak bazówka.
Chodzi o to by Ci którzy nie odpowiadają bo im się nie chce, łaskawie odpowiedzieli. Sam gonię sprawdzaczy radii co to po każdym włączeniu sprawdzają, ale nie lubię zlewki jak widzę, że jedzie tych samochodów ileś z antenami i nie chcą odpowiadać.
W moim przypadku jest to skuteczne choć rzadko konieczne, bo mi zazwyczaj odpowiadają za pierwszym razem.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn lip 26, 2010 18:15

damiano_mo pisze:ciekawe jak ta akcja się rozwinie
Tak samo jak taka akcja pół roku temu, rok temu, półtora roku temu, dwa lata temu, itd, itp...

Co jakiś czas jakiś pismak porusza ten temat, bo brakuje mu weny twórczej, a na wszelkiej maści forach motoryzacyjnych odnawia się ogólne poruszenie..

Tak więc proponuję olać sprawę i się nie przejmować :-)

A ja używam U520XL i nie mam zamiaru go zmieniać na nic innego, bo dla mnie nie ma znaczenia, czy będzie to radio z logiem Uniden na panelu czy też 2-3 razy droższym logo President :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn lip 26, 2010 23:33

Marchles pisze:A zauważyliście że zniknęły Unideny z allegro?
Tak na szybko:
http://allegro.pl/item1155294733_najlep ... niden.html
http://allegro.pl/item1158920494_uniden ... model.html
:bigok: :helm: :hmm:

Zrobili nagonkę na Unideny bo President zaczął za bardzo dostawać w du....pę..
Jak miałbyś do wyboru zakup radyjka za 200-300zł i za 400-500zł to które byś wziął?
Ja bym brał tańsze, bo jakoś nie zależy mi na samym logo :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » pn lip 26, 2010 23:45

Marchles pisze:Czemu w żadnej aukcji nie jest wypisany model ani zdjęcie?
Bo obsługa Allegro od razu wywala aukcje z U520..
Dla pewności możesz skontaktować się ze sprzedającymi i dopytać o model :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » wt lip 27, 2010 19:02

Co do kontroli samego sprzętu CB: policja może sprawdzić tylko i wyłącznie legalność sprzętu, więc U-bootowcy niech się nie boją, zarekwirować w celu sprawdzenia homologacji td może tylko specjalista z UKE, a jeśli policjant zacznie się burzyć, że radio nie ma homologacji, to może nam naskoczyć. Poza tym to dodatkowa papierkowa robota dla nich i tylko bardzo upierdliwy służbista zdecyduje się na zarekwirowanie sprzętu. Co do mandatów za korzystanie z CB: szukanie na siłę pieniędzy. Niech najpierw w swoich kieszeniach dziadostwo poszuka.
Ostatnio zmieniony wt lip 27, 2010 19:05 przez k0nr4d, łącznie zmieniany 1 raz.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości