Zapala się lampka oleju.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

daniel2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 19:06
Lokalizacja: wałbrzych
Kontakt:

Post autor: daniel2k » śr kwie 26, 2006 20:26

ja wam powiem tak w ramach ciekawostki:) tez mialem problem w zasadzie identyczny po nagrzaniu silnika dioda oleju i bzyczek, dodatkowo po odpaleniu tez caly czas mrugala dioda i zamulalo..tez sie nakombinowalem zgodnie z poradami...i nic nie pomoglo...wiec tak jezdzilem i co smieszne jakis czas pozniej padly mi szczotki na alternatorze, wymienilem i nie ma sladu po problemach z dioda i bzyczkiem, a juz duuuzo czasu uplynelo od wymiany szczotek :)


Obrazek

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw kwie 27, 2006 09:29

Czyli od dzisiaj jest nowa porada:
Zapala ci sie lampka oleju, wymien szczotki w alternatorze. :)

Nastepne prosze.

Pozdrawiam,
Piotrek


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw kwie 27, 2006 10:53

"dodatkowo po odpaleniu tez caly czas mrugala dioda" - to odróżnia ten problem od problemu z ciśnieniem oleju.


=-Pinhead-=

daniel2k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 19:06
Lokalizacja: wałbrzych
Kontakt:

Post autor: daniel2k » czw kwie 27, 2006 13:52

Piotrek smiejesz sie, ale jakis czas temu tez strasznie walczylem z ta przypadloscia i wlasnie sie okazalo ze to cos w elektryce, chociaz nie wiem jaki zwiazek ma powiedzmy slabe ladowanie na mruganie"oleju"...srednio sie znam na elektryce...ale w moim przypadku pomoglo wlasnie pogrzebanie w alternatorze...poza tym mowilem ze to jest w ramach ciekawostki :P

pozdrawiam:)


Obrazek

Awatar użytkownika
Volf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: sob lip 09, 2005 20:21
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Post autor: Volf » czw kwie 27, 2006 13:58

Według mnie i kilku mechaników filtr nie ma nic do rzeczy, jeżeli silnik jest w dobrym stanie. U mnie był niedokręcony filtr oleju i też świeciła i piszczało w aucie, też szukałem przyczyny jak głupek. I przy wymianie oleju wyszło, że tam tracił ciśnienie, a filtr w tej chwili mam Filtrona i przejechane około 8000tys. czyli następna wymiana go czeka i nawet nie pisnęło w aucie. U mnie troche ginął olej i też chciałem już remontować silnik, ale sprawdziłem ciśnienie, sprężanie, okazało się w porządku, więc czepiałem się właśnie oleju że za rzadki, a to że filtr polski i różnych takich.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw kwie 27, 2006 14:47

Racja jak silnik w dobrym stanie to i na filtrze Filtrona będzie wszystko OK. Być może na Filtronie ciśnienie oleju jest ciut niższe niż na Mannie ale i tak musi ono być wystarczające jeśli pompa oleju i panewki są w dobrym stanie.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw kwie 27, 2006 16:55

daniel2k smieje sie bo to byl zart.

A tak na prawde to nie wiem czemu czepiacie sie tak tego filtrona. Jeszcze nie uslyszalem jakiejs bardziej konkretnej odpowiedzi.
Jak teraz stwierdzic ktore filtry sa lepsze a ktore gosze. Byc moze i filtron potrzebuje wyzszego cisnienia, ale moze i lepiej filtruje.

Kupie teraz jak bedzie filtr Manna, mowicie ze jest w takiej samej cenie. I tak zazwyczaj stawiam auto do wymiany oleju i daja co maja, do danego modelu.
Tylko mowie: olej Mobil Super S prosze, i to wszystko :)

Czytalem wlasnie temat olei i bylem wczoraj w sklepie i jest taka fajna oferta Castrol GTX Magnatec 10W-40 za 29Euro w bance 5 litrowej bo chcialem sie przerzucic, niestety Mobila nie maja, bo jednak ten Mobil to chyba dobry wybor. A zreszta co tu sie tak mocno rozczulac nad starym autem.


Pozdrawiam,
Piotrek

rav0910
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr sty 04, 2006 15:29
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rav0910 » czw kwie 27, 2006 19:41

Toldzia pisze:Ja też mam problem zapalającej się kontrolki z buzerem, przy nagrzanym silniku. I praktycznie zawsze przy prędkościach 80-90km/h gdy puszczam gaz (hamuje silnikiem). Najlepsze jestto że po mieście problemu nie ma a silnik jst nagrzany. Olej mam minerlany mobil 1 a filtr Filtrona. Oleju nie ubywa jest ok. Sprawdzałem czujniki - połaczenia są ok. Dokładnie mija rok jak wymieniałem olej. Teraz chcę wlać Castrola 15W40, filter jak mówicie zapodam Mana. Potem się dalej bedę martwił - zobaczymy:)
Miałem takie same obiawy u siebie, zaczeło sie niewinnie, pod koniec juz na kazdym biegu alarm sie wlaczał przy 2000-2100 obrotów.

własnie byłem u mechanika i przy okazji regeneracji przekladni kierowniczej wymieniłem olej (uzywam mobil super-m 15w40) oraz filtr zmieniłem na "knecht". Problem zniknął, nareszcie mogę jezdzic bez denerwowania sie tym hałasem. mechanik dodatkowo mi powiedział, że jak coś takiego bedzie sie kiedykolwiek jeszcze dziala to mam wlac specjalny preparat do oleju, dostepny w kazdym ponoc sklepie, sprawia, że olej ma lepsza lepkośc.


Golfik sprzedany pierwszemu klientowi :) Czyżby za niska cena?

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » czw kwie 27, 2006 19:48

rav0910 pisze:powiedział, że jak coś takiego bedzie sie kiedykolwiek jeszcze dziala to mam wlac specjalny preparat do oleju, dostepny w kazdym ponoc sklepie, sprawia, że olej ma lepsza lepkośc.
Nazywa to się motodoktor i zwiększa nie lepkość a gęstość. Opory tłoczenia oleju zwiększają wtedy ciśnienie. Czyli takie pudrowanie syfa.


=-Pinhead-=

rav0910
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr sty 04, 2006 15:29
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rav0910 » czw kwie 27, 2006 20:33

Pinhead pisze:
rav0910 pisze:powiedział, że jak coś takiego bedzie sie kiedykolwiek jeszcze dziala to mam wlac specjalny preparat do oleju, dostepny w kazdym ponoc sklepie, sprawia, że olej ma lepsza lepkośc.
Nazywa to się motodoktor i zwiększa nie lepkość a gęstość. Opory tłoczenia oleju zwiększają wtedy ciśnienie. Czyli takie pudrowanie syfa.
Z tego co czytałem to własnie zwiększa lepkość a nie gęstość!!!


Golfik sprzedany pierwszemu klientowi :) Czyżby za niska cena?

Awatar użytkownika
Darco
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 13:22
Lokalizacja: Śląsk-Tychy City

Post autor: Darco » czw kwie 27, 2006 22:40

A więc wyszło że przyczyną był zbyt żadki olej który zaszedł benzyną, powiedzcie czym to może być spowodowane że olej zachodzi paliwem



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt kwie 28, 2006 00:02

Jazda na niedogrzanym silniku, jazda na przebogaconej mieszance (np. uszkodzona lambda, czujnik temp.) albo wyrobione pierścienie.


=-Pinhead-=

moris26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr kwie 26, 2006 00:27
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: moris26 » pt kwie 28, 2006 01:14

Witam,a mam jeszcze jedno pytanie dotyczące świecącej kontrolki oleju i dzwoniącego buzera.Po odkręceniu korka wlewu oleju zobaczyłem na nim maź,czym to mogło być spowodowane?Po wytarciu korka miesiąc temu tej mazi już nie ma.Jeżdże krótkie trasy po mieście na gazie.Pozdrawiam



browarunio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 21:47
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontakt:

bzyczek kontroli oleju

Post autor: browarunio » pt kwie 28, 2006 08:37

mi ga

[ Dodano: 28 Kwi 2006 08:39 ]

[ Dodano: 28 Kwi 2006 08:41 ]
mi gaśnie bzyczek i kontrolka jak nacisnę sprzęgło lub puszczę nogę z gazu .Co to może być?


browarunio

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 356 gości