jak dostac sie do zamka od strony kierowcy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szymtoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 06, 2010 03:10
Lokalizacja: Starogard Gdański

jak dostac sie do zamka od strony kierowcy?

Post autor: szymtoch » pt lip 16, 2010 08:19

mam taki problemik :

na poczatku zerwal mi sie drucik laczacy zamek z dziurka kluczyka przez co ni moglem zamykac ani otwierac mojego autka wiec co ja nie zrobie? pomyslalem... to byl blad:P

zeby dojsc do zamka trzeba zdjac tapicerke wiec ok znalazlem na forum jak i wg wiec fajnie odkrecilem srubkii w raczce2 potem kolejne 2 przy galce od manualnych lusterek potem zdjalem raczke do podnoszenia i opuszczania szyby( pierscien wysunolem w przeciwna strone do polozenia galki) wiec udalo sie juz wszystko pomyslalem...

szarpnolem pare rawy zaczely wyskakiwac zatrzaski jeden po drugim

I nagle trach wylecial mi bolec zamykajacy drzwi od srodka:( co gorsza wypadl z calym drucikiem ok 20cm przymocowanym do niego:(

i teraz mam problem bo autko stoi otwaqrte na os :(

kupilem nowy/urzywany zamek z nowym kluczykiem bd mial 2 rozne jeden do samochodu drugi do drzwi:P hehe ale najpierw trzeba wymontowac stary i zamontowac nowy zamek

i tu pytanie jak to zrobic zeby nic juz nie popsuc czy lepiej od razu dac to komus kto zna sie na rzeczy??



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

zamek

Post autor: macbu » pt lip 16, 2010 08:29

kwestia 2 kluczyklow to nie problem ... na forum znajdziesz jak przerobic zamek od dawny kluczyk ewentualnie pozniej moge Ci temat nakreslic...

co do zamka...

jezeli tapicerke juz sciagnałes...

zobacz na nowym zamku ktora zapadka obpowiada za zamykani erygelm i postaraj sie recznie jakims srubokretem to otworzyc...

a tak w ogole o jakim ktory drucik sci sie zerwał bo z tego co wiem to w mk3 nie masz drucika...

tam masz wiosełko...

odkrec klamke i srubokretem otworzysz auto...


Macbu

szymtoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 06, 2010 03:10
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: szymtoch » pt lip 16, 2010 08:47

peklo cos na wysokosci kluczyka takice cos biale nie wiem jak to poisac ale kiedy krece kluczykiem to jest na jego wysokosci wlasnie jakies cos podobne do wioselka i to wlasnie niczego nie dotyka a z otwarciem nie mam problemu bo samochod jest caly czas otwarty... i to jest wieksza lipa



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pt lip 16, 2010 08:51

Kolego, aby wymienić wkładkę zamka/wiosełko nie trzeba ściągać tapicerki. Po otwarciu trzwi zobaczysz otwór (na wysokości klamki) ze śrubą torx. Ona trzyma klamkę. Wystarczy to odkrecić i zdjąć klamkę. Najczęściej pada wiosełko:
http://moto.allegro.pl/item1083904937_t ... vento.html

Składasz do kupy i montujesz klamkę.

Jeśli wypadł Ci bolec rygielka to montowany jest do zamka drzwi ryglującego do budy. Zdaje się że od góry. Poszukaj miejsca na niego.



szymtoch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 06, 2010 03:10
Lokalizacja: Starogard Gdański

Post autor: szymtoch » sob lip 17, 2010 01:35

tak dokladnie o to wioselko chodzilo:) dzieki za pomoc:) a z bolcem pomecze sie pozniej bo juz cierpliwosci nie mam na niego...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 504 gości