Sprecyzowanie usterki przy zawieszeniu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

johny4578
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn lis 16, 2009 19:26
Lokalizacja: Kielce

Sprecyzowanie usterki przy zawieszeniu.

Post autor: johny4578 » wt lip 13, 2010 18:04

Witam. Prosze o pomoc bo jakieś dwa tygonie temu zaczeło cos huczeć w przednim kole. I za nic nie moge sie dosłuchać w którym dokładnie. Pytałem sie paru osób mówią ze to łożysko. Mianowicie jest tak ze przy skręcie w lewo kiedy prawa strona auta jest dociążona zaczyna coś jakby wyć, bardziej terkotać. Przy jeździe prosto tez tak jest ale juz znacznie słabiej. Kiedy skręcam w prawo ten dzwięk znika. Tak na logike to wydawało by sie ze prawa strona jest uszkodzona bo kiedy jest dociążona to na łożysko jest wiekszy nacisk. Ale zdjąłem koła i w po prawej stronie nie ma żadnego luzu i niby wszystko gra a przy lewej koło chodzi we wszystkie strony. Mam jeszcze do tego lekko pekniete tarcze. Może to z lewej łożysko a z prawej przy skrecie tarcza trze o klocek.



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » wt lip 13, 2010 18:55

[quote="johny4578"]stronie nie ma żadnego luzu i niby wszystko gra a przy lewej koło chodzi we wszystkie strony.

johny4578, co ty to piszesz ? Uważasz że tak ma byc z tym latającym kołem??? Bo jak zauważyłem bagatelizujesz usterkę koła ,a wracasz do klocków!Które nie mają nic wspólnego z lataniem koła . Po prostu masz wywalone łożysko piasty lub przegub ,półoś zle zabezpieczona . :chytry:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Naparstek » wt lip 13, 2010 19:12

johny4578 pisze:Prosze o pomoc bo jakieś dwa tygonie temu zaczeło cos huczeć w przednim kole. I za nic nie moge sie dosłuchać w którym dokładnie. Pytałem sie paru osób mówią ze to łożysko.
Najprościej jest podlewarować samochód i zakręcić wtedy kołem. Jeśli huczy to prawdopodobnie łożyska do wymiany. Z każdym kołem tak proponuję zrobić i wtedy dojdziesz w którym huczy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 579 gości