Zwariowany układ chłodzenia...?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
TJ1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 22, 2010 01:11
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Zwariowany układ chłodzenia...?

Post autor: TJ1988 » pn lip 12, 2010 14:06

Panowie, mam problem z chłodzeniem w moim MK3. Ubywa gdzieś cieczy chłodzącej, a nie wiem gdzie... Plam po nocy nie ma, na silniku też sucho. No nie mam pojęcia.

Wskazówka temperatury cieczy chł. nie działała, więc wymieniłem czujnik... I dalej się nie podnosi. Jeszcze nie zaobserwowałem żeby się właczał wentylator, ale... silnik się do tej pory nie ugotował, więc chyba się włącza...


Byłem u mechanika też nic nie stwierdził, dokręcił jedną śrubkę, przy przewodzie i nagle poziom płynu się podniósł ponad max'a. Teraz znowu jest znacznie poniżej min. Pomimo że był dolewany 4 dni temu... :/



Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: brateq » pn lip 12, 2010 15:10

Nie wiem co rozumiesz przez ubywa bo jeśli po włączeniu silnika ubywa go ze zbiorniczka to jest ok, ważne żeby na wyłączonym był w "normie".

Jeśli naprawdę go ubywa a nie ma żadnych wycieków i jesteś tego na sto procent pewny, to może płyn jest przepalany ( uszczelka pod głowicą chociażby ) ale wtedy spaliny pachną charakterystycznie słodko.


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

Awatar użytkownika
Arojan1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 10:59
Lokalizacja: Ochaby Wielkie
Kontakt:

Post autor: Arojan1 » pn lip 12, 2010 15:22

może też tak być(u mnie tak było)że uszczelka przy krućcu wody była walnięta i na zimnym silniku było sucho zadnych plam nic,jak sie podniosła temperatura to sie para ulatniała i to tak że prawie niebyło widać ale po tygodniu 0,5 l było trzeba dolac możesz też mieć nieszczelny którys przewód bedzie ubywac płynu a ty nic niezobaczysz


Aro

Awatar użytkownika
TJ1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 22, 2010 01:11
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Post autor: TJ1988 » pn lip 12, 2010 18:24

No właśnie na wyłączonym jest nisko :/ Wycieków nie ma. Nic nie zauważyłem. Kupiłem dzisiaj inny płyn - STP i uszczelniacz do chłodnicy w proszku. Zobaczymy może to pomoże...

Głowica raczej nie, nie ma wody na bagnecie, osadu na korku, innego koloru spalin, ani nic takiego...


[img]http://khainek.googlepages.com/tigersuserbar.jpg[/img]
www.krakowtigers.com
Klub Futbolu Amerykańskiego - Sioux Kraków Tigers.

Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » pn lip 12, 2010 18:41

TJ1988, sprawdziles dokladnie ? podłóz na noc jakis karton albo cos bo ta woda nie moze sie od tak ulatniać . Moze pompa wody poszła



Awatar użytkownika
TJ1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 22, 2010 01:11
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Post autor: TJ1988 » pn lip 12, 2010 18:43

Ja sprawdziłem, mechanik sprawdził... No nic. Sypać ten proszek, czy nie? Bo niby na opakowaniu gwarantują że nie szkodzi, ale boję się o nagrzewnice :/


[img]http://khainek.googlepages.com/tigersuserbar.jpg[/img]
www.krakowtigers.com
Klub Futbolu Amerykańskiego - Sioux Kraków Tigers.

Awatar użytkownika
Młody90
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: wt lip 14, 2009 23:05
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: Młody90 » pn lip 12, 2010 18:52

TJ1988, nie syp .
co to za mechanik jak nie wie gdzie ucieka plyn. Gdzies musi nie ma bata



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Post autor: caro86wlkp » pn lip 12, 2010 20:24

do bloku przykręcony jest króciec, do niego dochodzą bodajże 2 czujniki i 2 węzę od wody.
często on pęka na łączeniu z blokiem. wystarczy odkręcić i sprawdzić czy jest pęknięty.



Awatar użytkownika
TJ1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 22, 2010 01:11
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Post autor: TJ1988 » pn lip 12, 2010 22:01

Móglbym jakieś zdjęcie albo schemacik prosić? Bo nie wiem jak to ma wyglądać...


BTW: Może to mieć związek ze wskazówką? Nie wiem czemu, ale się ona nie podnosi. Wymieniłem czujkę, więc powinna już działać... :/ A tu nic. Dalej 0 pokazuje. Jakiś bezpiecznik odpowiada za samą wskazówkę temp.? Albo nie wiem co jeszcze.

Myślałem o tym, że w sumie nie słyszałem jeszcze (chyba) wiatraka, może przez to że on się nie włącza, to ten płyn się po prostu w takich ilościach zużywa... Da się jakoś sprawdzić czy wiatrak działa?
Ostatnio zmieniony pn lip 12, 2010 22:09 przez TJ1988, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
fasolisko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 19:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fasolisko » pn lip 12, 2010 22:22

Płyn chłodniczy się nie zużywa bo pracuje w obiegu zamkniętym. Minimalne ubytki się zdarzają albo płyn ucieka gdzieś przez nieszczelności - na zewnątrz lub do środka silnika.

Może wskazówka jest uszkodzona - najlepiej sprawdzić to podłączając inne zegary i wtedy zobaczysz czy to wina wskaźnika czy czujnika. Czy wskazówka wcześniej działała i nagle przestała czy od zawsze nic nie wskazywała ?

Za włączenie wiatraka odpowiada inny czujnik (termowłącznik) i nie ma on nic wspólnego z wskaźnikiem temperatury. Może wymieniłeś właśnie tą czujkę ?

Nie wsypuj żadnego uszczelniacza.


Golf nie gubi oleju... On znaczy terytorium ;)
[img]http://images35.fotosik.pl/166/e9873f387123cdaa.jpg[/img]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=323908]Moje MK3 1.8 GT[/url]

Awatar użytkownika
TJ1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: sob maja 22, 2010 01:11
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie

Post autor: TJ1988 » pn lip 12, 2010 22:42

Tak wcześniej działała, aż pewnego dnia nie wstała....

Ten czujnik od wskazówki jest koło termostatu? Tak? A od wentylatora gdzie? Jak i gdzie sprawdzić ten króciec...?


[img]http://khainek.googlepages.com/tigersuserbar.jpg[/img]
www.krakowtigers.com
Klub Futbolu Amerykańskiego - Sioux Kraków Tigers.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 398 gości