Gamma i zmieniarka

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

jaxik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Gamma i zmieniarka

Post autor: jaxik » śr lut 27, 2008 18:43

Witam!
Nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na forum, wydaje mi sie ze moje radio jest jakieś dziwne, teoretycznie powinno obslugiwac zmieniarkę, ale nie mam pojęcia jak to podłączyć? Nie brakuje przypadkiem wejścia w radiu na zmieniarkę? Dodam że chodzi o system DSP Nokii w 20 jahre, niestety nie było zmieniarki więc dokupiłem, chyba ta zmieniarka powinna być dobra?
Obrazek



fotki radia i kabla do zmieniarki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Będę wdzięczny jeśli ktoś mi podpowie co tu jest grane bo nie znam się na takich rzeczach.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » śr lut 27, 2008 22:50

Radyjko obsługuje zmieniarkę i to właśnie taką jak masz.
Tylko ten kabel masz od nowszej gammy.
Musisz sobie dokupić wtyk wyjścia zmieniarki - coś takiego: http://www.allegro.pl/item319724829_wty ... cena_.html

A jak już będziesz go miał to trzeba się troszkę pomęczyć ze zrobieniem własnego kabla.
Musisz odciąć tą niebieską wtyczkę (małe ISO) i w jej miejsce przylutować wtyczkę 10-pinową, która wchodzi w górny wtyk w radiu.

Poniżej dorzucam Ci schemat schemat podłączenia wtyczki od zmieniarki do złącza w radiu oraz kostki zmieniarki w radiu ISO C 10-pinowe.

Ewentualnie dokładniejsze opisy masz na http://www.studio24.prv.pl/ w zakładkach KABLOMANIA -> ISO OEM oraz KABLOMANIA -> ZMIENIACZE -> OEM
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr lut 27, 2008 22:56 przez Kamel, łącznie zmieniany 2 razy.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

jaxik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 14:42
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: jaxik » czw lut 28, 2008 17:59

Dziękuje bardzo, już traciłem nadzieję - plusik poszedł.
Jeszcze jedno pytanie - w wiażce przy radiu mam juz taką kostkę, jest do niej podłaczony jeden kabel podpisany"radio stecker I" - moge sie podpiac do tej kostki? Co to za kabel?
Ostatnio zmieniony czw lut 28, 2008 18:06 przez jaxik, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw lut 28, 2008 18:12

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia do czego masz ten kabel.
Być może jak masz zestaw głośnomówiący to ten kabel idzie gdzieś do niego.
Jak podłączałem zmieniarkę w poprzednim passacie to zaczynałem od zera, więc miałem gołą kostkę.
A myślę, że jeśli kostkę już masz to spokojnie się do niej podpinaj.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

zaraki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 01, 2008 16:40
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: zaraki » sob mar 01, 2008 22:03

a do tego samego radyjka moge podpiac inna zmieniarke?? bedzie jakis problem z tym czy nie??



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » ndz mar 02, 2008 11:59

zaraki pisze:a do tego samego radyjka moge podpiac inna zmieniarke?? bedzie jakis problem z tym czy nie??
Próbowałem podłączyć do Gamma IV zmieniarkę Blaupunkt'a, ale nie poszła.
Z tego co pamiętam to zamiast fabrycznej VW można dopasować zmieniarkę Panasonic'a.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

mri21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pn sty 21, 2008 13:56
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Kontakt:

Post autor: mri21 » sob paź 31, 2009 16:35

Odświeżę trochę temat. Mam podobny problem z podłączeniem zmieniarki do radia. Kupiłem będąc w UK na placu z używanymi bajerami zmieniarkę VW Panasonic na 6 płyt 1JP 035 111A model CX-CV1820LVC. Mam nokia DSP z radiem gamma 4 i niestety ale po przerobieniu kabla i podpięciu pod niego zmieniarki w radiu wyskakuje info NO CD którego tłumaczyć nie trzeba. Wykluczam opcję złego przerobienia kabla ponieważ został profesjonalnie zmodyfikowany.

Zastanawiam się czy nie popełniłem błędu podłączając zasilanie bezpośrednio do kabla wędrującego do kostki ISO, który zasila radio. Druga opcja to podpięty na tej samej zasadzie przewód od masy zmieniarki do masy z kostki ISO dla radia. Z informacji, które przyswoiłem wynika że to nie błąd jednak zwracam się z pytaniem czy aby napewno? Jeśli nie to to pozostają trzy opcje:
- radio niestety ma problem z widzeniem zmieniarki,
- zmieniarka jest uszkodzona i dlatego nie widzi jej radio (za tą opcją przemawia fakt, że pomimo podłączenia zasilania zmieniarka nie odpala ani nie otwiera się magazynek)
- model zmieniarki pomimo tego że jest oryginalna nie odpowiada dla GAMMY (na zmieniarce jest naklejka że pochodzi ona z Grudnia 2006 roku i może najzwyczajniej w świecie już nie jest kompatybilna)

Proszę o pomoc może ktoś wie w czym tkwi problem. Może jest ktoś z Wrocławia i mógłbym sprawdzić czy aby napewno moja zmieniarka jest sprawna?



Awatar użytkownika
bula222
Forum Master
Forum Master
Posty: 1323
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 12:00
Lokalizacja: SKL

Post autor: bula222 » sob paź 31, 2009 17:52

i ja się podłącze do tematu :) mialem ori zmieniarke panasonica i ona nie była taka jak na foto ... mam system DSP NOKI też . Chcę podłączyć teraz zmieniarkę PAnasonica na 8 CD jest to możliwe? do radia ma wyjście mini ISO jak to podłączyć ?


Obrazek
Edit 1- OEM+ :) -->> viewtopic.php?t=222953" onclick="window.open(this.href);return false;
Edit2 -->>viewtopic.php?f=88&t=538921

Awatar użytkownika
woncek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 17:54

Post autor: woncek » pn lis 16, 2009 22:57

witam,

tez draze ten temat bo jestem na etapie zakladania zmeiniarki do 20J. Z tego co znalazlem oryginalna zmieniarka byla taka:

Obrazek

taka tez zakupilem. Teraz czekam tylko na kabel zeby ja podlaczyc. Jesli sie uda a zmieniarka okaze sie sprawna bede mogl potwierdzic na 100% te informacje



Awatar użytkownika
bula222
Forum Master
Forum Master
Posty: 1323
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 12:00
Lokalizacja: SKL

Post autor: bula222 » czw lip 08, 2010 18:26

odświeżę temat bo nie zrobiłem tej zmieniarki jeszcze :( schemat podłączenia zmieniarki panasonic dp880 do gammy 4 jest i niby chula a do wersji dsp niby sie nie da to co to całkowicie inne radio? myślałem że tylko tmi wyjściami liniowymi się różni ... a tu okazuje się że to niezły dokuczliwy badziew jest... jakby ktoś podpioł jakąś nie ori zmieniarke do tego systemu to niech da znac jaki model..:p


Obrazek
Edit 1- OEM+ :) -->> viewtopic.php?t=222953" onclick="window.open(this.href);return false;
Edit2 -->>viewtopic.php?f=88&t=538921

Awatar użytkownika
woncek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 17:54

Post autor: woncek » pn lip 12, 2010 08:24

Panowie dlugo wlaczylem ze zmieniarka. Okazuje sie ze 99% zmieniarek na allegro to zmieniarki uszkodzone. Jesli ktos chce byc pewien ze dziala radze kupic taka wyjeta z auta ktora przed zakupem mozna jeszcze sprawdzic. Szukac takich zmieniarek ze swieca niestety.
Za to za porada jednego kolegi znalazlem cos takiego:

http://allegro.pl/item1100623537_interf ... mma_4.html

Patent jest uniwersalny i prosty w montazu. Mozna go wlozyc do schowka i niebedzie widac urzadzenia. Radio widzi ten interfejs jako 6 plyt po 99 utworow czyli 594 kawalki (calkiem sporo muzyki). Automatycznie odpada nam problem przeskakujacej plyty CD na nierownosciach drog w naszym pieknym kraju, mozna podpiac memory stick, pamiec flash USB lub iPod'a. Jest tez mozliwosc dokupienia modulu bluetooth pozwalajacego podlaczyc sobie np muzyke bezposrednio z telefonu.

Na dniach kupuje takie urzadzonko wiec bede mogl napisac to i owo o jego dzialaniu. Cena nie odstrasza bo za dobra (czytaj sprawna) zmieniarke z wiazka trzeba zaplacic podobnie.

Jedyny minus to taki ze nie mamy w bagazniku ori zieniarki ;)

pozdrawiam



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Post autor: caro86wlkp » pn lip 12, 2010 20:42

woncek, mam to i chodzi ok tylko przy podłączaniu trzeba trochę powalczyć.
u siebie moduł mam schowany pod deską i wyciągniętą przedłużkę usb do schowka



Awatar użytkownika
woncek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 484
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 17:54

Post autor: woncek » wt lip 13, 2010 10:23

caro86wlkp pisze:woncek, mam to i chodzi ok tylko przy podłączaniu trzeba trochę powalczyć.
u siebie moduł mam schowany pod deską i wyciągniętą przedłużkę usb do schowka
a powiedz jaka jest jakosc dzwieku?? Kiedys nieopatrznie wlozylem w kieszen kasety takie urzadzonko do ktorego mozna podlaczyc iPoda i czystosc dzwieku mnie powalila.Niestety pozniej wlaczylem dobre 40min zeby to ustrojstwo wyciagnac z kieszenie bo cos sie przycielo. Nie spodziewalem sie ze DSP potrafi tak ladnie zagrac... Ciekaw jestem czy tak samo jest w przypadku tego interfejsu. W koncu dzwiek cyfrowy wiec powinno grac czysto :)



caro86wlkp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 493
Rejestracja: ndz cze 13, 2010 20:33
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Post autor: caro86wlkp » wt lip 13, 2010 17:58

ciut lepiej gra podług tej kasety. przez pół roku miałem podłączone radio alpine pod DSP i nie grało tak czysto i ładnie jak gamma. koledzy nie raz sie dziwują że seryjne radio może tak ładnie zagrać



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości