zawieszenie przód

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

zawieszenie przód

Post autor: krzysiek77 » pn kwie 24, 2006 20:19

mam takie pytanie,mianowicie chodzi mi o to że jak mam podniesiony przód auta,to jak chwytam za koło i porószam góra-dół to jest luz okolo 1cm.mechani stwierdził że są wywalone poduszki górne i że wymienia się je z łożyskiem.mam pytanie czy tam ma być luz czy nie bo nie wiem czy mechanior nie chce mnie naciągnąć



Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » pn kwie 24, 2006 20:27

napewno nie taki duzy, jak nie w ogole :)
ja wymienilem jak zmienialem amorki choc luz byl stosunkowo nie duzy, cena takiej poduchy to 40zl ,roboty nie ma duzo ale trzeba by pozniej zbierznosc zrobic bo kola moga uciec troche od osi po sciagnieciu amorow. Podnosisz auto odkrecasz dwie sruby co trzymaja amora na dole, u gory nakretke, czyli klucz imbusowy chyba osemke klucz 21 albo dobrza pasuje ten od swiec taki sztorcowy, amora nie trzeba rozbierac tylko wyciagnac, wlozyc poduche i skrecic, ale to trzeba zrobic zarowno na dole jak i u gory solidnie bo gora moze sie tluc i bedziesz sie dziwil dlaczego

Zrob sam albo z ojcem lub kumplem zaoszczedzisz troche kasy, tylko nie kupuj za duzo piwa do tej roboty :)


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32769
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pn kwie 24, 2006 20:31

tydzien temu przez to własnie odmówiono mi zrobienia geometrii. moj mechanik "załozył podkładki" i Golfa przyjeli na geomerię, tylko nie wiem jak oni ją zrobili bo teraz np przy parkowaniu słychac jak cos jakby trzeszczało na drążkach :crazy: z tego co sie irientowałem np w intercarsie gumy sa dosc tanie a łozyska jakby były padnięte do bardzo siezko by chodziły a wręcz az skrzypiały. Nie znam szczegołow tego co zrobił moj mechanik bo była u niego moja Pani, nie wziął ani grosza za to.


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » pn kwie 24, 2006 20:37

lozyska sa w tej gumie, tzn mowimy o tych gumowych miskach co widac po sciagnieciu dekielka od gory, osobno sie nie wymienia, to jest jeden element

jak juz zdejmiesz to gume to poruszaj sobie lozyskiem w tej zurztej i w tej nowej zrob porownanie, nawet maly luz gdy postawisz auto na kolka bedzie uwidoczniony dosc solidnie ;)


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

Awatar użytkownika
krzysiek77
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: krzysiek77 » pn kwie 24, 2006 20:40

dzięki wielkie wszystkim za pomoc,oczywiście należy się po punkciku.teraz już jasne obie gumy z łożyskami do wymianki



Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32769
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » pn kwie 24, 2006 20:52



Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

Awatar użytkownika
robal264
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2140
Rejestracja: pn lis 28, 2005 22:46
Lokalizacja: Małkowice
Kontakt:

Post autor: robal264 » wt kwie 25, 2006 01:15

do uslug :D


djtom znalazl jeszcze tansza poduche:) bierz, wymieniaj i jezdzij dalej :bigok:

Pozdrowionka


MK2 GTi By Robal
viewtopic.php?f=62&t=45067

Obrazek

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » wt kwie 25, 2006 13:40

krzysiek77, ale jak podneisziesz auto to amorek odpada i trzyam sie pdo maska na takim talezyku i ma sie ruszac wtedy!!! bedzie sie ruszal bo tam u gory poduszka opada nizej i musi byc luz!!!


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości