Wykręcenie przewodu hamulcowego - jak ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
hepos
GT Owner
GT Owner
Posty: 294
Rejestracja: czw paź 23, 2008 09:18
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Golf VII
Silnik: CJZA

Wykręcenie przewodu hamulcowego - jak ?

Post autor: hepos » czw lip 01, 2010 09:38

Witam

Wczoraj wziąłem się za wymianę korektora siły hamowania u znajomego w Partnerze '01.
Niestety żaden z 4 przewodów idących do korektora nie chce dać się odkręcić. Jedna śrubka co prawda ruszyła i można nią kręcić, ale wtedy okręcam razem z nią przewód hamulcowy!. śrubką się wykręca ale przewód razem z nią się kręci, więc podejrzewam ze po 4 obrotach ukręce go i pęknie.

Czy jest jakiś sposób na przewody hamulcowe ? Jak one w ogóle są montowane i dlaczego ta śruba obraca się z przewodem ?

Oczywiście pryskane, odrdzewiane, przeczyszczone szczotką.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw lip 01, 2010 09:57

dla tego obraca się nakrętka z przewodem bo po prostu zapiekła się na przewodzie , nie tylko Ty masz z tym problem , to jest nagminna przypadłośc , czasem jest tak zapieczona że nie dasz rady wykręcić , wtedy pozostaje wymiana przewodu , skoro masz taki problem to niestety przewód jest bardzo skorodowany w otworze nakrętki i radziłbym Ci wymianę , to jednak jest hamulec



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Post autor: J.B.S. » czw lip 01, 2010 19:08

Ewentualnie poluzuj trochę i popukaj małym młoteczkiem czasem odpuszcza ,jeśli nie wymień na nowy.
Nie jest to jakiś zabójczy koszt :grin:



greg

Post autor: greg » czw lip 01, 2010 19:47

najprościej to zagrzać - wtedy puści



Awatar użytkownika
luis-22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: sob lip 18, 2009 16:48
Lokalizacja: Płońsk [WPN]

Post autor: luis-22 » czw lip 01, 2010 21:22

greg pisze:najprościej to zagrzać - wtedy puści
No ale że niby przewód z płynem grzać palnikiem?
Nigdy tego nie próbowałem i nie polecałem, ale może i jest to skuteczne.

Są specjalne klucze do przewodów, ja zazwyczaj takim kręcę, pukam małym młoteczkiem i w 90% przypadków pójdzie, a co do obracającego się przewodu to jeśli przy pukaniu młoteczkiem się nie ruszy to raczej się on ukręci i będzie trzeba wymienić, jednak to hamulce i strach wymyślać doraźne środki bo może się to tragicznie skończyć.


:cady: [url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/11964][img]http://www.motostat.pl/user_images/11964/icon4.png[/img][/url] :mk3:

greg

Post autor: greg » czw lip 01, 2010 21:48

luis-22 pisze:Nigdy tego nie próbowałem i nie polecałem, ale może i jest to skuteczne.
uwierz że jest



Awatar użytkownika
luis-22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: sob lip 18, 2009 16:48
Lokalizacja: Płońsk [WPN]

Post autor: luis-22 » czw lip 01, 2010 21:54

greg pisze:
luis-22 pisze:Nigdy tego nie próbowałem i nie polecałem, ale może i jest to skuteczne.
uwierz że jest
ok ok
w innej sytuacji sam nieraz nagrzewałem palnikiem nakrętkę żeby wykręcić z niej śrubkę, ale przewodów hamulcowych nigdy jeszcze nie grzałem, ale skoro tak mówisz to wierze na słowo.


:cady: [url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/11964][img]http://www.motostat.pl/user_images/11964/icon4.png[/img][/url] :mk3:

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw lip 01, 2010 23:07

Ja tam zawsze jak biore się za wymianę przewodów elastycznych, czy tam cylinderków, czy coś, to od razu kupuje miedziany przewód i wymieniam razem z tym przewodem. Przewód ucinam przy samej końcówce, tak, aby na końcówkę można było założyć klucz nasadowy - może to mało profesjonalne itp. - ale przynajmniej wiem, że na 100% sobie poradzę i nic mnie nie zaskoczy.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości