no i co z tym zrobic? TEMPERATURA!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

no i co z tym zrobic? TEMPERATURA!

Post autor: ziolo115 » ndz kwie 23, 2006 21:18

Witam. Mam kolejne pytanko odnosnie mojego golfaIII 1.4 ABD. Wiec juz pytalem jaka powinna byc w nim temp płynu bo ja mam 90-95 stopni ale jak sie tak patroluje ulice (wiecie 30 km/h) lub stoje w korku to temp skacze sobie do 105 , potem zalącza sie wentylator i schładza do ok 98 stopni, ale to dop wtedy jak dodam ciut gazu i przeciągnie schłodzoną ciecz. ps : jak odpowietrzyc taki uklad??



Kosior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 140
Rejestracja: pn gru 05, 2005 19:33
Lokalizacja: łowicz/głowno
Kontakt:

Post autor: Kosior » ndz kwie 23, 2006 21:40

Ten uklad sam się odpowietrza(ale są tacy co go odpowietrzaja czyli na zimnym silniku odkrecić korek od zbiorniczka i zapalić silnik niech troche pochodzi). A z drugiej strony może zawyrzać czujnik.



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » ndz kwie 23, 2006 22:19

nigdy nie odpowietrzalem takich ukladow zawsze jak wymienialem plyn chlodzacy to otwieralem nagrzewnice w kabinie na cieple na max i spuszczalem plyn poczym nalewalem nowy z otwarta nagrzewnica i musi byc dobrze


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

pushkin77
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: śr wrz 28, 2005 22:01
Lokalizacja: (PL) KGR
Kontakt:

Post autor: pushkin77 » ndz kwie 23, 2006 22:22

otwarta czy zamknieta to nie ma znaczenia... nagrzewnica jest caly czas w obiegu....
a do odpowietrzenia trzeba zostawic korek odkrecony, zapalic silnik i czekac do wlaczenia wentylatora



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » ndz kwie 23, 2006 23:00

ziolo115 pisze:jak odpowietrzyc taki uklad??
Daj sie na luz, wszystko w normie.



Awatar użytkownika
waldek1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn mar 13, 2006 18:48
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: waldek1981 » ndz kwie 23, 2006 23:16

witam!Temparturą się nieprzejmuj bo jest wporządku Ja tez mam tak samo w mojej 3ce 1,4 abd. Jak odpowietrzyc uklad Oto sposób jak zminiesz plyn i nalejesz nowy,(kurek od plynu musisz miec caly czas otwarty bydolewac plynu ) Nagrzewnice ustaw na maxa grzanie i nagrzej silnik by wlaczyl sie wentylator. i patrz na ilosc plynu w zbiorniczku bo uklad zassa duza dawke i bedziesz musal dolac!!!niech silnik os pochodzi z wlaczona dmuchawą jak dolejesz plynu i sprawdz potem czy niemasz za malo i powinno byc ok. Niezapomnij zakrecic korka od plynu chlodniczego Pozdrawiam!!!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 289 gości