kopci mi jak stary diesel pomóżcie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

zbychucvc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:02
Lokalizacja: Łomża

kopci mi jak stary diesel pomóżcie

Post autor: zbychucvc » ndz kwie 23, 2006 19:40

witam tak jak w temacie mam golfa 2 z silnikiem 1.5jb od jedynki no i kopci mi strasznie na czarno i duzo pali .Mechanior robił mi gaźnik i mówil mi ze to nie jego wina tylko silnik zarznięty ale szukałem troche na forum i wyczytałem ze jak kopci na czarno to ma złe spalanie i teraz to ja juz nic nie wiem.Silnik nie jest młody ma swoje lata i kilometry ale oleju mozna powiedziec ze nie ubywa prawie wcale (0.5 litra na 2000km)ale to chyba dlatego ze mam padnietą uszczelke pod pokrywą.No fakt jest jeden ze silnik ma juz przedmuchy, musiałem odme odłaczyc bo mi waliło powietrzem w gażnik a z filtra wcale nie ciągnął juz gażnik.A i sprawdzałem jeszcze ciśnienie na cylindrach u innego mechaniora i powiedział ze jest lux, ale na gaźnikach mówił ze sie niezna i tyle .Może wy pomożecie ? stawiajcie swoje diagnozy za każdą pomoc z góry dziękuje



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz kwie 23, 2006 19:55

zbychucvc pisze:A i sprawdzałem jeszcze ciśnienie na cylindrach u innego mechaniora i powiedział ze jest lux
Czy napewno???Bo jak ma przedmuchy to napewno lux nie jest. Nie wiesz jakie były wartości tego ciśnienia? Jeśli nie wiesz, to jedź to innego mechanika i sprawdź jeszcze raz, ale niech Ci powie jakie były wartości. Jeśli faktycznie ciśnienie będzie lux to niestety pozostaje gaźnik i układ zapłonowy (ze wskazaniem na gaźnik niestety)


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz kwie 23, 2006 19:55

Witam... po pierwsze jaki masz gaznik? Jesli kopci na czarno to na 100% masz za bogata mieszanke... moze byc to spowodowane:
- peknieciem plywaka
- peknieciem przepony wzbogacania
- nie wylaczaniem sie ssania
najlepsze byloby zebys wymontowal gaznik i zrobil mu remoncik tzn zakupil reperaturke i wymienil wszystkie czesci eksploatacyjne i przewody podcisnieniowe, dokladnie wszystko wyczyscil i wyregulowal... napisz jaki masz gaznik to bede mogl udzielic dokladniejszych wskazowek...



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz kwie 23, 2006 20:00

KamilW, chyba koledze trzeba polecić zmianę mechanika bo :
zbychucvc pisze:Mechanior robił mi gaźnik i mówil mi ze to nie jego wina
Bo mnie się też wydaje że to gaźnik tylo mechanior sobie z nim rady nie dawał i zwalił na silnik.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

zbychucvc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:02
Lokalizacja: Łomża

Post autor: zbychucvc » ndz kwie 23, 2006 20:00

gażnik to pierburg 1b

[ Dodano: Nie Kwi 23, 2006 20:01 ]
a z tym ciśnieniem to źle troche napisałem bo nie powiedział ze jest lux ale jest dobre



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz kwie 23, 2006 20:10

to spoko... to dosc prosty gaznik... a dalbys sobie zbychu rade z reperaturka???



zbychucvc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:02
Lokalizacja: Łomża

Post autor: zbychucvc » ndz kwie 23, 2006 20:13

juz sie nad tym zastanawiałem ale zestaw naprawczy 80zł a znalazłem takiego pana na allegro co regeneruje tylko trzeba mu stary wysłać ta aukcja juz nieaktualna ale powiedzcie co o tym myślisz http://idg.allegro.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any.



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz kwie 23, 2006 20:19

jak masz 140 zl na zbyciu to mozesz do niego napisac bo to firma... wystawi dla ciebie aukcje jeszcze raz... albo sie jakos inaczej dogadacie... ale wydaje mi sie ze poradzilbys sobie sam... moze sprubuj go najpierw sam rozebrac, sprawdzic dokladnie wszystko i jesli nic nie znajdziesz to wtedy skorzystarz z uslug tego pana...



zbychucvc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:02
Lokalizacja: Łomża

Post autor: zbychucvc » ndz kwie 23, 2006 20:30

jutro moze go wykręce i zobacze tylko ze do garazu mam 20km, najwyzej ze zrobie garaż na parkingu pod blokiem a gaźnik w mieszkaniu rozbiore ale moze jeszcze spróbowac jutro na analize spalin jechać i poregulować troche śrubka od CO ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 23, 2006 20:36

Z tego całego zestawu naprawczego to praktycznie tylko membrana wzbogacania się psuje jak KamilW pisze, więc bez sprawdzenia czy ona jest winna szkoda kasy wydawać.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

zbychucvc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:02
Lokalizacja: Łomża

Post autor: zbychucvc » ndz kwie 23, 2006 21:13

ok to ja jutro go rozbiore jak wyjdzie ze wszystko dobrze wyglada to jeszcze wam foty zarzuce to ocenicie.Jak sie nie myle to wyczytałem z takiej mądrej ksiazki która właśnie znalazłem to zeby wyjać tą męmbrane to nawet gaźnika nie trzeba rozbierac bo ona jest z przodu



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » ndz kwie 23, 2006 21:51

no niby tak... najpierw zanim go wymontujesz to zobacz czy przepustnica ssania otwiera sie do konca i pobaw sie troche srubka od CO... na analize to nie masz nawet po co jechac bo juz teraz ci moge napisac co ci wyjdzie :)



zbychucvc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:02
Lokalizacja: Łomża

Post autor: zbychucvc » ndz kwie 23, 2006 22:10

przepustnica jest otwarta na rozgrzanym silniku a śrubką sie juz troche bawiłem ale jeszcze raz spróbuje, a przed chwilą przyjrzałem sie gaźnikowi i zauważyłem że z tej membrany wzbogacania chyba mi troche paliwo wycieka ale nie jestem pewny jutro dokładniej obejrze



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 23, 2006 22:14

zbychucvc pisze:że z tej membrany wzbogacania chyba mi troche paliwo wycieka
masz chyba na myśli membranę pompki przyśpieszacza.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 484 gości