Brak ciśnienia oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

szatanek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1028
Rejestracja: czw sty 18, 2007 16:59
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: szatanek » pt sty 16, 2009 00:19

Żebyś nie miał więcej takich niespodzianek to pompe na wierzch i dokładne czyszczenie smoka i zaworka zeby sie nie zacinał.



golec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw gru 30, 2004 15:45
Lokalizacja: Grodzisko
Kontakt:

Post autor: golec » sob sty 17, 2009 18:40

miałem taki problem dwa lata temu wręcz identycznie pozatym że mój AAM(to prawie taki sam jak ABS) nie stał po prostu wsiadłem rano odpał i niespodzianka i dałem d... bo pojechałem na klekoczących zaworach z 3 km. Kolega sciągnął mnie do mechaniora i pierwsze co to ciśnienie oleju zero a niedawno wymieniałem olej i filtr więc dałem chasło może filtr? i mechanik wymienił na filtrona i poszło ciśnienie i niby wszystko ok tylko że po rozgrzaniu znowu alarm i spadek ciśnienia do granicznych wartości wiec dalej wymiana pompy chociaż stara była czyściutka i moze nieco luźniejsza i d... dalej to samo, po odkręceniu w misce olejowej było dużo aluminiowych opiłków wrecz wiórki. Koleś odkrecił panewki i niby ok. Po tym jeździłem dalej ale po rozgrzaniu na pewnych obrotach kontrolka i alarm no bo ciśnienie oleju spadło więc się wk... i zmasowałem czujnik i tak jeździłem jeszce ponad rok i poszedł do żyda a kupiłem AFNa.
Mój wniosek jest taki chyba lipny filtr przytrzymał olej i przelał się w pompie zaworem bezpieczeństwa jednak te 3km prawdopodobnie dały to że coś sie przytarło bo skąd te opiłki i podejrzewam ze chyba przy wałku rozrządu te panewki w skutek czego spadek ciśnienia po rozgrzaniu. To tak metoda dedukcji i może sie myle.

ale pierwsze co to manometr i diagnoza



deptak886
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 24, 2010 18:25
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Post autor: deptak886 » czw cze 24, 2010 18:37

szukam pomocy. zmierzyłem cisnienie oleju i wskazało 0 do tego cos stuka.kontrolka włacza sie na niskich obrotach ale poziom oleju jest ok. za co mam sie zabrac??



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » czw cze 24, 2010 18:49

Sprawdz pompe oleju.
Jak sprawdzałeś ciśnienie oleju?



deptak886
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 24, 2010 18:25
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Post autor: deptak886 » pn cze 28, 2010 20:07

sprawdzałem nanomertem. na biegu jałowym wskazówka ledwo co sie odchylała. na obrotach było juz znacznie lepiej. co dokładnie mam zrobic?? czy jesli to panewki nie trzymającisnienia nie powinienem uzytkowac samochodu??



Awatar użytkownika
flatron316
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: sob cze 18, 2005 19:34
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Post autor: flatron316 » pn cze 28, 2010 22:01

Manometr zamiast czujnika ciśnienia wkręciłes jak rozumiem?
Zajrzyj do pompy oleju-może się rozleciała.
Nagle to się stało?Czy czasem mrugała kontrolka wczesniej?



deptak886
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 24, 2010 18:25
Lokalizacja: olsztyn
Kontakt:

Post autor: deptak886 » śr lip 07, 2010 21:56

tak. w miejsce kontrolki.
w tamte lato bylo podobnie ale rzadziej teraz sie pogorszylo. zostawie to mechanikowi bo nigdy pod miche nie zaglądalem i nawet jesli cos by bylo nie tak to nie potrafil bym tego ocenic



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 295 gości