Sprzęgło, samoregulator.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Foosh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 03, 2007 11:33
Lokalizacja: WWL

Sprzęgło, samoregulator.

Post autor: Foosh » śr cze 23, 2010 20:49

Witam. Przeczytałem wszystkie posty w temacie linki z samoregulatorem ale nadal nie mogę sobie poradzić z moim problemem...
Wymieniłem dzisiaj linkę poskładałem wszystko ładnie ale auto chodzi na pół sprzęgle bierze strasznie wysoko sprzęgło.
Najgorsze jest to, że nie mogę ścisnąć samoregulatora w tej założonej nowej lince żeby cokolwiek próbować robić. Starej linki też nie mogłem zdjąć więc ją przeciąłem ale w tej kombinuje żeby jeszcze raz ustawić ten samoregulator spiąć blokadę itd. Dziwne jest to że nie mogę ruszyć łapą ani w górę ani w dół. a u braciaka w takim samym golfie 1.8 ABS łapa sprzęgła leciutko chodzi razem z linką w stronę "od sprzęgła" i działa mu sprzęgło idealnie. Czyżbym trafił trefną linkę? Czy to normalne że zakładając linkę nie starczało mi jej żeby przełożyć ją za łapę i założyć blaszkę zabezpieczającą? Musiałem podkładać lewarek pod łapę i unosić trochę. Dziwny sposób wiem ale czytałem o tym na forum więc tak zrobiłem. Pomocy:)



zybi20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 06, 2008 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sprzęgło, samoregulator.

Post autor: zybi20 » śr cze 23, 2010 21:16

Przyjacielu nie pomogę zbyt dużo ale prawdą jest iż linka powinna się uginać w stronę sprzęgła ok 10mm gdzieś to wyczytałem, no i te linki z samo regulatorem trzeba odblokować (sam nigdy tego nie robiłem, gdzieś czytałem). Ps. nie jeździj tak bo załatwisz sprzęgło, ja u siebie w seacie rozwiązałem ten problem zakładając zwykłą linkę bez samo regulatora tańsza i można ustawić jak się chce:)



Foosh
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob lis 03, 2007 11:33
Lokalizacja: WWL

Post autor: Foosh » czw cze 24, 2010 16:50

Sprzęgła nie wymieniałem chociaż już jest końcówka bo szarpie przy ruszaniu. A i jeszcze pytanie czy wie ktoś jak powinna być zaczepiona sprężyna powrotna pedału sprzęgła bo mam chyba popsuty ten biały zaczep bo spada mi ta sprężyna.. Czy da się jeszcze coś wymyśleć z tą linką która już kupiłem czyli z samoregulatorem?



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

Post autor: slawko333 » pt lip 09, 2010 16:21

u mnie tez wysoko strasznie bierze sprzeglo, ciezko jest zakrecic kolami, ostatnio pojawil sie nowy objaw, przy szybkim przyspieszaniu, w momencie zmiany biegow np mam 2 krece do ok 3 tys obrotow zmieniam bieg na 3 i na obrotomieszu widac jak wskazowka opada w dwoch stopniach, sprzeglo jeszcze nigdy sie nizaslizgalo, czyszby czekala mnie wkrotce wymiana sprzegla? auto ma 274 tys km, z czego ja zrobilem prawie 100, i wydaje mi sie ze to pierwsze sprzeglo



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 348 gości