[mk2]Olej z beczki - prosze o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wara99

Post autor: wara99 » wt mar 07, 2006 23:09

ja zalalem niedawno pierwszy raz olej z beczki . I co ciekawe sprzedawca powiedzial mi ze jezeli ludzie którzy ten olej sprzedaja po sklepach nie dolewaja nic od siebie to nie ma opcji zeby tam byl olej kujawski , a druga sprawa to skad sie bierze te beczki . On mówi ze umowe z mobilem i bierrze bezposrednio od nich . A wlasnie co do baniek to nie bądzcie tacy pewni bo ile to roboty taką banke podrobic . A skoro banka mobila 10w40 kosztuje kolo 100zl a ja widzialem w pewnym sklepie za 74 to zycze sczescia ze ten za 74 to mobil !! Pytlem sie kumpla co ma sklep i mówi ze w hurcie placi kolo 90zl za banke .
To ciekawe który jest bardziej bezpieczny z banki czy z beczki ???



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » wt mar 07, 2006 23:24

Jak juz pisalem wczesniej wszystko sie da jak sie chce... ale jest inna kwestia... olej z beczki to olej czesciowo z recyclingu... czyli zuzyty olej poddaje sie powtornej rafinacji i dolewa do swiezego, stad taka duza roznica w cenie pomiedzy butelkowym i beczkowym...
wara99 pisze: I co ciekawe sprzedawca powiedzial mi ze jezeli ludzie którzy ten olej sprzedaja po sklepach nie dolewaja nic od siebie to nie ma opcji zeby tam byl olej kujawski
no jak nikt nic nie oszuka to jest git ale jaka mamy miec pewnosc ze nikt nie oszukuje, sprzedawca przeciez nie powie nam ze zamiast mobila dostajemy luxa :) a mimo wszystko nadal wydaje mi sie ze latwiej jest oszukac olej w beczce niz w butelce... ale to tylko moje zdanie



djprezes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 250
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 15:36
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: djprezes » wt mar 07, 2006 23:29

Mi się wydaje że 80% oleji z beczek jest oszukiwane, bo jeśli nikt nad tym nie sprawuje kontroli, a mozna zarobić niezłą kase małym kosztem.

To co w takiej sytuacji robi polak.... KRADNIE!

I zamiast mobila leje jakiś tandetny olej, byle tani a kto sprawdzi co to naprawde jest?


Golf III 1.8 '93
[img]http://nokia-free.com/1.jpg[/img]

aqhr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw sty 12, 2006 21:37
Lokalizacja: Radom

Post autor: aqhr » śr mar 08, 2006 09:03

Witam, ja zawsze kupuje olej z beczki :bigok:
Jeżdżę na QUEKERSTATE 10W40 i wszystko gra.
Dobry sprzedawca , który nie chce zepsuć sobie marki i nie chce stracić klientów nie pozwoli sobie na mieszanie badziewiastego oleju !
Rada : olej należy kupowac tylko u zaufanych sprzedawców :grin:
Pzdr



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr mar 08, 2006 15:24

No ja tez kupuje olej z beczki, u mechanika. Mialem statoil 15w40 i nic sie nie dzialo, teraz mam zamiar wlac rowniez z beczki mobila 15w40. Co prawda bierze mi olej i stad chce troche taniej...poprzedni wlasciciel lal lotosa z butelek i rowniez olej bral. Auto chodzi bez zarzutow, wiec nie wiem kogo sluchac i jaka jest prawda...


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 08, 2006 19:04

Zrobisz jak chcesz.... ale ja jak sie dowiedzialem ze olej z beczek jest z recyklingu to swierdzilem ze wole zaplacic wiecej i miec nowy butelkowy... szczegolnie ze bede w piatek sprawdzal mijsce gdzie mozna kupic olej po cenach hurtowych... wiec za 130 mozna miec bardzo dobrego syntetyka... handluja tez na allegro... wiec jakby ktos chcial to w niedziele ( bo wczesniej nie dam rady) moge opisac wrazenia po kupnie i zalaniu pozdrawiam... mam jeszcze jedno pytanie: czy warto przed nalaniem oleju wyczyscic silnik jakims czyscidlem ktore dolewa sie do starego oleju?? testowal ktos cos takiego?? no i jaki filtr kupic bo czytalem tu na forum zle opinie na temat filtrona...



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » śr mar 08, 2006 19:12

mozez smiało kupic filtrona, nigdy nie spotkałem sie z jakimis negatywymi opiniami. ja akurat mam filtr knechta, dobre sa tez filtry mann



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » śr mar 08, 2006 19:16

Aco do tej plukanki do silnika co myslicie?? Mi sie wydaje ze dzieki temu nowy olej sie nie zanieczysci tak szybko.... ale moge sie mylic... uzywal ktos tego??



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » śr mar 08, 2006 19:21

Filtron trzeba nieraz dokręcić raz po jakimś czasie bo lubi sie odkrecic, potem powinno juz byc ok....to jednyne złe co slyszalem o filtronie



Awatar użytkownika
MrUkAs
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:03
Lokalizacja: Ostrzeszów
Kontakt:

Post autor: MrUkAs » śr mar 08, 2006 20:51

Nie wydaje mi sie, aby byly beczkowe z recyklingu, bo rownie dobrze butelkowe moga byc z recyklingu. Mity...


www.SportCom.PL

Awatar użytkownika
Tazik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 26, 2005 23:43
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Tazik » pt kwie 21, 2006 20:45

co myslicie o Castrolu RS Sport 10W 60 ful syntetic..?? czy ktos z was jezdzi na takim oleju..?? bo ja tak mam przejechane prawie 200 tys. i wszystko oki ale zastanawiam czy nie przejsc na inny np.pół syntetic tylko na jaki..??!!


Mój Golf

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt kwie 21, 2006 20:51

A teraz masz wlanego tego castrola? Jak jezdzisz na syntetyku i wszystko jest wporzo to nie zmieniaj na polsyntetyk... a co do 10W60 to odradzxam... to bardzo gesty olej... przeznaczony do wybitnie wysilonych silnikow z turbo... juZ lepiej kup tego 0W40 Race...



Awatar użytkownika
Tazik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: czw maja 26, 2005 23:43
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Tazik » pt kwie 21, 2006 22:24

tak mam go wlanego ale zastanawiam sie nad innym bo jest b. drogi..!! kumpel który pracuje w servisie VW załatwił mi go trzy razy ale teraz juz nie moze a w sklepie lub na alegro 160pln..??!


Mój Golf

Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » pt kwie 21, 2006 22:51

KamilW pisze:Aco do tej plukanki do silnika co myslicie?? Mi sie wydaje ze dzieki temu nowy olej sie nie zanieczysci tak szybko.... ale moge sie mylic... uzywal ktos tego??
Ty nie kupuj syntetyka bo nie będziesz miał co płukać tą płukanką.... Żart oczywiście... Ale ja był bym ostrożny z syntetykiem...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 501 gości