Jak wlacza sie pompa klimatyzacji?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rajas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 16, 2007 16:29
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Rajas » pt kwie 13, 2007 09:20

z mocą jest dokładnie tak jak pisze zyggy, w skórcie cały nasz układ działa podobnie jak lodówka, jeżeli potrzebna jest większa wydajność chłodnicza sprężarka załącza się częściej.
W manualnej klimie sprężarka działa non stop a wydajność regulujesz nastawą prędkości wentylatora i... obrotami silnika;-)



Awatar użytkownika
skora81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 122
Rejestracja: ndz wrz 03, 2006 20:21
Lokalizacja: BIELSKO
Kontakt:

Post autor: skora81 » pt kwie 13, 2007 14:51

hm dzieki
przyjumuje ze max to zamkniety obieg powietrza.autko jest z wloch i max ledwo juz swieci a min jest jak nowy :) pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 13, 2007 18:00

Rajas pisze:W manualnej klimie sprężarka działa non stop
Nieprawda. Tylko wtedy jak już coś jest nie tak, najczęściej mało czynnika chłodzącego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » sob cze 05, 2010 00:12

moj problem jest taki ze nie działa klimatyzacja, nie wlacza sie pompa, nie spadają obroty silnika. WIem tyle ze bezpieczniki sa w porzadku. W aucie wymieniany byl alternator niedawno. Samochod mam juz prawie trzeci rok, natomiast klimy jeszcze nie uzupelnialem. Od czego zaczac, gdzie szukac usterki?



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re

Post autor: Razal » sob cze 05, 2010 07:59

FILIP_1988 pisze:moj problem jest taki ze nie działa klimatyzacja, nie wlacza sie pompa, nie spadają obroty silnika. WIem tyle ze bezpieczniki sa w porzadku. W aucie wymieniany byl alternator niedawno. Samochod mam juz prawie trzeci rok, natomiast klimy jeszcze nie uzupelnialem. Od czego zaczac, gdzie szukac usterki?
Proponuję zacząć od sprawdzenia szczelności układu klimatyzacji. Jeżeli nie ma czynnika to klima się nie załączy, a następnie należy poszukać nieszczelności, usunąć ją i uzupełnić czynnik. Jeżeli czynnik jest to znaczy, że usterka może być elektryczna i nie musi to być bezpiecznik. Może to być czujnik na osuszaczu (zamontowany w okolicy błotnika - chyba prawego - spróbować można psiknąć jakimś WD40 na jego styki i wtyczkę. Może to być przerwa gdzieś na kablu (kiedyś widziałem taki przypadek i bardziej opłacało się zrobić bypas niż szukać gdzie uległ przerwaniu kabelek od włącznika do czujnika na osuszaczu), może być też awaria kompresora. Ale to już trzeba zbadać, najlepiej u jakiegoś gościa co ma sprzęt do klimy, a ponadto elektryka nie jest mu obca... To tyle co można Ci pomóc na forum. Jeżeli masz klimatronik to może warto podpiąć VAG'a i zobaczyć w czym bładzi...


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » sob cze 05, 2010 08:00

FILIP_1988 pisze:natomiast klimy jeszcze nie uzupelnialem
od tego.
gwarantuje ci , że jak ty masz 3 rok ten samochód i nie uzupełniałeś czynnika, to od jakiś 5 lat nikt tego nie robił:D.
Jedź do kogoś kto zajmuję się klimą sprawdzą ci szczelność, wymienią czynnik i olej w układzie, odgrzybią układ i będziesz się cieszył miłym chłodkiem:D.
za całość nie zapłacisz więcej jak 200zł z odgrzybianiem:D



Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » sob cze 05, 2010 12:09

Marioo pisze:
FILIP_1988 pisze:natomiast klimy jeszcze nie uzupelnialem
od tego.
gwarantuje ci , że jak ty masz 3 rok ten samochód i nie uzupełniałeś czynnika, to od jakiś 5 lat nikt tego nie robił:D.
Jedź do kogoś kto zajmuję się klimą sprawdzą ci szczelność, wymienią czynnik i olej w układzie, odgrzybią układ i będziesz się cieszył miłym chłodkiem:D.
za całość nie zapłacisz więcej jak 200zł z odgrzybianiem:D
Razal , klima jest manualna...

Taka opcje tez bralem pod uwage, polecasz jakis zaklad w Warszawie gdzie zrobią to fachowo i w miare cenowo?



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » sob cze 05, 2010 12:49

FILIP_1988 pisze:Razal , klima jest manualna...

Taka opcje tez bralem pod uwage, polecasz jakis zaklad w Warszawie gdzie zrobią to fachowo i w miare cenowo?
jeżeli chodzi o samo napełnienie itd. to praktycznie każdy warsztat który ma automat. Jeżeli miałbyś cos uszkodzone to trzeba szukać czegoś lepszego.
Z tego co wiem to dobrzy są w otrębusach (naprzeciwko muzeum motoryzacji), ale nie wiem jak cenowo
Mi kilka lat temu za pospawanie chłodnicy klimy, z montażem i demontażem, odgrzybieniem i nabiciem powiedzieli 450zł.



Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » ndz cze 20, 2010 14:57

po wstepnych ogledzinach okazalo sie ze jest nieszczelnosc. Nieszczelnosc w chlodnicy klimy. Moje pytanie, warto to spawac? Czy lepiej szukac jakiejs uzywki?
Mala dziurka jest w samym rogu chłodnicy.
Ostatnio zmieniony ndz cze 20, 2010 14:59 przez FILIP_1988, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » pn cze 21, 2010 17:33

FILIP_1988 pisze:po wstepnych ogledzinach okazalo sie ze jest nieszczelnosc. Nieszczelnosc w chlodnicy klimy. Moje pytanie, warto to spawac? Czy lepiej szukac jakiejs uzywki?
Mala dziurka jest w samym rogu chłodnicy.
ja bym kupił nową. aluminium się utlenia więc nie masz gwarancji jak długo pojeździsz na używce.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
FILIP_1988
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: pt gru 28, 2007 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: FILIP_1988 » ndz cze 27, 2010 10:43

za uzywaną oryginalą chłodnice zapłacilem 120pln, zalozylem sam,do tego napelnienie+odgrzybianie 150pln i jestem zadowolony :jezor:
dzięki Razal :pub:
Ostatnio zmieniony ndz cze 27, 2010 10:45 przez FILIP_1988, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 187 gości