wymiana ECU, co z immo ? | Schematy pinow na ecu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PinguVanEx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 13:33
Lokalizacja: Wlkp

wymiana ECU, co z immo ? | Schematy pinow na ecu

Post autor: PinguVanEx » śr cze 16, 2010 01:09

Witam,

Planuje swapa i pomyslalem o jednym problemie jaki moze mnie spotkac, mianowicie immo.
Aktualnie moj golf ( 1993 ) nie ma immo, sadze to po tym, ze w kluczyku nie widze zadnej pastylki, tylko w miejscu gdzie powinna byc jest poprostu sam plastik wylany :) ( mimo ze w starych tematach pisza, ze jak na kluczyku jest AH to ma immo ). Moze sie myle, ale po zdjeciach ktore znalazlem na forum z otwartego kluczyka wnioskuje ze u mnie nie ma pastylki ani miejsca na nia.
Silnik ktory chce kupic na 100% ma immo i tu moze byc problem, co zrobic by silnik odpalic, da sie jakos usunac immo ? Znalazlem w sieci emulatory immo, sadze ze w normalnej cenie ( 99zl ) tylko teraz nie wiem jak by to podlaczyc i czy nie bede musial zmieniac calej instalacji elektrycznej bo nie wiem czy moja wtyczka co teraz mam w ecu bez immo podejdzie do tego z immo.

Ktos juz robil takie przekladki ze nie mial immo a zakupiony silnik ma ?


Posiada ktos moze schemat pinow dla ecu z ABU bez IMMO i dla ecu z AEE ?
Ostatnio zmieniony śr cze 16, 2010 01:23 przez PinguVanEx, łącznie zmieniany 1 raz.


Golf III Tuned by Pingu -> viewtopic.php?f=88&t=324862" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
FIRERS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 432
Rejestracja: czw lis 22, 2007 10:47
Lokalizacja: BYTOM
Kontakt:

Post autor: FIRERS » śr cze 16, 2010 08:06

kup ten silnik z cala wiazka i wez sobie tez immobilizer. (sterowni imo , petle przy stacyjce oraz kluczyk )i masz z glowy. a jesli nie chcesz imo to mozna wykodowac immo gdzies za 150 zloty u elektryka.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » śr cze 16, 2010 08:34

rozwiązanie podałem na PW
podpinasz pod pin 29 sterownika AEE
Ostatnio zmieniony śr cze 16, 2010 08:38 przez norek111, łącznie zmieniany 1 raz.


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
PinguVanEx
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 13:33
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: PinguVanEx » śr cze 16, 2010 14:44

norek111 dzieki za info :)

Teraz zostal problem a raczej nie wiedza, mianowicie czy oba ecu maja taka sama wtyczke i roznica jest tylko w ilosci zajetych pinow, ale rozstaw jest taki sam, czy bede musial ciac wtyczki i dopasowywac kable, poniewaz nie usmiecha mi sie ciagniecia calej instalacji.


Golf III Tuned by Pingu -> viewtopic.php?f=88&t=324862" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 496 gości