Stuki w zawieszeniu w MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Pistol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 22:16
Lokalizacja: Legnica

Stuki w zawieszeniu w MK3

Post autor: Pistol » śr kwie 19, 2006 23:59

Od pewnego czasu przy ruszaniu lub przy gwałtownym dodaniu gazu słysze stuki z prawej trony z przodu. Odgłos przypomina coś jakby przepuszczał wielkolin. Podejrzewam że to przegub wewnętrzny ale czytając to forum troszkę zbaraniałem. Miał ktoś podobny przypadek i skutecznie się z nim uporał?



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » czw kwie 20, 2006 00:11

No wlasnie ja walcze ze stukami... temat ' kilka pytan w sprawie zawieszenia i przeniesienia napedu' :) moze cos ci sie z tamtad przyda



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » czw kwie 20, 2006 09:20

Tez zaczynam miec takie objawy.Jak szybko przyspieszam na asfalcie ze gola piszczą to slysze jakby mi sie prawa połoś w skrzyni obracała slizgając sie po zębach... :crazy:



Awatar użytkownika
Pistol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr kwie 19, 2006 22:16
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Pistol » czw kwie 20, 2006 21:46

lolo- dokładnie tak mam jak ty. Kto już się tego pozbył?



Awatar użytkownika
rudecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn sty 09, 2006 19:10
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: rudecki » pt kwie 21, 2006 00:41

miałem podobnie przy gwałtownym ruszaniu, a z czasem gdy nagle przyspieszalem. Wymienilem poduszki pod silnikiem i pomoglo...



zakrzes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pn mar 13, 2006 15:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zakrzes » ndz kwie 30, 2006 20:18

Witam.
Ja slysze pukniecie w MKIII z lewej strony w momencie wcisniecia sprzegla przed zmiana biegu, ale tylko gdy samochod mocniej przyspiesza. Wymienilem juz 2 poduszki pod silnikiem (oprocz skrzyni) i nic to nie pomoglo. Podnioslem samochod i okazalo sie, ze moge lekko przekrecic kolo wzgledem nieruchomej poloski (okolo 3 cm na zewnetrznym obwodzie kola). Luz jest na zewnetrznych przegubach - na wewnetrznych minimalny. Mysle, ze to wlasnie wina przegubow, bo tuleje w wahaczach wymienialem okolo 1000km temu. W kazdym razie nie ma innych objawow - przeguby nie "tyrkocza" nie "przeskakuja" nie wyja itp. Mechanik powiedzial mi, ze dopoki nic mi nie wyje przy jezdzie do przodu to zebym sobie to odpuscil.
Czy ktos moze potwierdzic, ze to wlasnie przegub jest tego przyczyna?
Pozdrawiam,
zakrzes



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz kwie 30, 2006 20:28

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p= ... ht=#389931 poczytaj to moze pomoze?umnie stukalo przy gwaltownym ruszaniu a przyczyna bylo popekanie tulei metalowo gumowych na wachaczu walilo przy piiii jak by zaba skakala



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości