CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » czw cze 10, 2010 23:11

BartekGib pisze:Nooo ale to wszystko dzięki koledze Jarkowi z serwisu Ostafo CB-Radio na Kobielskiej 15.
Wiadomo. Mam u niego na modyfikacji swojego Alana 18. Naprawdę wporządku człowiek, ale nie poznałbym jego cudownej osoby gdyby nie kolega Chmarski, za co mu serdecznie dziękuje za wszystko :pub: Ja myślę że u mnie kwestia dwumetrowego baciska to będzie chwila... bo w sumie fundusze są i musze drugie radyjko sprzedac wraz z tą anteną, więc będzie na nowe.

Biorę pod uwagę anteny.

President Texas, Colorado, Lemm Turbostar 3001, Sirtel Santiago 1200, WA-27. Co z tego będzie dobre? WA-27 mi sięjakoś nie podoba za bardzo, ale to kwestia gustów. Skusiłbym sięna Santiago, ale ciekawi mnie jeszcze Texas. Spotkał sie ktoś z tym? ;>



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » czw cze 10, 2010 23:31

BartekGib, 1.06 to swietny wynik. Nie ma co kombinowac.
Dla uscislenia, to President Colorado 1800. Z Bemowa slyszalem Cie w Rembertowie. Fakt, ze cicho, ale to juz sprawa radia i mikrofonu.

VDO - Blink, ja i BartekGib, slyszelismy dzisiaj Twoje radio z Twoim nowym mikrofonem... jak w samochodzie bedzie dawalo w polowie tak jak daje z bazy... to jest to panie POTEGA.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » czw cze 10, 2010 23:38

VDO - Blink pisze:
BartekGib pisze:Nooo ale to wszystko dzięki koledze Jarkowi z serwisu Ostafo CB-Radio na Kobielskiej 15.
Wiadomo. Mam u niego na modyfikacji swojego Alana 18. Naprawdę wporządku człowiek, ale nie poznałbym jego cudownej osoby gdyby nie kolega Chmarski, za co mu serdecznie dziękuje za wszystko :pub: Ja myślę że u mnie kwestia dwumetrowego baciska to będzie chwila... bo w sumie fundusze są i musze drugie radyjko sprzedac wraz z tą anteną, więc będzie na nowe.

Biorę pod uwagę anteny.

President Texas, Colorado, Lemm Turbostar 3001, Sirtel Santiago 1200, WA-27. Co z tego będzie dobre? WA-27 mi sięjakoś nie podoba za bardzo, ale to kwestia gustów. Skusiłbym sięna Santiago, ale ciekawi mnie jeszcze Texas. Spotkał sie ktoś z tym? ;>
Będziesz zadowolony :) Dzisiaj był na testach u Jarka podpięty i słyszałem na 27,030. Pięęęęknie leci w miasto. Także będziesz 100 procent zadowolony. Chmara mi pokazywał swoją WA-27 - antenka nie przykuwa uwagi, ale swoje osiągi ma ..... Zresztą ta dolna sprężynka naprawdę sporo daje. Antenka tańczy w każdą stronę, jednak u niego na magnesie nie powoduje to takich przeciążeń. Pozatym antence nie straszne żadne gałęzie, drzewa itd. Wygląda bojowo :)

Z tego co podałeś - Coloradka, Santiago i WA-27. Performer 5000 i Turbo 5000 za bardzo się rzucają w oczy a antenka kusi ..... Lemm - mało słyszałem o niej. Texas - osiągi podobne zapewne do Coloradki. Mnie czeka sprzedaż radyjka (może też oddam bratu albo "teściowi", bo ma w dużym mobilu a w małym nie ma radyjka - dziwne ....) i kupno jakiegoś Herbatnika, etc.

Zresztą - takie radyjko marnować się nie może u Ciebie. W nast. tygodniu śmignę do Jurka to może coś będzie miał jeszcze z dwójek. Miał Santiago 1200, na które się czaiłem, ale oficjalnie zostawił dla siebie.

[ Dodano: Czw 10 Cze, 2010 ]
Chmarski - do jakiego bata miał podpiętego tego Alana VDO - Blink'a ? On też będzie miał Cherokee ?

W mobilku mnie słyszałeś :chytry: ? Ja niestety nie - ale taki urok widocznie Unidena. Nadawanie na całkiem wysokim poziomie, ale żeby coś odebrać .....
Ostatnio zmieniony czw cze 10, 2010 23:44 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
milosz884
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 19:29
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: milosz884 » pt cze 11, 2010 08:44

Gratulacje chłopaki :pub:
Pozazdrościć takiego sprzętu i osiągów.

Ciężko się stroi takie długie anteniska?

Powiedzcie mi jeszcze czy antenę helikalną taką jak sirio delta 27 trzeba wogóle specjalnie kręcić i stroić? Bo nie mam gdzie sprawdzić swr i na razie tak jeżdżę. Ustawiam ją na magnesie między samym środkiem dachu a anteną radiową.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » pt cze 11, 2010 10:10

BartekGib pisze:kupno jakiegoś Herbatnika
Presidenty nie ze wszystkimi mikrofonami się kochają. Próbowałem pod Herbatnika kiedyś zapiąć innego Cherokee i miał za duży wykop. Moze jakbym miał dziurę w dachu lub uchwyt byłoby lepiej, ale te same mikrofony, które mocno musiałem "ścinać" z Presidentami, mogę mieć w tej chwili rozwalone na maksa i nie jestem przemodulowany ani mi sie nic nie sprzęga. Oczywiście przy tej samej instalacji antenowej i zasilającej.
BartekGib pisze:do jakiego bata miał podpiętego tego Alana VDO - Blink'a ? On też będzie miał Cherokee ?
Nie wiem co sobie chłopak docelowo zarzuci w tę dziurę co to ją dopiero w dachu wyrżnął. A wczoraj słyszałeś dokładnie jego zestaw. Tak. Będzie miał Cherokee'go, którego mu własnie dopasowywali do radia.
Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się aż takiej siły z tego zestawu. Ciekawe jak będzie w samochodzie. Czy nie będzie go musiał troche poograniczać...
W każdym razie nie pamiętam bym tak ich słyszał w Nieporęcie wcześniej. Nawet z "Orła" (ten Astatic stacjonarny co to stał na biurku).
BartekGib pisze:Nadawanie na całkiem wysokim poziomie, ale żeby coś odebrać .....
Tak jak słyszałeś, nadawczo można go konkretnie rozbujać. Z odbiorem prawdopodobnie słabo da się coś zrobić.
milosz884 pisze:Ciężko się stroi takie długie anteniska?
Tak samo jak krótsze.
milosz884 pisze:Powiedzcie mi jeszcze czy antenę helikalną taką jak sirio delta 27 trzeba wogóle specjalnie kręcić i stroić?
Delta jest wyposażona w śrubkę do regulacji SWR'a.
Link do manuala:
http://www.sirioantenne.it/docs_downloa ... 9-2009.pdf
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 10:11 przez Chmarski, łącznie zmieniany 1 raz.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
milosz884
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 19:29
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: milosz884 » pt cze 11, 2010 20:39

WA-27 piękna antenka, z tego całego "towarzystwa" w tej klasie co wymienialiście.

Najbardziej mi odpowiada. No ale to chyba też kwestia gustu.
Zdaje mi się iż będzie to chyba po wakacjach moja druga antena :grin:

Chmarski, w porównaniu do Twojej gammy to jest ona mniej stabilna jeśli chodzi o przyczepność na magnesie? Czy nie widać różnicy?
Zastosowałem się do Twoich wskazówek i nie zamierzam pochylać delty. W sumie nie świszczy aż tak bardzo jak sądziłem.
:pub:



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » pt cze 11, 2010 22:47

milosz884 pisze:w porównaniu do Twojej gammy to jest ona mniej stabilna jeśli chodzi o przyczepność na magnesie? Czy nie widać różnicy?
Widać różnicę. Na plus dla WA-27. Prędzej z dachu zgubisz SuperFloridę niż WA... wiesz, to trzeba zobaczyć na żywo. Ja przeżyłem szok jak zobaczyłem jej taniec na wietrze.
milosz884 pisze:Zdaje mi się iż będzie to chyba po wakacjach moja druga antena
Zdaje się, że to będzie Twoja pierwsza antena. Niezależnie czy w trase czy w miasto.
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 23:39 przez Chmarski, łącznie zmieniany 2 razy.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pt cze 11, 2010 23:46

Chmarski pisze:VDO - Blink, ja i BartekGib, slyszelismy dzisiaj Twoje radio z Twoim nowym mikrofonem... jak w samochodzie bedzie dawalo w polowie tak jak daje z bazy... to jest to panie POTEGA.
Czyli cisza przed burzą... Narazie jestem spokojny, nie chce sie nastawiać na wysokie progi żeby sie rozczarować. :helm:
BartekGib pisze:Będziesz zadowolony Dzisiaj był na testach u Jarka podpięty i słyszałem na 27,030. Pięęęęknie leci w miasto. Także będziesz 100 procent zadowolony.
Już sam fakt, że radyjko jest po modyfikacji daje mi sporo radości, a nie pytraj co to będzie jak odbiorę paczkę :panna:
Chmarski pisze:Nie wiem co sobie chłopak docelowo zarzuci w tę dziurę co to ją dopiero w dachu wyrżnął. A wczoraj słyszałeś dokładnie jego zestaw. Tak. Będzie miał Cherokee'go, którego mu własnie dopasowywali do radia.
Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się aż takiej siły z tego zestawu. Ciekawe jak będzie w samochodzie. Czy nie będzie go musiał troche poograniczać...
W każdym razie nie pamiętam bym tak ich słyszał w Nieporęcie wcześniej. Nawet z "Orła" (ten Astatic stacjonarny co to stał na biurku).
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :panna: :panna: :panna:

Narazie przez 2 - 3 tygodnie będzie jeszcze ten lemm co go obecnie mam, potem zawita Santiago. Nie ma co owijać w bawełnę. Zestaw będzie naprawdę konkretny bo tego oczekuję od radia CB.

Mikrofon zamówiłem u Jarka Cherokke :helm: Rano do mnie dzwonił i wyjaśnial całą sprawę jak postępy z Alanem. Kasa już do niego poleciała więc ja z nim mam sprawę załatwioną. Czekam teraz tylko na paczkę.. :bigok:

No i tak poza tym witam Was Panowie :bigok: :pub:

Sorry że w ogóle teraz odpisuję na forum, ale sezon truskawkowy w pełni i jakoś trzeba działać, a ostatnio rzadko bywam w sieci, chyba że mam chwilę to wskoczę w telefonie na forum, ale wtedy tylko odpisuję na PW :crazy:

Częściej wieczorem mnie tu spotkacie. Jak tylko doleci radio do mnie to od razu dam Wam znać tu na forum jak wrażenia :bajer: :helm:

[ Dodano: 11 Cze 2010 23:51 ]
Szkoda Panowie że tak daleko ode mnie mieszkacie, bo chętnie bym sie z Wami doświadczeniami powymieniał i posłuchał waszego sprzętu :pub: Albo teraz po modyfikacjach uda mi się dolecieć do WaWy :goof: w końcu idzie dobra propagacja, więc kto wie :bigok:

Ale jakbym dymił na WW, to dam Wam znać i moze uda sie jakiś spot raz zorganizować choć na kilka chwil :pub: Pozdrawiam tam Was serdecznie z zachodu WLKP :helm:

[ Dodano: 13 Cze 2010 16:32 ]
Chciałem się skromnie pochwalić :helm: że właśnie zamówiłem Santiago 1200 :bigok: :bajer: mam nadzieję że we wtorek kurier zapuka do mych drzwi :helm: i od razu montaż :bajer:



Awatar użytkownika
milosz884
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 19:29
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: milosz884 » pn cze 14, 2010 22:09

Jest dużo fajnych radyjek produkowanych na rynek Kanady i USA. Znalazłem takie sklepy:

Klik1

klik2

klik3

Ciekawe są modele firmy Galaxy, myślicie jakby przestroić to u nas fajnie by to pracowało?

U520 u nich legalnie można kupić :)
Ostatnio zmieniony pn cze 14, 2010 22:11 przez milosz884, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » pn cze 14, 2010 22:15

milosz884 pisze:U520 u nich legalnie można kupić
U nas nie można przez politykę firmy President...


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » wt cze 15, 2010 10:06

milosz884 pisze:Ciekawe są modele firmy Galaxy, myślicie jakby przestroić to u nas fajnie by to pracowało?
Galaxy moge z czystym sumieniem polecić, ale modele 95T2 czy 98VHP.
Niższe modele tez będą fajnie działały, ale kilku znajomych miało i jakoś się ich dość szybko pozbyli. Fakt, że przesiedli się na radia właśnie klasy Galaxy 95T2, Connex 3300 czy Magnum OmegaForce S45.
Jeśli planujesz ściągnąć sobie DX919, to lepiej dołożyć te 10$ i wziąć DX929. Jedyna różnica to taka, że DX929 ma ładnie podświetlone napisy w nocy. Niby niewiele, ale dużo wygodniejsza praca po ciemmku w samochodzie.
W grupie też sie pojawiło DX979, ale coś z nim było nie tak. Generowało wewnętrznie szum na poziomie 1S. Nie udało sie go okiełznać.
Ogólnie, te modele i tak będą lepsze niż Prsidenty za tę samą cenę dostepne u nas.
Radia DX939, DX949 i DX 959 to radia już z tych dużych gabarytowo.
W tym przypadku, jesli masz miejsce, to można spokojnie wziąć wspomniane wcześniej 95T2 czy jakiegoś Magnuma. Bedzie lepiej.

Spokojnie można polecić Unideny 68XL czy 78XL, Tak samo jak Cobry 25 czy 29.
k0nr4d pisze:U nas nie można przez politykę firmy President...
A jak się dokładnie wczytasz... to sie okaże, że radio Presidenta jest wyprodukowane przez Unidena. Tak przynajmniej miałem podane na deklaracji zgodnoći Walkera. Był zbudowany w oparciu o Unidena 68XL.
Na płycie Harry'ego III też znajdziesz napis Uniden.

Także jak jest wybór, to zamiast Prezia ładować się w Unidena. Polecam wyższe modele od 510 czy 520.
Ostatnio zmieniony wt cze 15, 2010 10:09 przez Chmarski, łącznie zmieniany 1 raz.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
milosz884
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 19:29
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: milosz884 » wt cze 15, 2010 14:40

Zamawiał ktoś z USA jakieś radyjko? Orientujecie się jakie są dodatkowe koszty?

Jest w czym wybierać np. wspomniany Galaxy 929/Cobra 29LTDBT CB Radio with Bluetooth/Uniden PC78ELITE.
Ostatnio zmieniony wt cze 15, 2010 15:31 przez milosz884, łącznie zmieniany 1 raz.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » wt cze 15, 2010 18:03

Znajomi ściągali.
Trzeba się liczyć z ewentualnym cłem, VAT'em i oczywiście koszta przesyłki dochodzą.
Mimo to, cena nadal może się okazać dobra w porównaniu do tego co jest dostepne na naszym rynku.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
stepniak.p
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 547
Rejestracja: pn lis 17, 2008 18:38
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: stepniak.p » sob cze 19, 2010 22:38

milosz884 pisze:Zamawiał ktoś z USA jakieś radyjko? Orientujecie się jakie są dodatkowe koszty?

Jest w czym wybierać np. wspomniany Galaxy 929/Cobra 29LTDBT CB Radio with Bluetooth/Uniden PC78ELITE.
a czy radia ściągane trzeba przestrajać ? czy są takie same ?


OBECNIE : MK6 1.6 TDI DSG

BYŁO: Polo IV 9n3
BYŁO : MK5
12.03.2012 18:40 - Golf mk5 został sprzedany :rozpacz:
BYŁ : MK 6 ; 1.4 TSI ; 122KM ; HIGHLINE :rozpacz:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości