Małe pytanie odnosnie temp silnika MK II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BuniaS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 11:12
Lokalizacja: DST

Małe pytanie odnosnie temp silnika MK II

Post autor: BuniaS » śr cze 09, 2010 15:41

Witam forumowiczów.
Mam drobny problem, a mianowicie meczy mnie od jakiegoś czasu temp pracy mojego silnika... Silnik to (1.8 8v PB)
Wiecie, niby pokazuje wszystko ok, temp. płynu chłodzącego stoi zazwyczaj poza środkiem( ta dioda...) a w trasie raczej pionowo i dobrze stoi... a temp silnika na kompie pokazuje 90, czasem 92-96 wiec niby normalnie...
Ale problem w tym, ze jak łapie przewód chłodniczy to jest strasznie gorący, a nawet caly silnik wydaje mi się za gorący, po jeździe czasem nawet maska jest gorąca strasznie( moze tylko mi sie tak wydaje)
I już czasami nie wiem czy porostu mam za cienka skórę, i mnie parzy czy jak to jest? :grrr: :grin:


Aha jeszcze dodam ,ze termostat nowy wymieniałem niedawno, wentylator chodzi i włącza sie, Olej ma stan a płyn chłodniczy tez raczej w normie, może ciut doleje, ale jest na min...

Dajcie poradę jakąś bo sam nie wiem, czy to wina mojego odczucia czy coś jest nietak? :panna:


VAG- Dolny Śląsk.

Krzysiek W.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1279
Rejestracja: pn mar 05, 2007 11:06
Lokalizacja: Pisz/Białystok

Post autor: Krzysiek W. » śr cze 09, 2010 15:52

Ja bym uznał to za normalne. Wentylator się włącza, temperatura zarówno na wskażnikach - jak i na czujnikach z mfa pokazuje okolice 90 stopni. Wszystko jest OK. Jesteś przewrażliwiony. :bigok:


Nic już nie będzie takie same.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » śr cze 09, 2010 16:12

BuniaS pisze:Ale problem w tym, ze jak łapie przewód chłodniczy to jest strasznie gorący, a nawet caly silnik wydaje mi się za gorący, po jeździe czasem nawet maska jest gorąca strasznie( moze tylko mi sie tak wydaje)
A jak się przytulasz do niemal wrzącego czajnika to jest on zimny. Przeciez temperatura 90 stopni jest parząca dla ludzkiego ciała i denaturuje białka.
jak nie masz wygłuszenia pod maską to maska też łapie temperaturę od silnika, co prawda nie 90 stopni bo jest izolowana przez warstwę powietrza ale jest wyczuwalnie ciepła. Chyba nadmiernie się przejmujesz.



Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

Post autor: BeEerT » śr cze 09, 2010 16:14

No wiesz to w końcu 90 stopni, także może parzyć :bigok:



Awatar użytkownika
BuniaS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 11:12
Lokalizacja: DST

Post autor: BuniaS » śr cze 09, 2010 20:37

Hehehe :grin: dzięki chyba macie racje... lepiej poszukam wiekszych problemów w golfie, i przestane sie czepiac pierdół :grin: pozdrawiam :helm:


VAG- Dolny Śląsk.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 339 gości