CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » śr cze 09, 2010 13:52

Uszczelnij obudowę cewki i po zestrojeniu porządnie przykręć bat i co jakiś czas kontroluj, bo w moim 1500 lubił sobie sam wpaść do końca i trzeba było na nowo stroić, a przykręciłem konkretnie.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » śr cze 09, 2010 14:59

k0nr4d pisze:Uszczelnij obudowę cewki i po zestrojeniu porządnie przykręć bat i co jakiś czas kontroluj, bo w moim 1500 lubił sobie sam wpaść do końca i trzeba było na nowo stroić, a przykręciłem konkretnie.
A jakieś sposoby na uszczelnienie ? ? ? Szukałem, ciężko znaleźć jedną sensowną poradę.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
k0nr4d
_
_
Posty: 6258
Rejestracja: ndz lis 12, 2006 15:28
Lokalizacja: Łódź
Auto: GSXR/A8
Silnik: R4V8
Kontakt:

Post autor: k0nr4d » śr cze 09, 2010 15:13

Ja robiłem to na szybko i pociągnąłem miejsca łączeń poszczególnych elementów klejem na gorąco, skręciłem i patyczkiem od lodów wygładziłem to, co wypłynęło. Od 3 lat spokój z wodą :) Można też czarny silikon dać, żeby w miarę estetycznie było i potem nożykiem brzegi wyrównać, jak zaschnie.


"Nie każdy żart rodzi bekę, nie każda przyczepa ma plandekę."
Obrazek

Awatar użytkownika
milosz884
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 19:29
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: milosz884 » śr cze 09, 2010 17:24

Chmarski, zakupiłem sirio delta 27 na magnesie 15cm. Jak wygląda patent na "świszczenie" ? :grin: wystarczy okleić taśmą tylko sprężynkę czy coś więcej? Myślałem aby pochylić ją lekko ale nie wiem bo możliwe, że straci swoje parametry.

Ciekawi mnie też jak wygląda w praktyce jazda z taką anteną na magnesie, jakie prędkości będą bezpieczne bo boję się trochę obalenia takiego grubego pręta.

Tak sobie myślę, że na długie trasy chyba bezpieczniej będzie coś krótsze na dachu coby się nie przewracało łatwo. Znalazłem dwie ciekawe anteny:

Pirat
Helikalna antena - renomowanego DUŃSKIEGO producenta.
8 cm - bardzo mocny, neodymowy magnes
Wysokość anteny 63cm
Częstotliwość 26 - 28,5 MHz.
Masa 0,96kg.
Zysk 3 dB.


Super Florida
antena magnetyczna Częstotliwość: 26-28 MHz
Długość fali: 1/4
Zysk: +1,6 dBi
Moc max: 70 Watt P.E.P
Częstotliwość strojenia: 1200 kHz (120cx)
Masa: 0,400 kg
Długość anteny: 680 mm



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » śr cze 09, 2010 17:41

Porada na "świsty i gwiżdzenie". Miłej Pracy :)

Bierz Pirata. Miałem okazję gadać z gościem na CB, który owy sprzęt pokazał i przy Ubocie 520XL zasięg na trasie do rzeczywistych 7-8 km - jak dla mnie na taki bat bdb wynik. No i w mieście sie sprawdza. Co do magnesu - twierdził, że mega mocny (neodymowy).

[ Dodano: Sro 09 Cze, 2010 ]
Zresztą czytnij to. W kwestii duńskiego Pirata


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
milosz884
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 19:29
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: milosz884 » śr cze 09, 2010 17:55

BartekGib, dzięki :bigok:

Kupiłeś wtedy tego pirta? :crazy:
Ostatnio zmieniony śr cze 09, 2010 18:07 przez milosz884, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » śr cze 09, 2010 18:11

milosz884 pisze:Kupiłeś wtedy tego pirta? :crazy:
Choruję do dziś na dwu- i prawie dwumetrowe baty :bajer: Sam stoję przed ciężkim wyborem.
Ostatnio zmieniony śr cze 09, 2010 18:11 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
milosz884
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 19:29
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: milosz884 » śr cze 09, 2010 18:39

No właśnie, nie będzie lepiej jakiegoś helikala zamontować? będzie krótszy a właściwości podobne do tych bardziej długich prętów.



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » śr cze 09, 2010 18:53

milosz884 pisze:No właśnie, nie będzie lepiej jakiegoś helikala zamontować? będzie krótszy a właściwości podobne do tych bardziej długich prętów.
Zależy mi bardziej na zasięgu jak na bezszumowej rozmowie w rejonie kilku km :chytry:
65 cm helikal nie złapie zasięgu jak o prawie 1.5 metra dłuższy bat. Mówiąc o normalnych warunkach + ogólnodostępnych radyjkach i antenach.
Ostatnio zmieniony śr cze 09, 2010 18:56 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » śr cze 09, 2010 19:47

milosz884, nie ma bezpiecznej predkosci. Magnes zawsze moze spasc. Ta Delta 27 wyglada podobnie do Gammy II. U mnie na 16cm magnesie spokojnie jezdzila z predkosciami rzedu 120km/h. Szybciej po kraju raczej nie jeszdze.

BartekGib, znajomy ma helikala 2,5 metra. Tyle. ze jak juz go sobie na samochod zarzuci, to jezdzi ostrozniej niz jakby nitrgliceryne wozil.
Podeslij mi na pw telefon do siebie.


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
milosz884
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 19:29
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: milosz884 » śr cze 09, 2010 20:12

Tak ostatnio mądrze prawiłeś Chmarski, że zmobilizowało mnie to do lektury i poszukiwania alternatywy dla U520 w tym przedziale cenowym. Znalazłem radyjko Yosan pro 120. Szukałem gdzie tylko się dało, czytałem opinie, nawet na youtube oglądałem :crazy:
Ostatecznie dokonałem zakupu i zamiast Ubota sprawiłem sobie koreańskiego Yosana.
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Dobre filtry i miły odsłuch. Niewielkie rozmiary sprawiają, że wkomponować go można w schowek pod radiem.
Minusem jest tandetnie wygladający mikrofon, przypomina kiepską zabawkę.
Zobaczymy jak będze się to cb sprawdzać w praktyce.

Sirio T3 27 nie było dostępne w danym momencie więc wziąłem Delte 27. Jak już wyżej napisałeś jest bardzo podobna do Gammy. Mam w planach jeszcze zakup coś bardziej bezpiecznego na długie trasy.
Nie jest wesoło jak spadnie z dachu taki bacior z dużą podstawą.
Ciekawie wygląda syper florida lub pirat

Jeszcze raz dziękuję Panowie za cenne posty :bigok:



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » śr cze 09, 2010 22:17

Ja latałem swoim po 140 na autostradzie i miałem antene na tym śmiesznym dzwoneczkowym uchwycie w narożniku i nie spadło więc wątpie żeby cokolwiek sie działo z antenami na magnesie. Zazwyczaj mają one dopasowany tak magnes, by wytrzymywał prędkości z rzędu 200km/h. Sam choruje na długie baciska i teraz nie wyobrażam sobie jazdy z małym świńskim ogonkiem w dodatku na magnesie. Zasięg musi być. To podstawa dla mnie. Kwestia wysokości jak dla mnie mało znacząca. Nie mam garażu a ściągam antene jedynie jak wjeżdzam do centr handlowych na parking podziemny. Teraz jak mam bat na środku dachu to czasami patrze na swój cień jak jadę i powiem, że bacisko nieźle sie wywija do tyłu. Nie sądziłem że aż tak znacznie.
Ostatnio zmieniony ndz cze 13, 2010 13:08 przez VDO - Blink, łącznie zmieniany 1 raz.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » czw cze 10, 2010 11:12

milosz884 pisze:Minusem jest tandetnie wygladający mikrofon, przypomina kiepską zabawkę.
Ten od Unidena tez wyglada badziewnie. Co prawda zaskakuje dość ładną i czystą modulacją, ale gubi mi się w dłoni.
Ogólnie to niemal wszystkie standardowe mikrofony dodawane do obecnych radii mi się gubią.
Yosanów nie miałem okazji uzywać. Przymierzałem Yosana Turbo do samochodu małżonki i nie poradził sobie z Subaru. W mk6 działał nieźle, ale mk6 z 2.0TDI 110 PS nie generuje jakichś dużych zakłóceń.
milosz884 pisze:Ciekawie wygląda syper florida lub pirat
Może i wyglądają ciekawie, ale nie sądzę by się jakoś specjalnie w trasie sprawdziły.
milosz884 pisze:Jak wygląda patent na "świszczenie" ? wystarczy okleić taśmą tylko sprężynkę czy coś więcej?
Ten patent z oklejeniem równiż sprężyny to dla T3-27 jest dobry. W delcie raczej tego nie rób. Tu sprężyna jest dużo bardziej "otwarta" niż w T3-27. Poza tym przy tej długości anteny powinna pracować bez ograniczeń jakimiś usztywnieniami.
I nie pochylaj tej anteny. Nawet nie chodzi o to, że będzie gorzej działała (a troche na pewno będzie). Chodzi o to, że antena ma rozłożony środek ciężkości dość wysoko i przy pochyleniu jej, zwiększasz szansę na podniesienie magnesu. Trzymaj ją możliwie pionowo jeśli nie chcesz wymieniać szyby w samochodzie czy odwiedzać lakiernika.
VDO - Blink pisze:Zazwyczaj mają one dopasowany tak magnes, by wytrzymywał prędkości z rzędu 200km/h.
Nie ryzykowałbym. W warunkach autostradowych pewnie nie będzie problemów. Na naszych drogach, jak dostaniesz ostry podmuch od TIR'a jadącego z przeciwka, to i przy 130 może spaść.
VDO - Blink pisze:Teraz jak mam bat na środku dachu to czasami patrze na swój cień jak jadę i powiem, że bacisko nieźle sie wywija do tyłu. Nie sądziłem że aż tak znacznie.
Zobaczyłbyś jak tańczy WA-27 lub Orbitor Centre Load. To jest dopiero fajny widok. :helm:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » czw cze 10, 2010 20:57

:pub: :pub: :pub: Chmarski :pub: :pub: :pub:

Nooo dzisiaj kolega Chmarski mnie wprowadził ogólnie w rejony Warszawskich miłośników Citizen Band za co mu wielkie dziękie :pub:

Z czego z jego pomocą/poleceniem mam nowego bacika : President Colorado. 2 metry dobrego kawału roboty od President''a. Do tego SPS-Inox na rogu klapy i zaczynamy zabawę :) :) :) Z Bemowa udało się p - i to za świetną cenę ! Na uchwycie antena zestroiła się na 1.06-1.07 ! ! ! Tak więc w dziurce myślę, że rejony bliskie 1.0 bym osiągnął. Rezonans - idealnie w rezonansie. Analizator antenowy za spore tysiące robi swoje :) Nooo ale to wszystko dzięki koledze Jarkowi z serwisu Ostafo CB-Radio na Kobielskiej 15.

Także Chmara :piwka: :piwka: :piwka:
Ostatnio zmieniony czw cze 10, 2010 21:00 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości