opadnięte drzwi mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Bożuch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 22:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

opadnięte drzwi mk2

Post autor: Bożuch » wt kwie 18, 2006 22:06

Wiem że było ale nie zanlazłem :(
Jak w temacie mam opadnięte drzwi od strony kierowcy i muszę strasznie nimi trzaskać żeby się zamknęły.
Czy można temu zaradzić samemu, coś wyregulować na zawiasach?


PozdraVWiam - Tomek :pub:

zapraszam do oględzin mojego VWeja :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224068

Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » wt kwie 18, 2006 22:25

wejdz sobie na stronke jednego z forumowiczów jest tam co prawda do mk3 ale to nie wadzi
www.rydzu.pl


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Bożuch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 22:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Bożuch » śr kwie 19, 2006 07:13

Już oglądam dzięki :bigok:


PozdraVWiam - Tomek :pub:

zapraszam do oględzin mojego VWeja :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224068

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr kwie 19, 2006 09:59

w mk 2 jest inaczej jak w mk3, opadnięte drzwi są spowodowane tym że bolec w zawiasie się wytarł, mozna temu zaradzić w ten sposób ze po zdemontowaniu drzwi trzeba zaszlifować tę część zawiasu (kostkę) która jest razem z drzwiami (foto) o jekieś 1,5 - 2 mm, nie polecam podkładanie podkładek pomiędzi części zawiasu górnego (teoretycznie powinno pomóc) bo będą drzwi obcierać o błotnik (przetestowane prze ze mnie), zawias jest niestety nie wymienialny, jak by co to pytaj dalej


:-k ...

m!sieq
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt sty 03, 2006 18:15
Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska
Kontakt:

Post autor: m!sieq » śr kwie 19, 2006 10:01

tez mam drzwi opadniete i mi magik stwierdzil ze zawiasy juz sa wyrboione wiec trzeba drzwi sciagnac oddac cos tam do tokarza zeby wytoczył i sie zrobi i beda jak nowe mozliwe to ??



mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » śr kwie 19, 2006 10:13

witam
możliwe
mam podobny problem z drzwiami od kierowcy
będę z tym walczyć niedłutgo jeszcze nie wiem jaka część drzwi się wysłużyła (czy to sam bolec z zawiasu jest wyrobiony czy może te zawiasy w których chodzi bolec) mam nadzieje ze to bolec i jezeli tak to go wymienię na nowy wytoczony przez tokarza
nie wydaje mi się ze ten szlif coś pomoże a jezeli tak to nie rozwiąze do końca sprawy, ale mogę się mylić (nie robilem jeszcze czegos takiego) może akurat to działa
pozdro



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr kwie 19, 2006 10:30

mosquitosound pisze:nie wydaje mi się ze ten szlif coś pomoże a jezeli tak to nie rozwiąze do końca sprawy, ale mogę się mylić (nie robilem jeszcze czegos takiego) może akurat to działa
pozdro
działa napewno, ja tak u siebie zrobiłem bo nie mogłem bolca wybić, jezeli znasz jakiś sposób na (na wybicie bolca) to, chętnie się z nim zapoznam


:-k ...

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » śr kwie 19, 2006 11:02

raz już ściągałem drzwi i też próbowałem wybić bolec ale tylko młotkiem i jakimiś prostymi narzędziami(po prostu nie byłem przygotowany) i nie dało rady.
Wydaje mi sie (z tego co pamiętam) ze ten bolec jest rozbity na koncach i trzeba by zeszlifować i wtedy wybić albo rozwiercać od góry wiertłem na tyle dużym zeby grzybek zniknął ale nie jestem w stanie stwierdzić teraz że napewno tak się da to zrobić bo to było dawno i odstawiłem tą sprawę wtedy ale juz niedługo ściągnę drzwi i wykombinuję jakiś sposób na to



Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » śr kwie 19, 2006 11:07

U mnie wyrobił się dolny zawias w prawych drzwiach. Efekt taki, jak w temacie.
Planowałem jakieś wymyślne naprawy, w końcu odkręciłem śrubę w górnym zawiasie i włożyłem w zawias zwykłą cynkowaną okrągłą podkładkę, po czym skręciłem wszystko do kupy.
Absolutnie pomogło, trzeba tylko dobrać właściwą grubość podkładki, żeby unieść drzwi tylko tyle, ile trzeba.
Koszty żadne, 5 minut roboty w porywach.
:bigok:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr kwie 19, 2006 11:10

mosquitosound pisze:rozwiercać od góry wiertłem na tyle dużym zeby grzybek zniknął ale nie jestem w stanie stwierdzić teraz że napewno tak się da to zrobić bo to było dawno i odstawiłem tą sprawę wtedy ale juz niedługo ściągnę drzwi i wykombinuję jakiś sposób na to
rozwiercanie sobie odpuść bo wiertarką nie podejdziesz (przerabiałem już to), tylko zeszlifować grzybek da się, ale po zeszlifowaniu ani drgnie, młotkowanie ani wyciskanie nie pomogło :grrr:


:-k ...

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » śr kwie 19, 2006 11:11

mam jeszcze pytanie odnośnie drzwi co znaczy u was opadnięte bo ja mam właśnie luzy na zawiasie (lub zawiasach) po stronie kierowcy i jak otworze drzwi i ruszam góra dół to jest wtedy widoczny ten luz, a jak chce zamknąc drzwi to czesto musze to zrobić kilka razy albo w specjalny sposób je zamykać tak zeby się zamknęły i jeszcze cieknie mi przez uszczelke na drzwiach bo drzwi nie dolegają do uszczelki(luka znajduje się na zagięciu drzwi od góry gdzie potem drzwi schodzą w dół wzdłuż szyby) po zrobieniu tych zawiasów zobaczę czy problem dalej bedzie wystepować mam nadzieje ze to cos da a jak nie to trzeba bedzie chyba doginć drzwi



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr kwie 19, 2006 11:12

Artur D. pisze:Absolutnie pomogło, trzeba tylko dobrać właściwą grubość podkładki, żeby unieść drzwi tylko tyle, ile trzeba.
Koszty żadne, 5 minut roboty w porywach.
u mnie ten sposób się nie sprawdził bo miałem na tyle wyrobiony zawias że musiałem grubą podkładkę dawać a wtedy działo sie tak jak wczesniej pisałem (chaczyło o błotnik)

[ Dodano: 06-04-19, 11:13 ]
mosquitosound pisze:mam jeszcze pytanie odnośnie drzwi co znaczy u was opadnięte bo ja mam właśnie luzy na zawiasie
dokładnie jak poruszam drzwi w górę do latają, a zanim nie przerobiłem tego to przy zamykaniu musiałem podnosić do góry drzwi


:-k ...

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » śr kwie 19, 2006 11:17

może jest zapieczony i trzeba by prysnąć np.WD40 i tak kilka razy a po np. 2 dniach spróbować wybić
WD 40 dużo daje już sie nie raz przekonałem
a bolec jest osobnym elementem zawiasu więc kiedyś musi puścić
mi zawsze wszyscy mówili że nie ma zeczy niemozliwych
i jak masz głowę i **** to kombinuj no i teraz zawsze kombinuję
zawsze jest jakieś rozwiązanie musimy tylko je znaleźć

[ Dodano: Sro Kwi 19, 2006 14:20 ]
u mnie z otwieraniem tych drzwi jeszcze nie tak zle ale już chyba 3x wymieniałem klamkę



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr kwie 19, 2006 11:24

co do szczeliny u ciebie to jeżeli drzwi wiszą nadal po zamknięcu to u góry musi być szczelina - nie pasują wtedy dokładnie do otworu

[ Dodano: 06-04-19, 11:26 ]
mosquitosound pisze:a bolec jest osobnym elementem zawiasu więc kiedyś musi puścić
generalnie jest tak jak mówisz, tylko prawdopodobnie jest tak że zawias jest robiony na stole i potem wspawany w drzwi, wiec bolec moze być już na stałe montowany

[ Dodano: 06-04-19, 11:27 ]
a WD40 też przerabiałem i za nić nie chce bolec wyleżć


:-k ...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości