wybuch mi kolektor ssacy !!!!!! co robic???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

marceli61
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 10:37
Lokalizacja: Lubartow
Kontakt:

wybuch mi kolektor ssacy !!!!!! co robic???

Post autor: marceli61 » sob kwie 15, 2006 11:25

Witam! Posiadam golfika 3 1997 z silnikiem 1,4 na wielopunkcie z LPG mam go 2 lata i wczesniej niebylo z nim wiekszych problemow poza odma . ostatnio przy probie odpalenia rozerwalo mi kolektor ssacy ! co zrobic jaka jest przyczyna wybuchu. pokleilem kolektor wymienilem swiece auto odpalilo jednak ani na gazi jak i benzynie nietrzymal obrotow gasl jesli niemialem nogi na gazie . po ktorejs z kolei probie rozruchu kolektor poraz kolejny wybuch! POMOZCIE!!!!!!!!!!!



luk99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 16:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: luk99 » sob kwie 15, 2006 17:33

wina oczywiscie zle wyregulowanej instalacji gazowej, oraz swiece , przewody HV , filtr gazu
To co zwykle powiedza ci instalatorzy gazu.
A co do plastik kolektor - to powinna byc sekwencja , a nie zwykla instalcja II generacji jak sie nie myle, bo inaczej sa wlasnie takie skutki

Aha koloektora sie nie skleja :) kup jakas uzywke z allegro lepiej



Awatar użytkownika
NEMESIS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 401
Rejestracja: sob mar 19, 2005 17:48
Lokalizacja: TRICITY
Kontakt:

Post autor: NEMESIS » sob kwie 15, 2006 23:48

luk99 pisze:wina oczywiscie zle wyregulowanej instalacji gazowej, oraz swiece , przewody HV , filtr gazu
To co zwykle powiedza ci instalatorzy gazu.
A co do plastik kolektor - to powinna byc sekwencja , a nie zwykla instalcja II generacji jak sie nie myle, bo inaczej sa wlasnie takie skutki

Aha koloektora sie nie skleja :) kup jakas uzywke z allegro lepiej
....i to jest poprawna odpowieź !!!!! :grin: :pub:



fibolek

Post autor: fibolek » pn kwie 17, 2006 13:17

zgodzę się całkowicie z przedmówcami.
Niefachowo i niesolidnie założona instalka.Do tego pewnie nie taka jak być powinna.



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » pn kwie 17, 2006 13:34

dokladnie przy plastikowych kolektorach stosuje sie instalacje z sekfencyjnym wtryskiem albo dodatkowe uzadzenie ktore zapobiega wybuchom kolektora . Widac ze fachowcy nie znali sie dosc na swojej robocie i wcisneli najtansza instalacje do autka ktore jej miec nie moze


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » wt kwie 18, 2006 21:56

Szukac nowego badz uzywanego kolektora. Kiedys ktos na forum podał link do firmy która robi metalowe kolektory do róznych aut. Jak je zobaczyłem to o mało sie nie popłakałem no ale ludzie to kupują :-)

Tu jest ich strona: http://www.autokolektor.webpark.pl/oferta.html znalazłem w koncu ten adres :bigok:

Pozdrawiam



presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » śr kwie 19, 2006 00:46

wiesz co plakac nie ma czemu ..sam podalem ten link...kolektory moze i wygaldaja ...nie za dobrze..ale ...chodza bez problemu no i sa metalowe..juz roczek siorka na nim jezdzi..i jest gites...a tak wogole zobacz ile kosztuje uzywka ..bo duzooooo wiec lepiej troszke dolozyc...zalozyc metalowy...niechj inni sie smieja ze jest brzydki itd..ale nie o to w tym chodzi..wazne zeby spelnial swoja role...takie moje zdanie...smieja sie Ci co nie widzili na oczy..i nie maja ..a za zdrosza hihi ;) pokoj ;p



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 525 gości