elektryczne szyby - problem z podnoszeniem MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bartmich3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 13:40
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

elektryczne szyby - problem z podnoszeniem MK3

Post autor: bartmich3 » pn kwie 17, 2006 15:04

mam elektryczne szyby
problem polega na tym ze o ile opuszczanie ich jest bezbłędne to podniesienie po naciśnięciu przycisku beznadziejne !!


naciskam przycisk - szyba idzie do góry i w połowie zatrzymuje sie i opada spowrotem na dół !!! i tak pare razy !!!

w końcu sie udaje zaknąć ale sprwa jest męcząca ,, co może być przyczyną , czy jest to wina przycisku i czy wogóle da sie coś z tym zrobić !! SPRAWA DOTYCZY DWÓCH SZYB PRZEDNICH !!



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » pn kwie 17, 2006 15:16

proponuje najpierw ominac przycisk zlaczyc na krotko kabelkiem i jesi dalej bedzie tak robic a podejzewam ze tak to bedzie centralka do wymiany. o ile sie nie myle to jest pod tylna kanapa za kierowca . tam jest przynajmniej w seacie toledo bo robilem bratu szyby i tam ja znalazlem mozesz jeszcze sprubowac przeczyscic kostki przy centralce moze beda lekko zasniedziale ale nie sadze


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
bartmich3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 13:40
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: bartmich3 » pn kwie 17, 2006 15:18

gdzie za kierowca ?? i jak to wygląda !! a przede wszystkim jaka może być tego cena jesli padnięte



Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » pn kwie 17, 2006 15:21

jak posniesiesz tylna kanape to pod nia powinna byc wchodza tam dwie kosci o ile sie nie myle jedna wieksza niz druga jesli tam bedzie to napewno ja znajdziesz bo nic innego nie jest tam montowane


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pn kwie 17, 2006 15:36

bartmich3 pisze:naciskam przycisk - szyba idzie do góry i w połowie zatrzymuje sie i opada spowrotem na dół !!! i tak pare razy !!!
Szyba sie kantuje przy podnoszeniu na uszczelce drzwi - przeciazeniowka wykrywa za duza sile i opuszcza szybe w dol - nalezy szybe odkrecic od podnosnika, wyregulowac - problem zniknie...
adam-gda pisze:jak posniesiesz tylna kanape to pod nia powinna byc wchodza tam dwie kosci o ile sie nie myle jedna wieksza niz druga jesli tam bedzie to napewno ja znajdziesz bo nic innego nie jest tam montowane
Tam moze jedynie znalesc sterownik ABS'u - i to tylko do modelu 95..
Moduly sterowania szybami w mk3 sa zawsze przy podnosnikach..



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 17, 2006 17:22

SToRM pisze:Szyba sie kantuje przy podnoszeniu na uszczelce drzwi - przeciazeniowka wykrywa za duza sile i opuszcza szybe w dol - nalezy szybe odkrecic od podnosnika, wyregulowac - problem zniknie...
wiele razy to próbowałem u siebie w dwóch autach z 93 roku. Nie wiem czy we wcześniejszych rocznikach było coś innego ale u mnie w żadnej z 6 szyb (2 auta) nic takiego się nie dzieje. Jak wsadzę rękę to szyba staje w miejscu i koniec. Przypuszczam że problem jest gdzie indziej. Odłączałbym po kolei wiązki drzwiowe i od pompki CZ, jeśli po odłączeniu którejś problem w drugich dzrwiach zniknie to byłoby wiadomo dokładniej gdzie szukać. U mnie natomiast szyby w przednich lewych i tylnich prawych drzwiach podnoszą się skokowo po 5 cm. Nie wracają, ale żeby zamknąć lub otworzyć do końca trzeba z 5 razy przyzcisk nacinąć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » pn kwie 17, 2006 23:24

Paweł Marek pisze:ie wiem czy we wcześniejszych rocznikach było coś innego ale u mnie w żadnej z 6 szyb (2 auta) nic takiego się nie dzieje
No to masz cos uszkodzone kolego w takim razie - u mnie przy wsadzeniiu reki, szyba odbija w dol. Zreszta w kilku Golfach w ktorych mialem przyjemnosc "gzrebac" rowniez to w taki sposob dzialalo...



Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1002
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » pn kwie 17, 2006 23:30

Myślę że trzeba wuregulować to na mocowaniu szyby do mechanizmu, tam najczęściej tkwi problem. Przy złym ustawieniu szyba zbyt ciasno jest przesuwana i sterowanie uznaje to za zbyt wielkie obciążenie. Samo mocowanie szyby jest na dwóch śrobach i regulacja tego nie stanowi wielkiego wyzwania.


Wyślij głupka po flaszkę, to przyniesie jedną...
Wyślij kobietę po piwo to też przyniesie jedno...
Piąty bieg wrzucony...............................................

Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt kwie 18, 2006 05:55

SToRM pisze:u mnie przy wsadzeniiu reki, szyba odbija w dol
U mnie jest tak samo w 97'...



Awatar użytkownika
bartmich3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 13:40
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: bartmich3 » wt kwie 18, 2006 21:35

to dlaczego po mocnym naciśnięciu przycisku , czasem nie zawsze , szyba idzie normalnie ???? ale trzeba sie naprawde mocno nacisnać !!



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » wt kwie 18, 2006 21:43

bartmich3 pisze:to dlaczego po mocnym naciśnięciu przycisku , czasem nie zawsze , szyba idzie normalnie ???? ale trzeba sie naprawde mocno nacisnać !!
Jakie ma znaczenie czy nacisniesz moco czy lekko ? Przeciez po nacisnieciu i chwilowym przytrzymaniu szyba dalej jedzie sama.. Nie trzeba przeciez trzymac caly czas.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt kwie 18, 2006 21:47

SToRM pisze:No to masz cos uszkodzone kolego w takim razie - u mnie przy wsadzeniiu reki, szyba odbija w dol. Zreszta w kilku Golfach w ktorych mialem przyjemnosc "gzrebac" rowniez to w taki sposob dzialalo.
a mógłbyś napisać z którego roku masz auto? Może w nowszych rocznikach tak jest. Nie chce mis się wierzyć żebym miał takie samo uszkodzenie w dwóch autach i dotyczyło wszystkich szyb. Zmartwiłeś mnie :(


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
bartmich3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 13:40
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: bartmich3 » wt kwie 18, 2006 21:52

golf III rok 92/93 trzy drzwiowy lewe i prawe drzwi ta sama sytuacja !!



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Post autor: SToRM » śr kwie 19, 2006 00:45

Paweł Marek pisze:a mógłbyś napisać z którego roku masz auto? Może w nowszych rocznikach tak jest. Nie chce mis się wierzyć żebym miał takie samo uszkodzenie w dwóch autach i dotyczyło wszystkich szyb.
92 rocznik
Paweł Marek pisze:Zmartwiłeś mnie

Powiem Ci szczerze, ze elektryczne syzby w mk3 zyja troche swoim zyciem. Kiedys dorwalem schemat programowania ich, jednakze stracilem gdzies ten manual. Pamietam, ze bylo tam jasno wyjascione z dokumentacji ASO w jaki sposob ustawic syzbe tak, aby po jednym nacisnieciu jechala odrazu w dol czy do gory, lub aby tzreba bylo caly czas przycisk trzymac.. Byc moze byla tam tez opcja programowania krancowki - czy ma tylko zatrzymac szybe, czy tez odrazu odbic i opuscic ja w dol.. :)

[ Dodano: Sro Kwi 19, 2006 12:46 am ]
bartmich3 pisze:olf III rok 92/93 trzy drzwiowy lewe i prawe drzwi ta sama sytuacja !!
Kolego, podjedz w polowie przyszlego tygodnia do Katowic - obejze w czym tkwi problem i ewentualnie Ci go usune..



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 507 gości