na LPG 100% ok, benzyna gaśnie co jakiś czas -gdzie szukać?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

goer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 20:10
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

na LPG 100% ok, benzyna gaśnie co jakiś czas -gdzie szukać?

Post autor: goer » pn cze 07, 2010 08:38

witam, problem dotyczy mojego golfa III variant 1,8 benzyna + gaz (8zawor.)
fakty:
- na gazie działa ok w 100%
- na benzynie dobrze odpala ale czasem gaśnie i wtedy wystarczy poczekać ok. 10min i odpala normalnie. Z tego co zauważyłem - przynajmniej tak mi się wydaje - to problemu z pracą na benzynie nie ma problemów jak jest chłodny silnik (rano zawsze odpala na benzynie).
Czasem jak jadę na benzynie i tak mi zacznie gasnąć wystarczy się przełączyć na LPG i samochód ciągnie normalnie (ostatnio, jak się skończył gaz musiałem jechać na samej benzynie i właśnie mi zgasł - wystarczyło odczekać 10 min i silnik odpalił całkowicie normalnie. Po 15 min powtórka i zgasł mi ponownie - bez szarpania - odczekałem chwilę i odpalił ponownie).
Nawet wlałem środek STP do czyszczenia wtrysków ale na razie nie widzę zmian w działaniu.
Czy jest możliwe, ze pompa paliwa od czasu do czasu przestaje działać? Co sprawdzić?


goer

Awatar użytkownika
Andi
Byle do przodu
Byle do przodu
Posty: 502
Rejestracja: pt maja 08, 2009 21:36
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Post autor: Andi » pn cze 07, 2010 10:40

goer pisze:Czy jest możliwe, ze pompa paliwa od czasu do czasu przestaje działać?
Tak mi sie wydaje. Mialem podobny problem w Citroenie i własnie pompa paliwa siadła. Gdy silnik był zimny to palił na dotyk a przy zagrzanym silniku trzeba było długo kręcic. Poprostu gdy pompa paliwa jest już zuzyta i popracuje dłużej to nie potrafi wytworzyć wystarczającego ciśnienia i silnik dostaje za małą dawke paliwa.
Ostatnio zmieniony pn cze 07, 2010 10:41 przez Andi, łącznie zmieniany 1 raz.


Music is the only thing that keeps me going when nothing else can.

goer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz maja 09, 2010 20:10
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: goer » śr cze 09, 2010 09:51

ok, czy zatem taką pompę się naprawia? regeneruje? czy można zapolować używkę czy tylko nową powinienem zamówić? Czy jest możliwe, że nawala elektryka sterująca pompą czy raczej mało prawdopodobne? Czy ewentualnie ktoś ma do sprzedania taką pompę używaną w dobrym stanie?


goer

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 292 gości