Zapala się lampka oleju.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rafal26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 16:38
Lokalizacja: Czaplinek

Zapala się lampka oleju.

Post autor: Rafal26 » wt kwie 18, 2006 17:11

Witam.Autko mam od pól roku.Sprowadzone z Niemiec.Problem polega na tym że od kilku dni zapala się kontrolka oleju i bzyczek.Dzieje się to po przejechaniu ok.30km.Po mieście praktycznie tego niema,dopiero na trasie.Dodam że stan oleju sprawdzałem i jest ok,oleju niebierze.Jest to GOLF III 1,8 na dzien dzisiejszy przebieg 233000km,a wiec juz sporo.Niestety niewiem jaki jest tam olej,proszę o rady jaki tam teraz zalać,znajomi proponują 15W40,widzialem lotosa za 38zł,czy może zalać to cos lepszego mimo dużego przebiegu.Po rozmowach z kolegami podejrzewam także czujnik oleju,ale jak to sprawdzić czy czujnik czy jednak coś z silnikiem.Liczę na jakieś wskazówki.Wiem że najlepiej odwieźć na dobry warsztat,ale wymieniają sam czujnik człowiek ma więcej satysfakcji i zostaje coś w kieszeni.Pozdrawiam i liczę na wasze cenne wskazówki



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt kwie 18, 2006 17:20

Trochę się dziwię, że po sprowadzeniu nie wymieniłeś od razu podstawowych materiałó eksploatacyjnych, m.in oleju i jego filtra. Wymień olej i filtr, nie polecam Filtrona. Olej to raczej mineralny i niekoniecznie LOTOS. Możesz kupić jakiś markowy. Olej może mieć już duży przebieg i być dość rzadki. Jeśli pow ymianie nadal będzie występowało to zjawisko trzeba będzie poważniej zdiagnozować silnik.



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt kwie 18, 2006 17:22

Jak włącza się bzyczek to znaczy że sygnał idzie od czujnika wysokiego ciśnienia przy filtrze oleju. Musisz go wymienić bo tylko tak można go wykluczyć. Elektryka odpada bo wtedy nie wył by tylko na rozgrzanym oleju. Jeśli nie wymieniałeś oleju po sprowadzeniu go do kraju to koniecznie go wymień, najlepiej na tani mineralny żeby go przepłukać z syfu poniemieckiego ;) Dopiero potem można myśleć o zalaniu czymś lepszym. Sprawdz też jaki masz filtr oleju. Jak filtr będzie OK i na nowym oleju i czujniku będzie to samo to nastawiaj sę na remont dołu silnika.


=-Pinhead-=

Rafal26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 16:38
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Rafal26 » wt kwie 18, 2006 17:41

Więc tak po sprowadzeniu olej był wymienianyi to w niemczech,kupiłem autko od rodzinki niestety jaki olej niewiem.W tym tygodniu wymienię czujnik (biały) filt oleju i olej.Myśle ze zaleję od razu lepszy np.mobile.Pytanie czy czujniki wymienic obydwa czy tylko ten biały?



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt kwie 18, 2006 17:51

Wymień tylko dolny, górnego nie ma sensu wymieniać skoro włącza się bzyczek. Z olejem to jak wolisz ale mi by było szkoda kupować olej za 100zł jak może się okazać że jednak zdechły panewki. Chyba że chce ci się zlewać olej przed ewentualnym remontem a potem zalewać nim silnik ponownie.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » czw kwie 20, 2006 12:22

u mnei tak bylo to padla pompa oleju.. jak sie przegazuje kontrolka milknie...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

Awatar użytkownika
sq8bwh
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 201
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 09:33
Lokalizacja: ............................................

Post autor: sq8bwh » czw kwie 20, 2006 14:33

Rafal26 pisze:widzialem lotosa za 38zł,
:panna: :panna: :panna: jeszcze może syntetyk lub semisyntetyk. A tak na poważnie.. zalej dobrego minerała.. Ja ze swojej strony polecić z czystym sumieniem moge Carlube lub Agip a to z tego powodu że są mało popularne i rzadko podrabiane jak np. Mobil



wejlantf

Post autor: wejlantf » czw kwie 20, 2006 15:51

witam!
mam podobny problem, z tym, że lampka zapala się i bzyczy (przez ok 1 sek.) w ruchu miejskim, kiedy rośnie temp. silnika. Na trasie wszystko jest ok.
Pinhead, co to znaczy
Pinhead pisze:remont dołu silnika
?

[ Dodano: Czw Kwi 20, 2006 15:53 ]
aha, silnik zalany drugi raz dobrym mineralem (schell) i do wymiany jest jeszcze 4 tys. km (wymieniam co 10 tys.)



rav0910
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr sty 04, 2006 15:29
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: rav0910 » czw kwie 20, 2006 20:23

MAPET pisze:u mnei tak bylo to padla pompa oleju.. jak sie przegazuje kontrolka milknie...
Też tak mam, jak sie mocniej nagrzeje to włacza sie kontrolka + bzyczek tak na ok 2100 obrotów, jak mu pogazuje to milknie, Droga jest taka pompa? gdzies wyczytałem że przyczyna może być w tym że mam filtr filtrona a lepsze sa manna?


Golfik sprzedany pierwszemu klientowi :) Czyżby za niska cena?

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » czw kwie 20, 2006 20:26

rav0910 pisze:gdzies wyczytałem że przyczyna może być w tym że mam filtr filtrona a lepsze sa manna?
z doświadczeń forumowiczów wynika, że filtry Filtrona są częstym powodem takich objawów. Mann'a są lepsze.



kamikaze84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 15:18
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: kamikaze84 » czw kwie 20, 2006 20:32

Ja tez mam podobny problem.. ostatnio wlaczyla mi sie kontrolka od oleju i bzyczek...
Wlany mam olej shell helix plus 10w40... zrobilem na nim 2600km ... filtr filtron..
Golf (rocznik 1995) ma przebiegu 108 tys km..

Zaznacze tutaj jeszcze ze po wymianie oleju popychacze hydrauliczne zaczely glosno chodzic..



Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » pt kwie 21, 2006 10:35

wejlantf pisze:Pinhead, co to znaczy
Pinhead pisze:remont dołu silnika
?
Panewki, pompa oleju, możliwe że i szlif wału.


=-Pinhead-=

Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » pt kwie 21, 2006 12:38

Rafal26 pisze:Więc tak po sprowadzeniu olej był wymienianyi to w niemczech,kupiłem autko od rodzinki niestety jaki olej niewiem.W tym tygodniu wymienię czujnik (biały) filt oleju i olej.Myśle ze zaleję od razu lepszy np.mobile.Pytanie czy czujniki wymienic obydwa czy tylko ten biały?
Jeśli nie wiesz, jaki masz olej, nie wlewaj Mobila! :grrr: Mobil ma silne własności myjące, więc ryzykujesz totalne rozszczelnienie silnika. Też kiedyś tak zrobiłem, to potem długo jeździłem jak na mule. Później wlałem zwykły mineralny i powoli silnik wraca do normy :bigok:



Rafal26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 26, 2006 16:38
Lokalizacja: Czaplinek

Post autor: Rafal26 » pt kwie 21, 2006 14:53

Czyli co koledzy w końcu proponujecie jesli chodzi o olej,bo sa duże rozbierzności.Rozumiem że 15W40 ale jakiej firmy?Przypominam że autko ma przejechane 230000km



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości