Opel Astra 2 1,7TD 68KM - Montaz stożka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » wt kwie 18, 2006 16:14

Nie nigdy nie matowalem nigdy stozka do TD ale jestem pewnien ze nic sie nie stanienie . Poprosty trafia tylko troszke wiecej powietrza niz w zwyklym filtrze a jesli jest to doby filtr lepiej filtruje z zanieczyszczen niz seryjny


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » wt kwie 18, 2006 17:11

Żaden stożek nie będzie tak dobrze filtrował jak seryjny filtr. Druga sprawa to montaż stożka w odpowiednim miejscu. Jak będzie łapał ciepłe powietrze to moc będzie niższa niż przy seryjnym filtrze.


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt kwie 18, 2006 17:30

adam-gda pisze:a jesli jest to doby filtr lepiej filtruje z zanieczyszczen niz seryjny
istotą działania filtrów sportowych, stozków itp, jest dostarczenie wiekszej ilosci powietrza do silnika, co z kolei wyklucza lepszą filtracje powietrza, w przypadku seryjnych aut z turbiną montaż stożka czy sporotwej wkladki moim zdaniem nie da kompletnie nic, a skoro już rozumować w ten sposób to powinno sie wywalić też IC bo powoduje "wąskie gardło" w przeplywie powietrza. To co jest sensowne w przypadku silników wolnossących, nie musi być w doładowanych.


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt kwie 18, 2006 19:26

Nie zrozumiałes mnie, skoro chcesz dać stożek do uturbionego auta to zakładam że chcesz coś przez to osiągnąć - bo jesli zakładasz go na sztuke to ok - bedziesz miał ładny stożek w aucie. Jesli chcesz coś osiągnac to moje pytanie brzmi CO??? Wieksze ciśnienie doładowania? Filtr stożkowy daje mniejszy opór powietrza niz standardowy filtr, znacznie wiekszy opór powietrza daje IC - czym wiekszy tym wiekszy opór - dlatego tez po wymianie IC na wiekszy podnosi sie cisnienie doładowania, aby zrekompensować straty.
slonko pisze:Jak myslisz po co fabryka wymyslila IC? Chyba z tego samego powodu dla ktorego dla stozkow robi sie zimny dolot. Jezeli jestem w bledzie to mnie popraw.
Jestes w błędzie - IC zostosowany jest po to żeby poprawić to co psuje turbina w czasie spręzania powietrza - i tu mala ciekawostka IC znajduje sie ..... ZA turbiną i chłodzi powietrze doładowane. Stozek natomiast bedzie znajdował sie przed turbiną i jego wpływ na temperature powietrza za turbiną bedzie praktycznie zaden.

Postaram sie napisać najprościej jak to mozliwe - stożek stosujemy w silnikach wolnossących - tam gdzie każdy gram powietrza jest na wagę złota, jak równiez w silnikach uturbionych - ale takich w których spręzarka chodzi juz na granicy swoich możliwości.

Stosowanie stożka w uturbionych silnikach td,tdi ma taki sam sens jak stosowanie IC w wolnossących dislach (choć w tym drugim przypadku wpłynie to na jego osiągi in minus)
slonko pisze:Nic w silniku nie dostanie po dupie? Stozek ma taka sama srednice jak rura dolotu powietrza do silnika.
Przepływomierz o ile go masz, a także turbina jak filtr zacznie sie rozwarstwiać i jego elementy beda zasysane do układu dolotowego. Szczególnie niebezpieczne sa metalowe druciki :P


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 469 gości