CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » pt cze 04, 2010 14:28

Dobra dobra koledzy - bez kłótni :chytry:
Popularność ML-ki mnie trochę denerwuje, stąd chciałbym zainwestować w coś jeszcze dłuższego. Kiedyś przy opowiedziach znajomego który miał w autku dwumetrowego Santiago łapałem się za głowę .... Dzisiaj powiem szczerze - nawet się zastanawiam nad zakupem.

Powiedzcie mi - dogodne i wygodne miejsce do montażu czegoś takiego jak Sirtel Santiago 1200. W grę wchodzi montaż na jakimś uchwycie do karoserii.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt cze 04, 2010 14:46

VDO - Blink pisze:AS-100 na dachu i teraz mam antene 1,7m w podobnym miejscu gdzie kolega pokazał na trójce i szczerze powiem, że osiągi są o wiele lepsze.
przecież ona jest dłuższa to normalne :goof:
VDO - Blink pisze:Ano służy temu, żeby kolega mógł do garażu wjechać bez ściągania
to się wysiada z garażu i odkręca się antenę, chwila roboty, a jak nie chce się to się kupuje dekoracje na dach.
VDO - Blink pisze:No czasem inaczej się nie da :bigok:
i potem na forach jest gnicie z takiego byle jakiego montażu, naklej naklejke president będziesz miał 30km więcej zaięgu :kac: , możesz i do środka wsadzić antenę i przez szybę ją puścić...
BartekGib pisze:Powiedzcie mi - dogodne i wygodne miejsce do montażu czegoś takiego jak Sirtel Santiago 1200. W grę wchodzi montaż na jakimś uchwycie do karoserii.
na górze klapy innego rozwiązania nie ma i tak będą traty ale tam masz ich jak najmniej.

[ Dodano: 04 Cze 2010 16:14 ]
VDO - Blink pisze:Ty ale głupoty wypisujesz
dzięki :bigok: po 2tyg znajomości w cb-radiu jestes lepszy odemnie :bigok:
Ostatnio zmieniony pt cze 04, 2010 14:48 przez Mako, łącznie zmieniany 2 razy.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pt cze 04, 2010 16:15

Mako pisze:to się wysiada z garażu
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Mako pisze:VDO - Blink napisał/a:
AS-100 na dachu i teraz mam antene 1,7m w podobnym miejscu gdzie kolega pokazał na trójce i szczerze powiem, że osiągi są o wiele lepsze.
przecież ona jest dłuższa to normalne
Przecież kolega BartekGib pytał, jak antena 2m wypada w porównaniu z Hustlerem, więc mu odpowiadam. Nie wiem dlaczego zamęt siejesz i swoje wizje wprowadzasz, jakby zamontowanie anteny na klapie miało OGROMNY wpływ na jej osiągi. Ja z autopsji wiem, że po przesiadce z metrowego baciska na 1,7m różnica jest odczuwalna i spora, ale nie polemizuje z Tobą ile można osiągnać z takich anten, bo dla mnie to nieistotne :bajer: Gdybym chciał, to równie dobrze pozostałbym przy Sirio AS-100, ale odparzenia, rysy i wyblaknięty lakier na dachu od magnesu (podkładki też miałem i nie martw się) więc podziękowałem. Wiem, że nie wykorzystuje maksymalnych osiągów swojej anteny, ale tylko dlatego że uchwyt mi na to nie pozwala. Oczywiście zmiana uchwytu na inny i przeniesienie anteny wyżej mogłoby coś zmienić, ale nie oczekuję od razu wodotrysków.Tylko jeśli mam kupować znów kolejny uchwyt i się gimnastykowac z montażem i przyszczypaniem kabla od anteny, to wolę zrobić dziurę w dachu i mieć spokój. Duży wpływ ma też radio na odległości.
Mako pisze:naklej naklejke president będziesz miał 30km więcej zaięgu
Jeśli musisz się dowartościować, to możesz nakleić :bigok: . Ja nie mam i nie miałem Presidenta więc się nie wypowiem w tym kierunku. :bajer:

[ Dodano: 04 Cze 2010 16:19 ]
Mako pisze:VDO - Blink napisał/a:
Ty ale głupoty wypisujesz
dzięki po 2tyg znajomości w cb-radiu jestes lepszy odemnie
:rotfl: Od dziś będziesz moim guru :helm: choć wątpie żebym Cię posłuchał :bajer:



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt cze 04, 2010 16:27

VDO - Blink pisze:zamęt siejesz
piszę jak powinno być, a nie byle jak żeby tylko mieć najdłuższą antenę a zasięg mieć gorszy niż z mlki
VDO - Blink pisze:ale tylko dlatego że uchwyt mi na to nie pozwala.
jak montujesz antenę byle jak na dole klapy to nie dziwo, ewidentnie widać że kupiłeś długą antene żeby tylko "mieć" a odległości masz marne i tu cię boli, jak coś robisz to rób dobrze a nie na odpiernicz.
VDO - Blink pisze:kupować znów kolejny uchwyt i się gimnastykowac z montażem i przyszczypaniem kabla od anteny
5min i to za dużo, tyle zajmuje montaż, może sam uchwyt robiłeś z... drewna :goof:
Jeżeli nie znasz się na temacie to nie podpowiadaj nikomu, ciężko tobie zrozumieć że za nim w czymś się wypowiesz to trzeba odpowiednio i prawidłowo przekazać wiedzę ale ty jej nie masz i cieszysz się bo kupiłeś 1,7m antenę. no żal du..e ściska, to tak jak co po niektórzy kupią dopał i chwalą się na forum że na floridzie słychać ich z 30km... miejsce montażu jest złe złe i jeszcze raz bez sensu, nie ma tekstów typu A BO MI SIĘ NIE CHCE ODKRĘCAĆ itd. jak nie, to kupuj antenę nie dużej długości i już... posiedziesz min. 10l to będziesz coś rozumiał, bo w tej chwili brakuje ci wiedzy z radiokumunikacji i to sporo ci brakuje...

[ Dodano: 04 Cze 2010 16:28 ]
VDO - Blink pisze:choć wątpie żebym Cię posłuchał
i tacy jak ty robią wiejski "tuning" z cb radia ;]



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » pt cze 04, 2010 16:42

Kłótnie kłótniami ale chyba lepiej antena na rogu klapy na uchwycie aniżeli na dachu na magnesie :bajer:


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt cze 04, 2010 16:56

BartekGib pisze:ale chyba lepiej antena na rogu klapy na uchwycie aniżeli na dachu na magnesie
problem jest tego typu że na magnesie lepiej leci niż na uchwycie
Ostatnio zmieniony pt cze 04, 2010 18:19 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pt cze 04, 2010 17:28

Mako, kolego. Nie komentuje tego co Ty wiesz i nie wywyższam się ponad swoją wiedzę, żeby opowiadać bajki. Miałem, sprawdziłem, widzę u siebie jak jest. Ku Twojemu zaskoczeniu uchwyt mam normalny, odpowiedni jaki powinien być. A jeżeli czegoś nie wiesz co ja mam i jak u mnie jest, to kitu nie wciskaj. Nie wiesz, nie widziałeś, nie komentuj. Może i siedzisz w tym 50 lat, może miałeś i 100 radii i drugie tyle anten. Nie interesuje mnie to. Nie Tobie oceniać jaką mam w tym wiedzę i jak długo w tym siedzę. Odpowiedziałem tylko w temacie jak to u mnie wygląda. A Ty prawisz kazania jak ksiądz i oczekujesz, że wszyscy będą nagle mieć anteny na środku dachu, a jak ktoś ma garaż to niech nie kupuje długiej anteny :rotfl: No genialny jesteś. Powiedz to każdemu kierowcy ciężarówki i zobacz gdzie oni mają anteny? Chociażby rozejrzyj sie gdzie większość ma je zamontowane? Gdyby ten środek był tak zbawienny, to wątpię żebyś kogokolwiek usłyszał.

W kilku miejscach sprawdzałem u siebie antenęi ciągle jest tak samo z nadawaniem i odbieraniem. Nie wyczuwam jakieś kolosalnej różnicy jakby antena była zamontowana na rogu czy też na ryniennce na dachu. Nie mam pomysłu jak sie nagimnastykować, żeby coś poprawić. Została mi jeszcze dziura w dachu, ale naprawdę wąpie w to, żeby to cokolwiek zmieniło. Nie wiem. Albo jest takie zadupie w mojej okolicy, albo sprzęt niedomaga.
Mako pisze:upiłeś długą antene żeby tylko "mieć
No po to sie kupuje, żeby mieć i z tego korzystać. Chyba że Ty wiesz więcej ode mnie do czego ja ją potrzebuję :goof:
Mako pisze:nie ma tekstów typu A BO MI SIĘ NIE CHCE ODKRĘCAĆ
Przecież ja jej nie odkręcam :goof: nawet garażu nie mam :rotfl:
Mako pisze:i tacy jak ty robią wiejski "tuning" z cb radia ;]
A tacy jak Ty nie potrafia czytać ze zrozumieniem. Zajrzyj parę postów wstecz. Pokazałem koledze jakie są straty montując antenę nie na dachu i dobrze o tym wiem, a skoro taki z Ciebie geniusz to zapraszam do mnie na montaż anteny i te Twoje 30 kilometrowe zasięgi.
Mako pisze:BartekGib napisał/a:
ale chyba lepiej antena na rogu klapy na uchwycie aniżeli na dachu na magnesie
zgadza się :) problem jest tego typu że na magnesie lepiej leci niż na uchwycie
To się zgadza czy nie? Sam sobie teraz przeczysz :panna:
Ostatnio zmieniony pt cze 04, 2010 18:12 przez VDO - Blink, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt cze 04, 2010 18:16

VDO - Blink pisze:Powiedz to każdemu kierowcy ciężarówki i zobacz gdzie oni mają anteny?
a gdzie oni mają ją zamontować ? wiesz jak wygląda kabina ciężarówki?
VDO - Blink pisze:To się zgadza czy nie? Sam sobie teraz przeczysz
no poprostu wątpie w twoją inteligencje :helm: przeczytałem że lepiej wygląda, pomyliłem się w czym masz problem ? :)
Młody jesteś dlatego z uśmiechem na twarzy czytam to co piszesz :helm: :bajer:

[ Dodano: 04 Cze 2010 18:18 ]
VDO - Blink pisze:Nie Tobie oceniać jaką mam w tym wiedzę
to nie udzielaj się na forum publicznym ;)
aj chłopie chłopie ;]

[ Dodano: 04 Cze 2010 18:24 ]
jeżeli nie umiesz przyjmować krytyki to masz coś nie tak z sobą...źle doradziłeś, napisałem jak powinno być, a ty się oburzyłeś...na drugi raz zastanów się czy dobrze komuś doradzasz.
Pozdrawiam Cię ;)
Ostatnio zmieniony pt cze 04, 2010 18:30 przez Mako, łącznie zmieniany 5 razy.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pt cze 04, 2010 18:31

Mako pisze:wiesz jak wygląda kabina ciężarówki?
Musisz mi powiedzieć :bajer: bo nie wiem :grin:


Piszesz, że antena lepsza na uchwycie na rogu klapy ale na magnesie leci dalej? No to nie rozumiem twojej ideologii :panna: Wytłumacz mi to bo zaczynam wątpić w twoja wiedzę :goof:
Mako pisze:to nie udzielaj się na forum publicznym ;)
forum chyba od tego jest, co nie? :grin:

Nie chcę sie z Tobą kłócić, powiedziałem co wiedziałem a Ty wylatujesz jak Filip z konopi, że "TAK NIE, ANTENA MA BYĆ NA DACHU". Ale nie Tobie tu decydować, gdzie ma antena stać. Chłopak będzie chciał to może ją nawet do zderzaka zamontować jeśli ma taki kaprys. Bartek pytał jaka będzie różnica miedzy hustlerem a anteną dwumetrową a Ty nawet tego mu nie powiedziałeś, tylko naskakujesz ze swoją ideologią. Z mojej strony to tyle i dziękuję Ci za 'oświecenie' w tym temacie, do którego wniosłeś na razie tylko tyle, że antena ma być na środku dachu :)



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt cze 04, 2010 18:42

VDO - Blink pisze:Piszesz, że antena lepsza na uchwycie na rogu klapy ale na magnesie leci dalej? No to nie rozumiem twojej ideologii :panna:
chłopie CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM co napisałem wyżej...tak ciężko ?
VDO - Blink pisze:Nie Tobie oceniać jaką mam w tym wiedzę
VDO - Blink pisze:forum chyba od tego jest, co nie? :grin:
i wszystko jasne...
VDO - Blink pisze:"TAK NIE, ANTENA MA BYĆ NA DACHU"
nie pisz czegoś co nie zostało napisane przez moją osobę...
VDO - Blink pisze:Ale nie Tobie tu decydować, gdzie ma antena stać.
poleciało chłodem haha :helm:
VDO - Blink pisze:Chłopak będzie chciał to może ją nawet do zderzaka zamontować jeśli ma taki kaprys.
to chyba normalne ? Chyba że ty po polsce jeździsz i doradzasz każdemu osobiście :helm:
VDO - Blink pisze:Bartek pytał jaka będzie różnica miedzy hustlerem a anteną dwumetrową a Ty nawet tego mu nie powiedziałeś, tylko naskakujesz ze swoją ideologią.
rozmowa była o miejscu montażu :bajer:
Także nie próbuj na siłę wmawiać tych bzdur bo to jest nie uczciwe :bajer:
VDO - Blink pisze:Z mojej strony to tyle i dziękuję Ci za 'oświecenie' w tym temacie, do którego wniosłeś na razie tylko tyle, że antena ma być na środku dachu
gdzie to napisałem? :bajer:
Jeżeli masz pisać pierdoły to ja dziękuję za dyskusje z Tobą :) nie na tym to polega, nie umiesz przedstawić swoich racji tylko na siłe próbujesz przekonać do nie prawdziwych twoich sformułowań.
ps. nie gorączkuj się tak bo ci żyłka pęknie, szanuję Ciebie i musisz się nauczyć prowadzić dyskusje, cb-radio to fajna sprawa można poznać wielu "różnych" ludzi i z każdym trzeba umieć rozmawiać nie ważne czy ma większe doświadczenie czy jest początkującym, fakt puszczają czasami nerwy, ale jeżeli nie umiesz spokojnie tylko pisać na forum to twój ból.
Pozdrawiam :)



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pt cze 04, 2010 18:54

Mako pisze:tak ciężko ?
Tak, ciężko jak ja pisze posta a Ty zdążysz swojego 5 razy edytować gdy nie wiesz co napisać :goof: Reszty nie skomentuje, to nie mój poziom :)



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt cze 04, 2010 19:09

Ostatnio zmieniony przez Mako Dzisiaj 18:30
Dzisiaj 18:31
twój problem.
VDO - Blink pisze:Reszty nie skomentuje, to nie mój poziom :)
no jak widać dziecko jesteś.
Pozdrawiam :)



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pt cze 04, 2010 19:51

:green_fuck: OK. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » pt cze 04, 2010 23:22

KOLEDZY ! Spokojnie ..... Mowa tutaj o CB :bajer: Bo się zapędziliście :bajer:


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości