CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
milosz884
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 19:29
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: milosz884 » śr cze 02, 2010 18:18

Obecnie większość tych nowych oferowanych min na allegro to kiepska chińszczyzna.

Modele wymienione przez Ciebie to są perełki, które wyceniane są ponad dwukrotnie więcej niż taki U520. Nawet nowe wersje President'a nie są tak zachwalane jak poprzedniki (z moich obserwacji na forach)
Czyli zgadza się to co piszesz.

W sumie za dobry sprzęt trzeba też dobrze zapłacić co mnie nie dziwi.
Mając ograniczony budżet muszę się trochę nagimnastykować by cieszyć się pożądnym cb.

Jedno wiem T3-27 będzie napewno :grin:

Pozdrawiam



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » śr cze 02, 2010 18:28

milosz884 pisze:Obecnie większość tych nowych oferowanych min na allegro to kiepska chińszczyzna.
milosz884 pisze:W sumie za dobry sprzęt trzeba też dobrze zapłacić co mnie nie dziwi.
Z tego co wiem to i nowe Galaxy nie są wolne od zimnych lutów, gorszej jakości podzespołów i innych tego typu pierdół. Mój Albrecht też ich troche miał. Albrecht to koszt około 1000 PLN, Galaxy... około 1500. Także i nowe "porządne radia" czesto wymagają grzebnięcia.
milosz884 pisze:Jedno wiem T3-27 będzie napewno
Jakbys miał zmienić zdanie, to Ci powiem, ze kilka dni temu mając toto na dachu ustrzeliłem DX'a z Tuluzą. Około 1800 km w prostej linii... :helm:


Najlepsze przy kołku w serce jest to, że działa nie tylko na wampiry.

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » śr cze 02, 2010 23:03

Chmarski pisze:VDO - Blink napisał/a:
Już tak kolegi nie straszcie Każdy przecież jakoś zaczynał

To co? Mam mu pomoc namawiając do tych samych błędów?
Nie, ale nie traktujmy kazdego 'świeżego' mobila z góry i nie każmy od razu kupować niewiadomo co, albo w ogóle. Podobna sytuacja miała miejsce na innym forum o CB gdzie bywam. Świeży forumowicz pyta o antenę Sunkera CB115 albo 116 (nie pamiętam już dokladnie, ale mniejsza o ten fakt) i Hustlera IC-100. I chce wiedzieć która lepsza. Na jego pytanie 80% to odpowiedzi że te antenki to szmelc i najlepiej w ogóle ich nie kupować. W dodatku oburzenie innych, że jeśli ma cokolwiek kupić, to najlepiej żeby w ogóle CB nie miał. Oszołomy od CB nie tolerują świeżych i z góry ich negują, za to że chcą mieć CB. Akle też nie kazdy od razu będzie sie rzucał na sprzęt za 1000PLN, bo założe się że nie kazdego stać od razu na 'grubą rybę'. Ale do pewnej kwoty zawsze można coś sensownego wybrać i nie musi to być od razu President JFK i...
Chmarski pisze:Jak chcesz to Jarek ma na sprzedaż taki mikrofon jakiego ja używam... Cena 350 PLN, czyli 100 PLN więcej niż Gashkas ma na radio z anteną
za 300PLN już jest ciekawy zestaw Alana 18 i antenka Lemm AT-1000 (czyli taki sprzęt jak ja mam) i wcale nie wydałem na to fortuny.

Poza tym ostatnio tak się więcej rozejrzałem i powiem, że Ostafo ma drogo w tym sklepie. Niby dobry sprzęt, modyfikacje, gwarancje i podobne, ale jak siędobrze człowiek rozejrzy to za mniejszą kwotę można kupić i samemu zrobić przeróbki jeśli się ktoś na tym orientuje, bądź pogadać z CB oszołomami na innych forach i ktoś posłuży pomocą w modyfikacji :helm:



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » czw cze 03, 2010 12:17

Nooo ja niestety muszę się wypowiedzieć negatywnie nt. zestawu Wilson Liitle Wil + Uniden 520XL. Mały zasięg .... Niestety.

Stąd zaczynam celować w coś powyżej 1.4 m a nawet zastanawiam się nad Sirtel Santiago 1200 :bajer: :bajer: :bajer:

Głównie celuję w Sirtel Santiago 1200. Miałaby zawisnąć na tylnej klapie na uchwycie SPS-INOX. Jednak z racji swoich dwóch metrów chciałbym ten uchwyt zamocować nisko na klapie. Pokażę miejsce :

Obrazek

Czerwone to SPS-INOX, żółte to bat anteny. Samochód - przykładowy - to nie mój :bajer:

1. Czy są jakieś przeciwskazania ku takiemu montażowi anteny ?
2. Czy wpłynie to negatywnie na zasięg ?
3. Co w ogóle myślicie o tym ?

Mam okazję kupić taki zestaw - 2 miesięczna Santiago + nowy SPS-INOX za dobrą cenę.
Ostatnio zmieniony czw cze 03, 2010 12:21 przez BartekGib, łącznie zmieniany 1 raz.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » czw cze 03, 2010 12:32

Ja mam antenkę w podobnym miejscu, ale tylko dlatego że nie mam jak ją zamontować i powiem Ci, że w pełni nie wykorzystuje jej możliwości z powodu takiego miejsca. antenę mam 1,7m i zasięg średnio ok 12 - 15km, czasem przy dobrej pogodzie i jak sie znajdzie dobry mobil to sięgam ok 30km, ale to naprawdę rzadko.

W razie wątpliwości ZAJRZYJ TUTAJ i niech to rozwieje twoje rozczarowanie.



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » czw cze 03, 2010 12:36

Właśnie się zastanawiam. Cóż - przeżyłbym te odkręcanie ( miejsce postojowe w podziemnym pod mieszkaniem ), ale dwa metry na dachu to aż za dużo :)

Powiem Ci tak - jakbym uzyskał 12 km zasięgu to już byłbym zadowolony. Na Wilsonie zdarza się do 4-5 km więc to żaden szał.


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » czw cze 03, 2010 12:59

BartekGib pisze:Powiem Ci tak - jakbym uzyskał 12 km zasięgu to już byłbym zadowolony.
Z anteną 2m myśle, że nie byłby to żaden problem, pomijając nawet miejsce umieszczenia tej anteny.
BartekGib pisze:ale dwa metry na dachu to aż za dużo
Zapytaj kolegę Chmarskiego który ma taką antenę na dachu :bigok:



Awatar użytkownika
milosz884
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 19:29
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka
Kontakt:

Post autor: milosz884 » czw cze 03, 2010 16:25

Decyduję się chyba na tego Unidena, niestety nic lepszego w tym przedziale cenowym raczej nie dostanę. Mam nadzieję, że ogarnę ten cały szumofon :helm:

Szukałem i czytałem wszystkie fora, które mi wpadły w zasięg.
Nie mam wystarczająco dużo środków by zakupić coś lepszego gdyż wolę zainwestować więcej w antenkę helikalną. Kiedyś może uda się coś takiego z prawdziwego zdarzenia zakupić i zamienić z U520.
Wahałem się w ostatecznym rozrachunku bo jest dużo złomu, taki np superstar lord taylor podobno niezłe filtry ale za to ściąga sporo innych dziwnych rzeczy. Podobny w tej kategori Alan 109. Są to radyjka nie dorastające nawet do pięt modelom 18/28.



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » czw cze 03, 2010 21:10

BartekGib pisze:Głównie celuję w Sirtel Santiago 1200. Miałaby zawisnąć na tylnej klapie na uchwycie SPS-INOX. Jednak z racji swoich dwóch metrów chciałbym ten uchwyt zamocować nisko na klapie. Pokażę miejsce :
kup sobie mlke i to samo będziesz miał, miejsce montażu beznadzieja, możesz dać u góry w rogu
VDO - Blink pisze:antenę mam 1,7m i zasięg średnio ok 12 - 15km,
na hustlerze więcej wyciskałem kiedyś ;] jak na taką długość to kiepsko



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » czw cze 03, 2010 23:25

Mako pisze:na hustlerze więcej wyciskałem kiedyś ;] jak na taką długość to kiepsko
Jakie warunki? Jakie radyjko z tym hustlerem? Z kim taka łączność? I chyba na jakieś autostradzie na pustyni musiałeś być :bajer:

Owszem, też na postoju złapie Ci kogoś z 30km, ale ile będzie takich? 1 - 2 na godzinę jak się ktoś 'mocniejszy' odezwie. A na to co mająinni to ja wpływu nie mam.



Awatar użytkownika
BartekGib
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 947
Rejestracja: śr maja 27, 2009 00:39
Lokalizacja: NIL/WB
Kontakt:

Post autor: BartekGib » czw cze 03, 2010 23:30

W jakim stopniu montaż dwumetrowego bata w rogu klapy poprawi sytuację ? ? ? Powiem szczerze - nakręciłem się potwornie, bo Wilson już zaczyna pękać coraz bardziej na korpusie .....


64 [i]KM[/i]
124 [i]Nm[/i]
[b]Nie wstydzę się tych wyników 8)[/b] ! ! Nowe Photo's - Poniżej ! !
[url=http://www.polskajazda.pl/Samochody/Volkswagen/Golf/68446][img]http://img228.imageshack.us/img228/2356/wstaw.jpg[/img][/url]

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » czw cze 03, 2010 23:35

Da Ci tyle samo, co ml-145 na magnesie na dachu. Czyli tak jak napisałem wyżej. Pamiętaj że antenę 2m to już dobra 'baza' do lepszych osiągów, a narazie takie miejsce to zasięg spokojnie ponad 10km. Później zawsze możesz zmienić miejsce antenki i możesz sie tylko cieszyć, bo będzie tylko lepiej. Im dłuższa antena, tym dalszy zasięg.

[ Dodano: 03 Cze 2010 23:37 ]
Tylko zapodaj do tego porządny uchwyt, bo bat 2 metry lubi nieźle potańczyć na wietrze i dobrze go trzeba trzymać.



Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » pt cze 04, 2010 08:12

VDO - Blink pisze:Da Ci tyle samo, co ml-145 na magnesie na dachu.
da ci więcej, montaż w takim miejcu co napisałeś jest nie prawidłowe jest poprostu głupotą i nie służy niczemu.
VDO - Blink pisze:Im dłuższa antena, tym dalszy zasięg.
to prawda ale jak dalej będziecie montować byle jak to nic z tego nie będzie.



VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » pt cze 04, 2010 14:00

Mako pisze:da ci więcej, montaż w takim miejcu co napisałeś jest nie prawidłowe jest poprostu głupotą i nie służy niczemu
Ty ale głupoty wypisujesz. Powiedz mi jeszcze że montaż w takim miejscu da mniej niż Florida na dachu? :rotfl: Miałem Sirio AS-100 na dachu i teraz mam antene 1,7m w podobnym miejscu gdzie kolega pokazał na trójce i szczerze powiem, że osiągi są o wiele lepsze. SWR na 20 -1,1, na 1 i 40 1,2. Oczywiście jakies tam straty w nadawaniu i odbieraniu są, ale nie są aż tak kolosalne żeby antena zbierała gorzej niż taki hustler.
Mako pisze:jest poprostu głupotą i nie służy niczemu.
Ano służy temu, żeby kolega mógł do garażu wjechać bez ściągania
Mako pisze:jak dalej będziecie montować byle jak
No czasem inaczej się nie da :bigok: a ja jeśli dziury w dachu nie zrobię to tam anteny inaczej nie włożę, a magnesu już nie chcę, choćby miał i 6 podkładek pod sobą.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości