Klima raz działa raz nie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maghnat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 11:08
Lokalizacja: Grunwald

Klima raz działa raz nie

Post autor: maghnat » wt cze 01, 2010 09:00

Witam. Mam nastepujący problem.

Byłem w serwisie klimatyzacji dokonać standardowej przedsezonowej operacji czyszczenia, sprawdzania szczelności oraz uzupełnienia braków w układzie klimatyzacyjnym. Okazało się, że klima nie działa. Jest to climatronic. Po uruchomieniu po prostu nie chłodzi oraz nie uruchamia się kompresor. Umówiłem się na wizytę w poniedziałek ale w drodze powrotnej klima cudownie ozdrowiona zaczęła działać i chłodzić. Kolejnego dnia z rana niestety nie działała ponownie. Po przejechaniu ok. 300 metrów i ciągłych próbach jej włączenia w końcu zaczęła znowu działać. Działała do końca dnia bez problemów. Dzisiaj już nie działa. Temperatura powyżej 14 stopni.
Jakiś miesiąc wcześniej świeciło mi się światełko od świec żarowych (przerywało). W serwisie powiedziano mi, że to błąd czujnika temperatury silnika i po jego zresetowaniu już nie świeci. Poinformowali mnie, że to nic znaczącego. Może to mieć wpływ na pracę klimy?
Proszę o jakieś wskazówki. Gdzie szukać przyczyny.



KAROL 84
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: sob sty 24, 2009 22:33
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: KAROL 84 » wt cze 01, 2010 09:07

Po przekręceniu kluczykiem miga Ci cały panel od klimy przez ok 20 sek?

[ Dodano: 01 Cze 2010 09:14 ]
Chodzi mi o to czy podłączałeś pod VAGa i czy cilmatronic łapie jakieś błędy.



maghnat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 11:08
Lokalizacja: Grunwald

Post autor: maghnat » wt cze 01, 2010 11:48

Pod VAGa był podłączany w momencie zakupu. Klima wykazała błąd jednego z silników przesuwających klapę? Tak chyba to zrozumiałem. Niby nic ważnego było.

Panel po przekręceniu kluczyka nie mruga. Mrugała tylko dioda od świecy żarowej. Już nie mruga :)

PS. Jaki przewód potrzebuję zakupić by samemu pod VAGa podłączyć?



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » wt cze 01, 2010 11:53

pierwszy taki np. http://allegro.pl/item1046705566_vag_co ... w_24h.html



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Re: Klima raz działa raz nie

Post autor: tom17 » wt cze 01, 2010 18:07

maghnat pisze:Jakiś miesiąc wcześniej świeciło mi się światełko od świec żarowych (przerywało). W serwisie powiedziano mi, że to błąd czujnika temperatury silnika i po jego zresetowaniu już nie świeci. Poinformowali mnie, że to nic znaczącego. Może to mieć wpływ na pracę klimy?
może ponieważ komputer wyłacza klimę gdy się przegrzewa silnik a błąd czujnika może komputer w ten sposób interpretować.
najlepiej podłaczyć pod vag i będzie wiadomo


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 350 gości