Uszczelka przedniej szyby

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bla.zej
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 168
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 17:33
Lokalizacja: z Polski

Uszczelka przedniej szyby

Post autor: bla.zej » pn maja 31, 2010 19:25

Jaka powinna być uszczelka między przednią szybą a dachem ? Bo zauważyłem że u mnie jest coś przypominającego uszczelkę, wygląda to jak plastik i wystaje, nie dolega do szyby, krawędź jest poziomo... U znajomego w mk3 uszczelka idealne przylega do szyby i jest gumowa, szum wiatru jest zdecydowanie mniejszy. Pytanie, czy u mnie jest coś spieprzone z tą uszczelką, czy po prostu ze starości zrobiła się twarda i odstaje...

Jak to powinno poprawnie wyglądać ?



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt cze 01, 2010 10:27

bla.zej pisze:Jaka powinna być uszczelka między przednią szybą a dachem ? Bo zauważyłem że u mnie jest coś przypominającego uszczelkę, wygląda to jak plastik i wystaje, nie dolega do szyby, krawędź jest poziomo... U znajomego w mk3 uszczelka idealne przylega do szyby i jest gumowa, szum wiatru jest zdecydowanie mniejszy. Pytanie, czy u mnie jest coś spieprzone z tą uszczelką, czy po prostu ze starości zrobiła się twarda i odstaje...

Jak to powinno poprawnie wyglądać ?
W mk3 -przednia szyba jest wklejana, więc jak slyszysz szum wiatru od przedniej szyy tzn ze jest źle wklejona, To co nazywasz uszczelką tylko maskuje łączenie szyby i moim zdaniem nie powinno mieć znaczenia jeżeli chodzi o szumienie.
Tego typu szumy często świadczą o słabej naprawie powypadkowej, jak jest coś źle poskładane.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
bla.zej
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 168
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 17:33
Lokalizacja: z Polski

Post autor: bla.zej » wt cze 01, 2010 11:50

Hmm, przeszłość wypadkową auto miało... ale jakie elementy mogą mieć wpływ na ten szum ? Źle spasowane przednie drzwi ?
Co do tej uszczelki... to dziwi mnie to że ona tak odstaje, i jest bardzo twarda, gdzie u znajomego idealnie przylega...



Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » wt cze 01, 2010 11:53

bla.zej pisze:Hmm, przeszłość wypadkową auto miało... ale jakie elementy mogą mieć wpływ na ten szum ? Źle spasowane przednie drzwi ?
Co do tej uszczelki... to dziwi mnie to że ona tak odstaje, i jest bardzo twarda, gdzie u znajomego idealnie przylega
wpływ mogą mieć wszelkie przesunięcia w konstrukcji, nawet przy nie dużym uderzeniu, może się poprzesuwać kilka elementów.
Drzwi to standart, jeżeli przednia szyba "szumi" to może jest źle wklejona!
Co do tej "uszczelki" to najlepiej by ją bylo wymienić na nową:)
Ale koszty zapewne będa spore



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt cze 01, 2010 12:05

Wymiana tej uszczelki wiąże się z wycinaniem szyby. Jest ona podklejona razem z szybą. Koszt samej uszczelki jest niewielki bo około 50 zł w ASO i 30 zł u szklarza. Niestety wycinka i wstawienie szyby to już wyższy koszt a do tego firmy nie chcą gwarantować ze szyba przetrwa wycinanie.

Co do szumów, sprawdź czy wszystkie spinki listwy dachowej trzymają. U mnie nie trzymała żadna z przodu, powstawał szum dający wrażenie jakby szedł z szyby czołowej.



Awatar użytkownika
bla.zej
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 168
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 17:33
Lokalizacja: z Polski

Post autor: bla.zej » wt cze 01, 2010 13:00

Listwy dachowej ?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt cze 01, 2010 13:08

bla.zej pisze:Listwy dachowej ?
Chodzi o tą uszczelkę idącą od błotnika przez szybę czołową aż do klapy. Jest zamocowana na klipsach. Klipsy trzymają się budy za pomoca wspawanych grzybków.

http://moto.allegro.pl/item1031863851_g ... chowa.html



Awatar użytkownika
bla.zej
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 168
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 17:33
Lokalizacja: z Polski

Post autor: bla.zej » wt cze 01, 2010 13:11

Aha, tą uszczelkę... Zaraz pójdę to sprawdzić, lecz wydaje mi się że jest ona ok...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt cze 01, 2010 14:27

Mi się przez miesięcy wydawało ze jest ok aż złapałem za nią i okazało się że przy szybie trzyma z 5 klipsów aż jeden.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 449 gości