co tak stuka?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

piciu85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 21, 2006 23:00
Lokalizacja: Śrem

co tak stuka?

Post autor: piciu85 » sob maja 29, 2010 23:07

Witam.Mam vw golf V tdi z 2004 roku.Mam taki problem,jak się silni porządnie zagrzeje to słychać delikatne stuki,myśle że dwumas sie kończy ale jak wdusze sprzęgło to tak samo,jakby kuleczki stukały,no i wyczułem jakby troszeczke ciężej biegi wchodziły,auto nie szarpie ani nie trzęsie.Może to być wina łożyska oporowego?Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Jesionvr6
...
...
Posty: 892
Rejestracja: ndz gru 19, 2004 16:25
Lokalizacja: Słupsk
Kontakt:

Post autor: Jesionvr6 » sob maja 29, 2010 23:27

myśle że to łożysko oporowe sie kończy


Obrazek

piciu85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt lis 21, 2006 23:00
Lokalizacja: Śrem

co to?

Post autor: piciu85 » sob maja 29, 2010 23:32

A można tak narazie jeżdzić,jakie mogą być konsekwencje?kurcze rozbierać skrzynie to dużo roboty tylko do łożyska.Byłem dziś u kumpla który też ma golfa V tdi z 2006 roku i ma identyczne objawy co ja.pozdro



marcin44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 09:56
Lokalizacja: Warszawa/Łomża

Post autor: marcin44 » ndz maja 30, 2010 10:33

Wiecie co siejecie panikę, ja jak to przeczytałem to poszedłem do garażu sprawdzić, i co i też stuka. A wcześniej nie stukało, więc morał z tego taki, że nie słuchajcie za mocno bo ducha hitlera usłyszycie :satan: :hmm:
Ostatnio zmieniony ndz maja 30, 2010 10:36 przez marcin44, łącznie zmieniany 2 razy.



lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

stuki

Post autor: lukaselmo » ndz maja 30, 2010 22:10

Mam podobny problem i uwierz mi, że wolałbym usłyszeć ducha Hitlera niż stuki,bo jak dbasz tak masz i nie obraż się ale takie podejście mnie denerwuje,pozdro


lukas

marcin44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 09:56
Lokalizacja: Warszawa/Łomża

Post autor: marcin44 » pn maja 31, 2010 08:18

Ale chodzi mi o coś innego, o to że zawsze coś w tle stuka. Miałem już kilka diesli i wiem, że dźwięki słyszane to czasami subiektywna sprawa. Ja naprawdę wcześniej nic nie słyszałem, a teraz jakbym słyszał rolkę rozrządu czy coś. I to jest właśnie denerwujące, be wcześniej się nie wsłuchiwałem. Mam ok 37 tys. przebiegu i nie wydaje mi się, żeby coś mogło stukać, ale wsłuchaj się w każdego diesla i zawsze coś usłyszysz.



lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

stuki

Post autor: lukaselmo » czw cze 10, 2010 20:53

Podłanczam się do tematu,mam podobne stuki i objechałem kilku mechaników.Każdy ma inną teorie,może dwumas,może łożysko,ale ja chce wykluczyś to może,jeden mi mówił ,że tak mają bo kiedyś niby leciał taki program w TV na temat vw golf V i takie coś się pojawia,że było nawet o aucie gdzie wymienili całe sprzęgło i po przejechaniu niecałych 40 tyś km pojawiły się stuki.Nie wiem co o tym myśleć.Mechanicy mówią zeby jeżdzić i obserwować,oki ale chce uniknąć nieprzyjemnej sytuacji.I dlaczego się pojawiają tylko podczas dłuższych tras.Prosze o podpowiedzi,pozdro


lukas

macem
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz sie 31, 2008 12:30
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

podobny problem

Post autor: macem » pt lip 16, 2010 09:45

mam podobny problem, slychac cos jak chrubotanie, przy wcisnieciu sprzegla ustaje, sprzeglo sie nie slizga, nie telepie autem, tylko stuki ze skrzyni biegów jakby coś ocierało. Czy to dwumas ?
Ostatnio zmieniony pt lip 16, 2010 10:13 przez macem, łącznie zmieniany 1 raz.



lukaselmo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 21:05
Lokalizacja: WLKP

co to

Post autor: lukaselmo » sob lip 17, 2010 13:28

głośno słychać,na bank dwumas,u mnie było cichutko tylko jak się rozgrzał to delikatnie stukało,wyjąłem skrzynie z mechaniorem i łożysko szumiało,tarcz była w miare ale ze względu na to ,że dużo jeżdźe po mieście to ją wymieniłem,potem dwumasa,co robić,oglądaliśmy ją dokładnie,dużych luzów nie było ale nikt mi nie gwarantował że będzie oki,więc zmieniłwm cały komplet,teraz żałuje bo dwumasa była raczej oki.pozdr


lukas

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 396 gości