[mk3] Zwiększenie dawki paliwa

Forum o modyfikacjach wszystkich silników TDI. Chiptuning, turbiny, pompy, wydechy i wszystko na te tematy.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, bugalon, kkkacper, toffic, VIP

barbiq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 130
Rejestracja: sob maja 12, 2007 18:48
Lokalizacja: bełchatów
Kontakt:

Post autor: barbiq » sob maja 29, 2010 07:34

Tutaj masz trochę o tym ale przeczytaj cały temat.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0

Najważniejsze to sprawdź jakiego masz mapa!!
miłej zabawy :helm:



arwam

Post autor: arwam » ndz maja 30, 2010 10:04

gblodz, K03 nie wykręcisz za bardzo bo Ci może się zesrać i wtedy będzie bieda.
dla tej sprężarki myśle że bezpieczną granicą jest 1bar jak chcesz więcej zakładaj T2 od 1.6TD lub 1.9TD na niej można pompować jakieś 1,3-1,5bara ale to dość znacząco może skrócić żywotność tych turbin, jeśli chcesz pompować 1.5-2.0 bara to do takich ciśnień polecam T3 z 1.6TD JR lub MF o mocy 70KM.
Te turbinki mają trochę przydużego laga ale raz rozbujana powoduje że auto zaczyna szaleć na takim ciśnieniu.
można też pomyśleć o jakimś VNT, auto będize jechać już od samego dołu znacząco poprawi się moment obrotowy i moc dzięki temu że straty na wydechu będą znacząco mniejsze ponieważ regulowanie ciśnienia za pomocą zmiennej geometrii łopatek jest bezstratne ponieważ całość spalin idzie na wirnik turbiny a nie jak na WG stratna ponieważ kiedy WG się otwiera część spalin omija wirnik



Awatar użytkownika
gblodz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 10:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: gblodz » ndz maja 30, 2010 16:13

no dobrze a jak z montażem turbo T2 albo T3 (ta mi bardziej odpowiada, wiadomo czemu :) )
trzeba dużo przerabiać? czy tylko odkręcam śruby od swojej turbiny , wstawiam nową, przykręcam i jazda.

myślałem też o wywaleniu wydechu, całość, i pociągnąć rurę (nie wiem jeszcze jakiej średnicy od samego kolektora, zastanawiam się tylko jak bardzo by wzrósł hałas no ale to by wyszło w trakcie, mam tylko nadzieję że nie chodził by jak traktor

przy okazji wyczyścił bym kolektory i zaślepił ERG (wyczytałem tak na forum)

doczytałem jeszcze o dołożeniu rezystorka by podnieść ciśnienie turbo click
Ostatnio zmieniony ndz maja 30, 2010 21:27 przez gblodz, łącznie zmieniany 1 raz.


[color=red]wie ktoś może czy da radę podkręcić samą turbinę w moim golfiku?[/color]

ODPOWIEDZ

Wróć do „TDI”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości