elektryczne szyby (bezpiecznik)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Golfik Ciapciak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 11, 2007 20:25
Lokalizacja: Gdańsk

elektryczne szyby (bezpiecznik)

Post autor: Golfik Ciapciak » pt maja 18, 2007 20:29

mam taki problem, otworzylem elektryczna szybe na makasa i juz jej nie zamknalem, przestaly dzialac obie , w ogole nic nie reaguja tak jakby nie mialy pradu, jak szukalem bezpiecznika to moja uwage zwrocil taki (jak na zdjeciu), ktory byl bardzo goracy (nie dalo sie dotknac), czy to mogla byc tego przyczyna?
podaje numer z tego bezpiecznika, jest w metalowej obudowie z zielonmym denkiem 443937105A 30A/12V Obrazek Obrazek Obrazek



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » pt maja 18, 2007 20:35

jest to bezpiecznik termiczny i to on odpowiada za szyby , najprawdopodobniej do wymiany
wg ETKA 20A



asedas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 21, 2009 15:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: asedas » czw maja 27, 2010 21:10

mam podobny problem - jak sprawdzic czy ten bezpiecznik jest dobry? wyjąłem, ostudziłem [był gorący] zbadałem czy przewodzi - przewodzi... tak więc wtf? to znaczy, że działa?



tomek1097
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw kwie 29, 2010 16:20
Lokalizacja: Kutno

Post autor: tomek1097 » czw maja 27, 2010 21:33

witam, potrzebuje opinii fachowca a rzecz ma sie w tym ze mam elektryczne szyby i dwie chodza a dwie nie. sądze ze to siłowniki padły ponieważ z bezpiecznikami jest wszystko ok. orientuje sie ktos moze czy silniczki silownikow da sie naprawic czy trzeba wymienic cały mechanizm??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw maja 27, 2010 22:31

asedas, zastąp go na próbę zwykłym 20A, jak zadziała to zielony termik do wymiany.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

asedas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 21, 2009 15:07
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: asedas » pt maja 28, 2010 19:53

OK, wymieniłem na stałe na zwykły. W żadnym ze sklepów z częściami nie znalazłem termicznego więc nie będzie ori ;P Dzięki za radę!

tomek1097 a skąd wiesz że to silniczki? jak włączasz to słychać czy coś tam chodzi? odepnij silniczki i sprawdź czy masz napięcie. jeśli jest napięcie przy włączaniu przełącznikami a silnik nie kręci to znaczy że silnik padł. naprawić chyba się nie da - trzeba wymienić na nowy [z allegro ;p].



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 360 gości