Dziwny dzwięk jak puszczam pedał sprzęgła na luzie...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
demoniszcze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 17, 2010 20:36
Lokalizacja: Toruń
Auto: MK7 1.6TDI

Dziwny dzwięk jak puszczam pedał sprzęgła na luzie...

Post autor: demoniszcze » pn maja 24, 2010 16:18

Po ostatnich traumatycznych przejściach z innym autem stałem się nieco przewrażliwiony. Niedawno stałem się posiadaczem VW Golfa 1.9 TDI AXR z 2001. Generalnie auto chodzi jak złoto, nie mam żadnych problemów z niczym, zastanawia mnie tylko pewien dzwięk. Naczytałem się ostatnio o kole dwumasowym więc myśle że może to być poprostu moment przeniesienia "drgań" silnika na nie, ale sami oceńcie...

Podczas jazdy, zmiany biegów w góre czy dół nie słychać nic niepokojącego. To zjawisko które opisuje zaczyna się jak np. podjeżdżam do świateł, wrzucam na luz i puszczam powoli pedał sprzęgła, w trakcie puszczania sprzęgła słychać w mniej więcej środkowym jego położeniu specyficzny odgłos, napewno nie metaliczny, nie zgrzytnięcie raczej coś jak zmiana trybu, lub jakby delikatnie kręcił się wentylator. Pozatym nie ma żadnych anomalii, auto nie szarpie, wszystkie biegi wchodzą płynnie, auto stojące na luzie pracuje w miare równo, jak na dizla..

Wiem że ciężko zdiagnozować cokolwiek tylko po opisie, ale może znalazłby się ktoś zdolny do stwierdzenia czy może to być zwiastun np. padającego sprzegła, lub poprostu normalny odgłos. podjechałem przy okazji do mechanika, to ten jak to zwykle bywa chciał się umawiać na diagnoze, przejechać sie itd. mi potrzebna jest tylko informacja czy to anomalia i trzeba cos z tym robić czy tylko normalny dźwięk.

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn maja 24, 2010 16:22 przez demoniszcze, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Post autor: sklejku » pn maja 24, 2010 16:42

To moze byc slyszalne lozysko, choc bardziej ono slyszalne jest (kiedy jest zuzyte) na puszczonym pedale sprzegla calkiem ale nie mozna tego wykluczyc ze w tym przypadku tez to nie wystepuje, u mnie tez zmienia sie barwa dzwieku jak puszcze sprzeglo na luzie


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
luis-22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: sob lip 18, 2009 16:48
Lokalizacja: Płońsk [WPN]

Post autor: luis-22 » pn maja 24, 2010 21:04

sklejku pisze:To moze byc slyszalne lozysko, choc bardziej ono slyszalne jest (kiedy jest zuzyte)
Zgadzam się z przedmówcą :grin: :grin:

Tylko że sam dźwięk łożyska to jeszcze nic strasznego. mój teść już od 2 lat jeździ golfem ze "śpiewającym" łożyskiem w skrzyni biegów i nic.
Jeśli masz zbędne pare stówek to możesz wstawić autko do mechanika niech to zrobi, ale jeśli uważasz że auto służy do jeżdżenia, a nie do wkładania w nie pieniążków to jeździj i się nie przejmuj, no chyba że zacznie się ten dźwięk nasilać.


:cady: [url=http://www.motostat.pl/statystyki-pojazdu/11964][img]http://www.motostat.pl/user_images/11964/icon4.png[/img][/url] :mk3:

Awatar użytkownika
demoniszcze
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn maja 17, 2010 20:36
Lokalizacja: Toruń
Auto: MK7 1.6TDI

Post autor: demoniszcze » czw maja 27, 2010 08:49

byłem u znajomego mechanika :) powiedział że mam dobry słuch :kac: to bardzo wczesne stadium łożyska, dzięki za uspokojenie, trochę poczekam jeszcze z naprawą...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 364 gości