[zawieszenie] golf III do góry - jak

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ced
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 12:12
Lokalizacja: PL
Kontakt:

[zawieszenie] golf III do góry - jak

Post autor: ced » sob kwie 15, 2006 02:50

Czołem,
Eh szukałem na forum informacji o możliwości podniesienia golfa na maxa, ale w zasadzie znalazłem niewiele.
Czy ktoś z Was przerabiał tak gorfa? Ja moja 3jkę chciałbym podnieść o hmm 40cm, a jeśli to bespieczne i możliwe to nawet o 50cm. Nie mam pojęcia jak to zrobić?

Czy wystarczą nowe sprężyny?(jesli tak to pliz o info jakie?

A wracając do bezpieczeństwa to w końcu środek ciężkości się przesunie... Nie wywali się na zakręcie?.. :panna:

Dzięx z góry.

Ave.


http://www.easyfly.pl - vortal aeronautyczny

duudii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 335
Rejestracja: pn paź 31, 2005 17:21
Lokalizacja: Mościska/Laski
Kontakt:

Post autor: duudii » sob kwie 15, 2006 08:12

są w PL magicy którsy z seryjnych sprężyn robią twardsze i dłuższe sprężyny -ale czy otyle wyciągną ci je to nie daje gwarancji - może wystarczyłoby zaadoptować zawiechę od golfa coutry -springi powinny pasować :-"



Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » sob kwie 15, 2006 10:23

nie no żeby podnieść auto o 50cm to raczej ciężko będzie :D


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

ced
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 12:12
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: ced » sob kwie 15, 2006 10:41

Aha czyli wystarczy, że założę dłuższe sprężyny?
Znacie jakiś dobry sklep? Może ktoś ma doświadczenie jakie to mają być długości?
No ok nie musi być 50cm ;)
A co do golfa country to co mówiąc o adaptacji zawieszenia masz na myśli tylko sprężyny?
Z góry dzięki z pomoc.


http://www.easyfly.pl - vortal aeronautyczny

Awatar użytkownika
gribu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2005 23:23
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: gribu » sob kwie 15, 2006 11:41

Za pomocą samych sprężyn nie zrobisz wiele. Moim zdaniem konstrukcja zawieszeń golfa po prostu nie jest przystosowana do tak drastysznych zmian. Nawet te 30 czy 40 cm to w tym wypadku bardzo dużo. Nie wiem o jak maksymalnie mogą się wyciągnąć amortyzatory ale wystarczy juz samo to że stosunkowo krótkie wahcze golfa po takim podniesieniu byłyby pod bardzo dużym kątem, tak samo tylna belka. Jakoś nie moge sobie tego wyobrazić, nie mówiąc już o prowadzeniu takiego "wynalazku". Jednym słowem odradzam takie zabiegi, chyba że mówimy o całkowitej przebudowie zawieszenia :bajer: ale to już inna bajka.
pozdrawiam


To jest miejsce na Twoja reklamę

ced
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 12:12
Lokalizacja: PL
Kontakt:

gribu

Post autor: ced » sob kwie 15, 2006 13:52

Widzę, że znasz się na rzeczy, słuchaj powiem tak, w warsztacie podnoszą mi gorfa na pneumatycznejwindzie i wtedy łąnie się "wyciąga" podoba mi się taki wyższy bardziej, nie wiem ile wtedy zyskuje 15cm? może 20. Czy o tyle jest bezpiecznie?
Mozesz napisać coś więcej na ten temat?

Dzieki z góry


http://www.easyfly.pl - vortal aeronautyczny

jedrek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw paź 21, 2004 09:35
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: jedrek » sob kwie 15, 2006 14:12

sprawdz przedewszystkim czy jak podnisiesz go na maxa przednie półośki nie bedą tarły po wachaczach, to po pierwsze a co do podniesiena hmm springi np z paska po drobnej modyfikacji może by dały rade :)



Awatar użytkownika
gribu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: pt paź 28, 2005 23:23
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: gribu » sob kwie 15, 2006 15:57

Wydaje mi się że dałoby się podwyższyć autko prawie o tyle o ile zawieszenie "wydłuża" sie na podnośniku, ale zaznaczam że mi się tylko wydaje bo specjalistą też nie jestem :hmm:
Tak jak kolega wyżej napisał trzeba by posprawdzać czy nic nie będzie obcierać, haczyć itp.
No i oczywiście kwestia dobrania odpowiednich sprężyn...W każdym razie po takiej przeróbce w zakrętach już nie poszalejesz :bigok:


To jest miejsce na Twoja reklamę

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 483 gości