ogrzewanie w VW T2/T3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

ogrzewanie w VW T2/T3

Post autor: Borygo » czw maja 20, 2010 21:46

W jaki sposob musze naprawic grzanie w swoim VW.Dzieje sie nastepujaco:
Na poczatku jak zakupilem to auto musialem wymienic glowice i wszystko co przy tym powinienem zrobic i powymieniac.Samochod grzal normalnie, lecialo nawet bardzo cieple powietrze do kabiny.
Pozniej zaczelo sie cos psuc;/ Poczatkowo nie wiedzialem co sie dzieje? Myslalem ze to ktoras zapadka czy tez ciegno, poniewaz auto nie chcialo grzac podczas jazdy po miescie czy tez na postoju.Jezeli wyjechalem samochodem na trase, czy tez dodalem mu gazu na postoju to grzal ale juz slabo.
To juz nie bylo to samo;/
I tak wlasnie bylo przez jakis okres czau, teraz natomias auto nie grzeje mi w ogole.Nie wiem co moze byc przyczyna, czy ciegna bo sa w rozsypce,czy te zapadki w tej kolumnie do ustawiania nawiewu na kierowce i na kabine,czy jest jakis dodatkowy regulator czy tez odpowietrznik ukryty, nie wiem, nie mam pojecia.Teraz az tak bardzo mi to nie przeszkadza, poniewaz robi sie coraz cieplej, aczkolwiek jak jade z rana to jest zimno i mozna zmarznac w kabinie.;/ Prosze o pomoc w trej sprawie, jak mozna do tego dojsc, zeby nie rozbierac calego pulpitu??? Z gory dziekuje za pomoc...Aha posiadam VW T2/T3 1.6D 1984r. prod. caravelle



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw maja 20, 2010 21:50

Mnie to wygląda na awarię pompy wody a dokładniej to jej małą wydajność.



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » czw maja 20, 2010 23:51

pompa wody jest nowa, nie dawno wymieniana podczas wymiany glowicy wraz z termostatem ireszta.....;/



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pt maja 21, 2010 00:13

Nasunęło mi pompę spostrzeżenie Kolegi, iż ogrzewanie działa(ło) nieco lepiej w chwili gdy obroty były większe: miasto, gaz na postoju - to charakterystyczne.
A jak z typowymi objawami wady termostatu, czy są? Tzn. czy temp. faluje z zależności od warunków jazdy?



gateway1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: czw sty 22, 2009 22:18
Lokalizacja: warszawa

Post autor: gateway1 » pt maja 21, 2010 08:03

na chlodnicy u gory jest odpowietrznik , sprobuj odpowietrzyc moze to pomoże rozwiazac problem



Borygo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:40
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

Post autor: Borygo » pt maja 21, 2010 09:58

Tak temperatura minimalnie wzrasta jak jezdze nim inaczej, typu wiazd pod wieksza gorke czy wjazd na wyzszym biegu, ale to tak jak pisalem minimalne odchylenie wskazowki.Chlodnica jest odpowietrzona poniewaz sprawdzam to co kilka dni i rowniez pomimo tego nie chce grzac.Nie mam pojecia juz co to moze byc, a z gory wykluczam pompe wody i termostat poniewaz wstawialismy ze znajomym mechanikiem nowy, jedno i drugie.I wcale nie bralismy najtanszych czesci...;/ Co to jest przyczyna?

[ Dodano: 21 Maj 2010 22:42 ]
co to moze byc???piszcie prosze,...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 246 gości