Nie słychać turbiny

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

karojan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 10, 2007 18:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nie słychać turbiny

Post autor: karojan » śr maja 19, 2010 22:30

Witam
Miesiąc temu kupiłem Golfa IV tdi 110KM i od początku wyraźnie słyszałem gwizd turbinki. Ostatnio wymieniałem "plecionke" kolektora wydechowego bo mialą dziure. Po paru dniach od wymiany zauważyłem, że turbinka nie gwiżdże. Nie wiem czy miało na to wpływ wymiana plecionki czy poprostu turbo padło. Auto rozpedzałem do 160km/h i pracuje niby dobrze, ale mam wrażenie że mam mniej mocy (albo to moja schiza bo nie słysze turbiny). Samochód nie kopci ani nie bierze oleju. Stąd pytanie jakie są objawy przy niedziałającej turbinie? Czy byłby wyraźny spadek mocy? Prosze o odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Re: Nie słychać turbiny

Post autor: PinkFloyd » śr maja 19, 2010 22:33

karojan pisze:Witam
Miesiąc temu kupiłem Golfa IV tdi 110KM i od początku wyraźnie słyszałem gwizd turbinki. Ostatnio wymieniałem "plecionke" kolektora wydechowego bo mialą dziure. Po paru dniach od wymiany zauważyłem, że turbinka nie gwiżdże. Nie wiem czy miało na to wpływ wymiana plecionki czy poprostu turbo padło. Auto rozpedzałem do 160km/h i pracuje niby dobrze, ale mam wrażenie że mam mniej mocy (albo to moja schiza bo nie słysze turbiny). Samochód nie kopci ani nie bierze oleju. Stąd pytanie jakie są objawy przy niedziałającej turbinie? Czy byłby wyraźny spadek mocy? Prosze o odpowiedź i pozdrawiam wszystkich.
Gwiżdze jak jest nieszczelność lunb katalizator wyciety lub jak wirnik obciera o obudowę, daj logi dynamiczne vagiem to sie zobaczy co i jak



Awatar użytkownika
corben
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: czw lut 07, 2008 13:41
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: corben » śr maja 19, 2010 22:46

JA gdzieś słyszałem że jak ją słychać to jest nie teges, jak jest cicho to turbawka jest OK.


VW Sharan 1.9 TDI 115 KM 2000 r, MK II
CB TTI 770 + Sirio ML-145
Sony GiGaPanel + 10 głośników
Mój SZARIK http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=225559

karojan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 10, 2007 18:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: karojan » śr maja 19, 2010 22:56

Czytałem na różnych forach , że u jednych gwiżdże a u innych nie, chociaż ten sam silnik. A u mnie gwizdał , a teraz przestał:) Co do Vaga to nie mam teraz dostępu.



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » śr maja 19, 2010 23:16

Jeżeli odcinek pomiędzy katalizatorem a częścią gorącą turbo ma nieszczelności (plecionka) to jasne że będzie gwizd turbo słyszalny.
Jak chcesz żeby gwizdało to wybij kata > tylko lepiej zrobisz dla turbawki.
Katalizator pełni swoją rolę do przebiegów około 150tyś > i to przy założeniu że wg instrukcji > raz na 3 miesiące, na rozgrzanym silniku przytrzymamy gaz na 3,5 tyś rpm przez 3 min.
Dalsza rola kata to tylko blokowanie przepływu spalin.

Do oceny sprawności całego sterowania oraz szybkości osiągania ciśnienia wymaganego > tylko log dynamiczny. Jeżeli rozpędza się tak jak wcześniej > tzn że turbo pracuje.
Jeżeli chcesz się przekonać jak wygląda jazda bez turbiny > odepnij wężyk przy zaworku N75 > ten który schodzi po rurze zasysania powietrza w kierunku turbiny.
Nie wypinaj go przy samym zaworku tylko na łączeniu > około 4-5 cm za zaworkiem > z grubego wężyka przechodzi w cienki >>> Sam sprawdź jaki będzie efekt (i to piękne kopcenie hehe).



karojan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 10, 2007 18:32
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: karojan » czw maja 20, 2010 16:29

dzięki Panowie. Turbina chodzi. Jednak to przez dziurę w plecionce było ją tak słychać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości