Świeci kontrolka płynu chłodniczego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Oliszja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 15, 2008 17:27
Lokalizacja: Węgry k/Wrocławia

Świeci kontrolka płynu chłodniczego

Post autor: Oliszja » czw maja 06, 2010 19:22

Witam. Posiadam na stanie ukochanego golfika mkIII 1.8 GT z koncowki 95r oznaczenia silnika ADZ z LPG. Od jakiegos czasu pojawia mi sie problem swiecacej kontrolki płynu chłodniczego. Była ostatnio u gazowników wymienili mi węzyki i problem ustał na 2 tygodnie. Dolali płyn do maxa, odpowietrzyli i było dobrze. Dzisiaj jechałam po miescie i zapaliła mi sie kontrolka. Temp. trzyma 90stopni. Kolega sprawdzał i spaliny nie maja słodkiego zapachu, po otwarciu maski czuc słodki zapach. Co może byc z moją Żabką.

Mam jeszcze 2 pytanie czy moj samochodzik posiada kontrolke silnika "check engine"??
Mam MFA w liczniku.
Ostatnio zmieniony pt maja 14, 2010 15:40 przez Oliszja, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Przemo440
Forum Master
Forum Master
Posty: 1971
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 20:08
Lokalizacja: Śvwiebodzinejro FSW
Kontakt:

Post autor: Przemo440 » czw maja 06, 2010 20:34

Mam jeszcze 2 pytanie czy moj samochodzik posiada kontrolke silnika "check engine
nie, tylko podpiecie pod vag-a może pokazać błędy
Oliszja pisze: Kolega sprawdzał i spaliny nie maja słodkiego zapachu, po otwarciu maski czuc słodki zapach. Co może byc z moją Żabką.
korek od zbiorniczka do sprawdzenia, oraz trzeba by sprawdzić czy płyn nie gazuje, wydostają się bąbelki



Oliszja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 15, 2008 17:27
Lokalizacja: Węgry k/Wrocławia

Post autor: Oliszja » pt maja 14, 2010 15:36

po dodaniu gazu na otwatym zbiorniczku pojawia sie pianka ale za chwile znika, przy jałowym biegu nie ma babelkow. ostatnio zlokalizowałam wyciek (leciało ciurkiem) za skrzynia biegow blizej sc. grodziowej. Auto posiada climatronic. Czy za blokiem silnika znaduje sie jakis waz od chłodziwa? Pomozcie nie chcem go sprzedawac.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » pt maja 14, 2010 16:07

jest tam odpływ skroplin z układu klimatyzacji , jak masz ją włączoną to będzie się tam lało , tak ma być

[ Dodano: 14 Maj 2010 16:10 ]
za blokiem silnika nie ma węży od płynu , są tylko dwa węże do nagrzewnicy , ale są łatwo widoczne bo na górze ściany grodziowej , więc jakby tam był przeciek , to zauważysz momentalnie



Oliszja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 15, 2008 17:27
Lokalizacja: Węgry k/Wrocławia

Post autor: Oliszja » ndz maja 16, 2010 14:20

głowica peknieta...



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » ndz maja 16, 2010 14:23

No to chyba gaz był źle wyregulowany (za ubogo)...



Oliszja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 15, 2008 17:27
Lokalizacja: Węgry k/Wrocławia

Post autor: Oliszja » ndz maja 16, 2010 17:11

gaz jest dobrze wyregulowany(przynajmniej tak komp pokazuje) ciurkiem sie leje z tyłu silnika. jak tylko dostane zdjęcia to wstawie i wtedy zobaczycie. zalezy mina tym aby to nie bylo nic kosztownego poniewaz uwielbiam ten samochodzik. jest ze mna od 5 lat, w 100% bez wypadkowy i ma indywidualny kolor ;)

załaczam zdjecia z podwozia auta http://www.speedyshare.com/files/224642 ... czniki.zip
Ostatnio zmieniony ndz maja 16, 2010 17:32 przez Oliszja, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz maja 16, 2010 17:48

zobacz co to jest , zwykła woda czy płyn chłodniczy , leje się tak zawsze czy tylko jak używasz klimatyzacji , wygląda to ewidentnie na odpływ skroplin z klimy , zobacz jeszcze czy ubywa Ci płynu w zbiorniczku wyrównawczym



Oliszja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 15, 2008 17:27
Lokalizacja: Węgry k/Wrocławia

Post autor: Oliszja » ndz maja 16, 2010 19:10

tak to jest chłodziwo, ubywa i to dużo ze zbiorniczka



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 16, 2010 20:14

Może cieknie cieknie tzw brok czyli zaślepka z tyłu na bloku silnika, do wymiany groszowa sprawa plus cena płynu, ale najpewniej to źle zamocowali gazownicy waż grzewczy od reduktora, bo przecież sam piszesz że po wymianie weży ustało a teraz powróciło, jedź do nich jeśli sam nie zlokalizujesz, może ciec na połączeniu przy wejściu do nagrzewnicy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Oliszja
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn gru 15, 2008 17:27
Lokalizacja: Węgry k/Wrocławia

Post autor: Oliszja » pn maja 17, 2010 08:10

Dzisiaj idzie auto do warsztatu i zobaczymy jaka bedzie ich diagnoza. Węze do gazu sa dobrze zamontowane(przynajmniej na takie wygladaja) nie ma osadu z glikolu na wezykach.

[ Dodano: 17 Maj 2010 18:04 ]
Auto zrobione, uwalony krociec w glowicy. Koszt 80zł plus płyn

Powiedzcie mi jeszcze bo zalali auto zielonym chlodziwem, czy moge je mieszac z czerwonym??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 370 gości