Kontrolka świec żarowych, wskaźnik temperatury

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grz_storm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 15, 2010 15:08
Lokalizacja: Ełk

Kontrolka świec żarowych, wskaźnik temperatury

Post autor: grz_storm » sob maja 15, 2010 15:21

Mam takie pytanko do znających się na Golfikach MK3
Nie dawno sobie sprowadziłem właśnie Golfa 3 z silnikiem GTD rocznik 93. I jedna rzecz mnie zastanawia. Czy to jest normalne że po przekręceniu stacyjki cały czas kontrolka świec żarowych się pali? W passacie B5 mego brata zaraz gaśnie ona a u mnie cały czas się świeci. Jak odpalę silnik to mrugnie raz, zgaśnie i w ogóle się nie zapala nawet jak mocno przygazuje. A i druga rzecz zauważyłem że wskazówka od temperatury leciutko się podnosi (trzecia mała kreseczka). Myślę że powinna dojść do połowy (90 stopni) a może się mylę dlatego proszę o radę i Dzięki wielkie z góry.
Ostatnio zmieniony ndz maja 16, 2010 09:26 przez grz_storm, łącznie zmieniany 1 raz.



tjwasiak
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 579
Rejestracja: sob paź 20, 2007 23:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tjwasiak » ndz maja 16, 2010 02:06

Z objawów wnioskuję że uszkodzony jest czujnik temperatury cieczy chłodzącej.



grz_storm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob maja 15, 2010 15:08
Lokalizacja: Ełk

Post autor: grz_storm » pn maja 17, 2010 21:42

Czujniczki są wporządeczq sprawdzałem ostatnio możliwe że aqrat on tak ma, wolno się grzeje :P Sam ni wiem Ale mam zamiar go przebadać u mechanika mam nadzieje że wyłapie ewentualne błędy :)
A za pomoc dziękować bardzo :)



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Gawior » śr maja 19, 2010 09:39

Co do temp. to może być walnięty termostat ( cały czas otwarty, ale w korkach powinien się bardziej zagrzać ), albo czujnik temp. cieczy chłodzącej co jest częstą awarią ( nie warto tu oszczędzać i najlepiej kupić oryginał w ASO za około 100-110zł bo sam mam taki za 70-80zł i zaniża trochę temp. i przekłamuje.

Co do palenia się kontrolki świec żarowych to może być to sygnał, że któreś świece nie działają/nie grzeją się i są do wymiany ( we Fiacie mruga kontrolka świec po odpalaniu, ale tu może akurat się świeci cały czas jak są walnięte świece żarowe ).
Wymiana całego kompletu bo jak się wymieni powiedzmy 2 nowe i zostawi 2 stare działające to któreś się przepalą ( często te stare ) ze względu że maja już inną rezystancję.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości