skrzynia "rzęzi" na wstecznym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

looki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 06, 2004 14:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

skrzynia "rzęzi" na wstecznym

Post autor: looki » śr kwie 12, 2006 21:04

Witam, mam mały-wielki problemik. Podczas jazdy na wstecznym skrzynia strasznie głośno rzęzi tak jakby zębatki nie zazębione czy coś w tym rodzaju i wybija wsteczny jak trochę przyśpieszę, ale jak przytrzymam to nie wybije. Wiadomo, na wstecznym sie dużo nie jeździ, ale jesto strasznie denerwujące i boję się, że może się coś rozsypać w najmniej oczekiwanym momencie. Jeżeli ktoś miał do czynienia z czymś podobnym, proszę o pomoc co to może być i co trzeba zrobić-części itd.



greg

Post autor: greg » śr kwie 12, 2006 21:14

poduszka lub ustawienie zmieniacza - a z 1, 3 i 5 też czasem tak się nie dzieje - jak nie to sprawdź poduszki te od strony kabiny czyli przy skrzyni i przy silniku obok kielicha



looki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 06, 2004 14:51
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: looki » ndz kwie 16, 2006 15:12

oglądałem i poduszki są raczej dobre, z wyjątkiem na przedniej belce, ale to raczej nie to. Rozłączyłem cięgna od lewarka i wbiłem wsteczny bezpośrednio na skrzyni, odpaliłem i to samo-więc to może być sprawa tego wybieraka. Tylko nie wiem jak się zabrać za jego regulację.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz kwie 16, 2006 20:31

ja mysle ze 250 zl pomoze bo tyle wolaja za skrzynie,zezenie to tylko cos w skrzyni.szukaj skrzyni z symbolem 4T najlepsza.skoro bieg wbije i jedzie to zazebia dobrze (z poczatku bynajmniej)jak by ci nie wbijalo do konca przez zla regulacje ciegiel to wcale bys nie ruszyl tylko zeby bys liczyl.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości