Naprawa szyberdachu (zdjęcia)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
roger.yo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 19:35
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Naprawa szyberdachu (zdjęcia)

Post autor: roger.yo » śr maja 12, 2010 20:24

Szukałem, szukałem i żadnej przydatnej informacji dla mnie nie znalazłem. Szyberdach otwierał się, uchylał się, ale nie zawsze chciał się zamknąć - np. zamykał się zamykał i naraz stop nic nie działa nie słychać przekaźnika (otwierać się otwierał) i trzeba było trochę poczekać aż mu się znowu zachce ( tak ze godzinę) i znowu zamykał się tak długo ile mu się chciało. Krótko mówiąc czasami trzeba było zamykać na raty. Teraz jest tak - gdy nacisnę przycisk otwierania - szyberdach ładnie działa. Nacisnę przycisk zamykający - nic się nie dzieje (czasami słychać działanie przekaźnika). Po naciśnięciu przycisku uchylającego szyberdach także nic się nie dzieje.

Dzisiaj zabrałem się za naprawę.
Najpierw sprawdziłem panel z tymi trzema przyciskami i wszystko działa - na wyjściu są cztery płaskie bolce o numerach od 1 - 4.
otwieranie szyberdachu >>> 4 i 3
zamykanie szyberdachu >>> 2 i 3
uchylanie szyberdachu >>> 1 i 3
(tak napisałem - może komuś się przyda)
Sprawdzałem szyberdach przez połączenie przewodem bezpośrednio do wtyczki ale też nic.

Ok. Teraz wymontowałem moduł - rozkręciłem go sprawdziłem wszystkie styki i wszystko było ok. Wziąłem sam silnik podłączyłem pod akumulator żeby się upewnić i też wszystko ok. Chodziłem, kręciłem, sprawdzałem, montowałem, wymontowywałem znowu montowałem i nie wiem co w tym szyberdachu jest zepsute. Wreszcie poskładałem wszystko i wsadziłem na swoje miejsce. Jeszcze przed wyjściem z auta sprawdziłem sobie czy coś działa (a nuż się samo naprawiło:)) i okazało się że i na przycisku otwieranie, i na przycisku zamykanie - szyberdach się otwiera:| ; środkowy przycisk - uchylania nie działa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Czy ktoś miał podobny problem? Czy ktoś może akurat wie dlaczego tak się dzieje i która część szyberdachu jest za to co się dzieje odpowiedzialna?



Awatar użytkownika
arczipat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr sty 06, 2010 18:27
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: arczipat » śr maja 12, 2010 20:51

Być może tak na 90% to jest wina bezpieczników polimerowych ( te dwa małe zlepione, kwadratowe elementy), bardzo podobne objawy. Spróbuj zamiast nich wlutować mostki i powinno być ok. Juz na forum koledzy opisywali wymianę tych bezpieczników.



Awatar użytkownika
roger.yo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 19:35
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: roger.yo » pt maja 14, 2010 16:16

ok; spróbuje je wymienić; zobaczymy jak będzie



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt maja 14, 2010 17:06

tu masz temat związany z zabezpieczeniem termicznym szybra:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=183489


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
arczipat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr sty 06, 2010 18:27
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: arczipat » pt maja 14, 2010 17:23

A tu dokładniejszy opis: http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.ph ... 15&t=17245



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości