SSanie jest czy go nie ma??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bwosqad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pt lut 05, 2010 01:57
Lokalizacja: Olsztyn (BARCZEWO)
Kontakt:

SSanie jest czy go nie ma??

Post autor: bwosqad » pn maja 10, 2010 21:10

Witam odkąd kupiłem swojego MK2 silnik 1.3 o oznaczenieu MH mam problemy z odpalaniem go jak jest zimny. Gdy silnik jest zimny po przekreceniu kluczyka załapuje dosłownie na sekunde i gasnie po 2 do 3 prób załapuje troszke kuleje jakjies 10 sec i zaczyna chodzic normalnie. Zawsze sie zastanawiałem gdzie jest ssanie nie znalazłem nigdzie zadnej dzwigienki od ssania czyli ssanie powinno byc automatyczne ale gdy go odpalam nie słysze zadnej róznicy w obrotach jak jest zimny odpalony czy ciepły. Nie jestem mechanikiem nie znam sie na tym wiec chce was zapytac czy mozliwe jest ze cos z ssaniem jest nie tak pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
BeEerT
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: czw paź 22, 2009 21:38
Lokalizacja: Bartoszyce (NBA) / Olsztyn
Kontakt:

Post autor: BeEerT » pn maja 10, 2010 21:31

Najprawdopodobniej siłownik pull down, a dokładniej membrana, która jest w środku, się wzięła i przedziurawiła. U mnie właśnie tak było, po wymianie jest ok. Na forum jest kilka tematów na ten temat



Awatar użytkownika
czarnyjakmurzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt lut 19, 2010 13:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: czarnyjakmurzyn » śr maja 12, 2010 09:30

Ssanie masz automatyczne, także nie szukaj żadnej dźwigni.

A złe odpalanie to najprawdopodobniej sprawa gaźnika - a dokładniej membrany. Miałem to samo u siebie: na zimnym silniku zawsze miałem problemy z odpalaniem, w konsekwencji padł mi rozrusznik i szybko rozładowywał się akumulator. Poza tym auto chodziło głośno jak kosiarka :grin:

Teraz po wymianie gaźnika pali mi bez problemu i chodzi cichutko jak należy :grin:
Ostatnio zmieniony śr maja 12, 2010 09:32 przez czarnyjakmurzyn, łącznie zmieniany 1 raz.


MK2, 1.6 PN ---> 1.8 RP, gwint, ATS, wesem: viewtopic.php?f=87&t=532340" onclick="window.open(this.href);return false;

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości