koło kładzie się do wewnątrz podczas zakrętu .. co poszło?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Mentos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pn sie 23, 2004 16:36
Lokalizacja: GWE
Kontakt:

koło kładzie się do wewnątrz podczas zakrętu .. co poszło?

Post autor: Mentos » wt maja 11, 2010 01:30

zauważyłem ze podczas skręcania w prawo prawe koło delikatnie kładzie sie do wewnętrz samochodu. Do tego jak potraktuje je delikatnie z buta do sprawia wrażenie jak by drgało przez chwile przód- tył, z drugiej strony tego nie ma. Czy to swiadczy o tym ze tuleje na wahaczach poszły się miłować czy moze to być np. drążek lub koncówka. Nie mam poki co dostepu do kanaly by to sprawdzic dlatego pytam bo ciekawość mnie zżera co teraz idzie do wymiany:)



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt maja 11, 2010 06:42

moim zdaniem ani krazek ani koncowka tylko sworzen wahacza
podnies autotak by kolo niedotykaloziemi, zlap je na samej gurze i nadolei zaczni nim ruszac na boki - jezeli bedzie luz to sworzen do wymiany
watpiete zeby to byly gumy na wahaczach (choc nie wiem dokladnie w ktora strone ci sie kladzie to kolo - jezeli w pionie to sworzen a w poziomie moga byc tuleje gumowo metalowe), zazwyczaj tuleje uszkadzaja sie w ten sposob ze guma nie trzyma sie tulei (guma odrywa sie od metalu)



cypiss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pn lis 02, 2009 17:02
Lokalizacja: Giżycko i okolice
Kontakt:

Post autor: cypiss » wt maja 11, 2010 07:20

Tuleje na 100%, przerabiałem to u siebie pare dni temu. A w zakrętach przy dużej prędkości nie masz uczucie jakby Ci auto uciekało na boki ?? ;) To muszą być tuleje ;)



Mentos
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 151
Rejestracja: pn sie 23, 2004 16:36
Lokalizacja: GWE
Kontakt:

Post autor: Mentos » śr maja 12, 2010 01:31

sciąga mi tez delikatnie na prawo, sworzen wymieniałem niedawno wiec go moge wstepnie wyeliminować. bardziej sie narowisty zrobił na koleinach i dziurach, nie wiem czy na drazku tez nie ma luzu bo puka jak krece kierownica lewo - prawo..



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1647
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » śr maja 12, 2010 01:59

Jak puka to fakt może być drążek lub końcówka, ale to raczej nie jest powodem tego latania koła, na dobrą sprawę jak nie sprawdzisz to ciężko w 100% coś obstawić, ale ja bym wyeliminował, że to przyczyna drążka/końcówki.



Andrzej1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 10:57
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Andrzej1 » śr maja 12, 2010 17:46

Witam
Ja w tym przypadku kupuję 1/2l wódki jadę do stacji diagnostycznej ,chyba że autorowi
zależy na dyskusji.
Pozdrawiam.Andrzej.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 302 gości