Buczenie przy ruszaniu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Smilee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 10, 2010 23:00
Lokalizacja: Opole

Buczenie przy ruszaniu

Post autor: Smilee » pn maja 10, 2010 23:04

Witam posiadam Golfa Mk 3 , 1.4l , 1996 rok . Podczas ruszania na 1 biegu a szczególnie jak są bardzo niskie obroty to strasznie głośno buczy , potem po osiągnięciu wyższych obrotów buczenie ustaje i jazda jest bezproblemowa. Dotychczas taki problem nie występował dopiero dziś podczas jazdy tak zaczęło się robić . Co może być tego przyczyną ?



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pn maja 10, 2010 23:19

u mnie tak buczało, ale po regeneracji parownika ustało i silnik równiej i szybciej się zbiera. Radze sprawdzić filtr powietrza w jakim jest stanie lub wymienić, bo takie buczenie to wygląda na niedobór odpowiedniej mieszanki, silnik buczy, próbuje zaciągnąć odpowiednią mieszankę, ale po prostu brakuje mu albo paliwa, albo powietrza. U mnie po prostu był zamulony parownik LPG. Tak samo buczy jak przykręcisz mu na głównej rurze dawkę gazu.


Obrazek
Obrazek

Smilee
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 10, 2010 23:00
Lokalizacja: Opole

Post autor: Smilee » pn maja 10, 2010 23:25

W lutym wymieniałem wszystkie filtry , to możliwe żeby tak szybko się zapchał ?

[ Dodano: 11 Maj 2010 17:21 ]
Dodam jeszcze , że podczas ruszania kiedy zaczyna tak buczeć to podczas podnoszenia nogi ze sprzęgła mam wrażenie jakby sprzęgło o coś ocierało , nie chodzi tak płynnie jak powinno tylko w pewnym momencie tak ociera o coś . Potem już tego nie czuć pojawia się to tylko podczas ruszania wraz z buczeniem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 33 gości