Czy wewnętrzne lampy w mk2 to przeciwmgielne?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

panmino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz sty 22, 2006 10:28
Lokalizacja: Częstochowa

Czy wewnętrzne lampy w mk2 to przeciwmgielne?

Post autor: panmino » pn kwie 10, 2006 20:41

Jak rozpoznać, czy lampy w mojej nowo nabytej atrapie z 4 reflektorami, te wewnętrzne, są od drogowych, czy przeciwmgielnych?



lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

Re: Czy wewnętrzne lampy w mk2 to przeciwmgielne?

Post autor: lukaszww » pn kwie 10, 2006 22:08

Weź kumpla, niech stanie przed autem i włącz światła drogowe a później przeciwmgilelne :) Z pewnością uzyskasz odp :)

Na koniec od siebie "te wewnętrzne" są od świateł przeciwmgielnych.



fibolek

Post autor: fibolek » pn kwie 10, 2006 22:55

A pozatym sprawdź jakie masz tam żarówki bo z tego co pamiętam jeden typ był stosowany tylko i wyłącznie jako przeciwmgielne.Ale sprawdź to np za pomocą ofert allegro.



Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » pn kwie 10, 2006 23:06

Kiedys chciałem kupic do mojego starego MKII atrape z 4 leflektorami i koles mi powiedział w sklepie ze sa dwie opcje: z przeciwmgielnymi i dalekosieznymi do wyboru wiec moze takie masz ??


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=fc27abf292da2d6e][img]http://images27.fotosik.pl/126/fc27abf292da2d6em.jpg[/img][/url]

fibolek

Post autor: fibolek » pn kwie 10, 2006 23:23

To te H3 są to żarówy halogenów.



Awatar użytkownika
MAPET
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8598
Rejestracja: czw lis 25, 2004 01:36
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: MAPET » wt kwie 11, 2006 00:47

panmino pisze:Jak rozpoznać, czy lampy w mojej nowo nabytej atrapie z 4 reflektorami, te wewnętrzne, są od drogowych, czy przeciwmgielnych?

bylo bylo bylo.... zapal je i jak cie razatak samo jak dlugie to sa do dlugich a jak swieca krotki o blkisko to halogeny .. chyba nie jest ciezko sprawdzic ;) w 95% sa to dalekosiezne...


http://www.mapet-TUNING.com
Najlepszy w sieci SKLEP TUNINGOWY !

Zawieszenia - największy wybór !!! również Air-Ride !

Obrazek

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt kwie 11, 2006 05:07

MAPET pisze:bylo bylo bylo.... zapal je i jak cie razatak samo jak dlugie to sa do dlugich a jak swieca krotki o blkisko to halogeny .. chyba nie jest ciezko sprawdzic w 95% sa to dalekosiezne...
jakby nie świeciły to ZAWSZE są to halogeny. Rozpoznać jest dość łatwo. Sposoby - Ryflowanie szyby - czyli te "rowki". Halogeny p/mgielne mają dość gęste, halogeny drogowe szkło maja prawie gładkie. Na drogowych powinno być napisane HR ( H-halogen, R - Road). Nie pamietam oznaczenia p/mgielnych. Drugi sposób to porównanie plamy swiatła. P/mgielne świecą blisko, ale szeroko - taka jakby pozioma kreska, drogowe mają skupiony strumień światła i świecą daaaleko.

[ Dodano: Wto Kwi 11, 2006 05:11 ]
fibolek pisze:To te H3 są to żarówy halogenów.
żarówka H3 może być i w drogowych i w przeciwmgielnych, jest to chyba najbardziej popularny typ żarówki do dodatkowych halogenów.
Jeszcze jedna uwaga jeśli chodzi o miejsce montowania dodatkowych halogenów. P/mgielne powinny być montoiwane jak najniżej, a drogowe na wysokości reflektorów głównych. Auta wyposażone seryjnie w hal. p/mgielne maja je zazwyczaj zamontowane bardzo nisko - zderzak czy spojler.



fibolek

Post autor: fibolek » wt kwie 11, 2006 10:48

a no to bodzio_j przepraszam uzupełniam swój brak wiedzy w tym wzgledzie.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr kwie 12, 2006 01:23

panmino pisze:HC - to mijania
HR - drogowe
B - przeciwmgielne
No i tego B mi brakowało. Jedna drobna uwaga - nie musi być HC, czasem ( chociaż teraz to już chyba rzadkość) może być tylko C, R....w starych autach można jeszcze spotkać. H oznacza żarówkę halogenową, a jeśli będzie reflektor na zwykłe żarówki to H nie będzie.. CR -City, R-Road, czyli dwa w jednym. (mijania, drogowe)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 122 gości