Spalanie 1.8 RP

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
popielasty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 950
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 16:11
Lokalizacja: WWL

Spalanie 1.8 RP

Post autor: popielasty » czw maja 06, 2010 12:14

Witam,

proszę napiszcie coś o spalaniu w swoich samochodach z 1.8 RP. Zima minęła a u mnie non stop 9.5-10 L PB98 wypalone, ledwo 500 km na baku robię. Co może być tego przyczyną. Jeżdżę tylko po mieście, często krótkie odcinki, 10 km.

W lutym wymienione:
świece
wszystkie filtry
olej
wywalony katalizator (dzięki temu i tak spadło spalanie trochę)


Piszcie!



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw maja 06, 2010 12:21

popielasty ojczulek ma Jettę MK2 1,8 RP w automacie i żeby spaliła 10l/100km to trzeba non stop gaz w podłodze trzymać.
A tak to w trasie można zejść do ok. 5,5-6l/100km, a w mieście spokojnie w 8l/100km się zamyka (jazda głownie w korkach po W-wie)..


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
popielasty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 950
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 16:11
Lokalizacja: WWL

Post autor: popielasty » czw maja 06, 2010 12:33

olaboga, to co może być przyczyną? silnik ma przebieg 125 tyś. trochę się poci przy pierwszej świecy. dodatkowo lekki zapach benzyny pod korkiem wlewu oleju!



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw maja 06, 2010 12:53

popielasty pisze:silnik ma przebieg 125 tyś.

zejdz na ziemie...
on moze miec 325 tys.. wyobrazasz sobie 125 tys w 20 letnim aucie ? to ile on robił miesięcznie ? 500 km ? to ja więcej rowerem robie...
RPek nie jest jakos super ekonomiczny , do tego trzeba sie przyzwyczaic.. i kolejna sprawa widze ze jezdzisz na krókich ocinkach ,tymbardzioej miasto ? to ile chciałes zeby palił ? 8 ?
7-8 to w trasie wezmie i to przy predkosci do 120.
takze musisz sie pogodzic ze spalaniem PB :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
popielasty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 950
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 16:11
Lokalizacja: WWL

Post autor: popielasty » czw maja 06, 2010 13:02

guti pisze:zejdz na ziemie...
on moze miec 325 tys.. wyobrazasz sobie 125 tys w 20 letnim aucie ? to ile on robił miesięcznie ? 500 km ? to ja więcej rowerem robie...
udowodnić Ci?:)


ale frustrują mnie opinie ludzi że im właśnie pali 8L w mieście, chciałem to zweryfikować po prostu..
Ostatnio zmieniony czw maja 06, 2010 13:03 przez popielasty, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » czw maja 06, 2010 13:06

guti pisze:zejdz na ziemie...
on moze miec 325 tys.. wyobrazasz sobie 125 tys w 20 letnim aucie ? to ile on robił miesięcznie ? 500 km ? to ja więcej rowerem robie...
A czemu miałby nie mieć?
Ojca Jetta jest z 1985 roku i ma ori przebieg ok. 180 tys. km.
Ja 5 lat temu miałem Audi 80 b2 z 1980 roku i miał ori przebieg 140tys. km.
I za przebiegi w obu autach daję sobie głowę uciąć, bo oba były kupione po rodzinie, więc historie były doskonale znane..
Tak więc starszy wiek pojazdu wcale nie musi świadczyć o jego dużym przebiegu.
guti pisze:tymbardzioej miasto ? to ile chciałes zeby palił ? 8 ?
7-8 to w trasie wezmie i to przy predkosci do 120.
A czemu nie miałby palić w mieście 8l/100km?
Wiesz.. Kiedyś się założyłem z kolegą, który twierdził, że Passat B4 2,8 VR6 w automacie nie ma prawa spalić w trasie poniżej 10l/100km..
I wiesz co..
Kolega stracił wtedy 500zł..
I możesz nie wierzyć, ale przy umiejętności płynnej jazdy można zejść poniżej ogólnie przyjętych norm spalania :bigok:


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw maja 06, 2010 13:20

popielasty pisze:udowodnić Ci?:)
spróbuj :)
juz byli tacy na forum., pokazywali ksiazki , pieczatki.. jak sie okazało to ksiazki były z allegro , przeglad w niemczech powiedzmy robiony w Berlinie , a koles mieszkał w Monachium.. tak dla jaj sobie jechał kilkaset km zeby sobie przegląd zrobic ?
tam chodziło o zblizone nazwy miejscowosci , tak Lonyn i Lądek Zdrój..
młody jestes i krótko na forum, takze dowiesz sie jeszcze wielu ciekawych rzeczy :)
Kamel pisze:A czemu nie miałby palić w mieście 8l/100km?
ja nie mowie , ze sie nie da... wszystko sie da, tylko parasola w d... otworzyc sie nie da..
jak sie bedzie jezdzic mądrze to mozna zejsc naprawde nisko , mój w zime w 3 osoby spalił w trasie 8 literków LPG, a jak wiadomo LPG zawsze wiecej wezmie...


Kamel pisze:Ojca Jetta jest z 1985 roku i ma ori przebieg ok. 180 tys. km.
jezeli potrafisz udowodnic przebieg.. nie ma sprawy... :)
tylko widisz, ty napisales, ze auto masz od rodziny... a tu kolega nic nie pisze,... chociaz cieeezko mi uwierzyc w taki przebieg ...

[ Dodano: Czw Maj 06, 2010 1:23 pm ]
popielasty, kolejna sprawa, to nie jest temat do technicznych ... bo Twojemu silnikowi nic nie dolega , skoro chcesz zweryfikowac wiadomosci na temat spalania...

a do do bajek to sa jeszcze lepsze... 200 km/h w silniku 90 konnym o opływowosci cegłówki...
Ostatnio zmieniony czw maja 06, 2010 13:23 przez guti, łącznie zmieniany 1 raz.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
popielasty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 950
Rejestracja: wt kwie 08, 2008 16:11
Lokalizacja: WWL

Post autor: popielasty » czw maja 06, 2010 13:27

Samochód kupiony bezpośrednio od właściciela w Niemczech, właściciel urodzony w 1939, do samochodu dał wszystko co miał. Faktury i paragony od 1991 do 2006, wszystko na jedno nazwisko. Myślisz że 70 letni dziadek kupował gdzieś tam książki serwisowe i paragony lewe załatwiał? Paragony z 15 lat? :D ja to w segregatorze trzymam bo w tą teczkę ori vag się nie mieści.

Wejdź sobie do mnie do tematu i zobacz zdjęcia samochodu.

Zresztą, co ja Ci będę mówił. Wg Ciebie może mieć i 500 000 ale mnie to nie obchodzi :D



a gdzie mam ten temat założyć? No chyba skoro jest problem z dużym spalaniem to jest to problem techniczny? Czy lepiej pogaduchy?
Ostatnio zmieniony czw maja 06, 2010 13:32 przez popielasty, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw maja 06, 2010 13:32

popielasty, ty chcesz mi powiedziec, ze masz pzebieg 125 tys ?? to chyba nie ten licznik kolego masz...
stan auta ok ladny... ale MASZ ZARDZEWIAŁY BLOK !!! to ja jeszcze niedawno mialem farbe fabryczną na silniku jezcze...
widze ze silniczek myty...
po co ? skoro silnik ma 125 tys, to przeciez nówka.. prawie na dotarciu :)

[ Dodano: Czw Maj 06, 2010 1:36 pm ]
popielasty pisze:właściciel urodzony w 1939, do samochodu dał wszystko co miał. Faktury i paragony od 1991 do 2006, wszystko na jedno nazwisko.
no ze to jeszcze nie wyszło z mody.. jeden własciciel , jezdził do kosciółka..

ludzie wiem, ze Niemców sie nie traktuje jakos ciepło.. , ale oni nie są głupi.. nie kupuja auta , zeby stało.. albo zeby Polaczkowi sprzedac za 1 tys Euro ( pewnie tam sprowadzający jescze przyciał na tym troszke ) skoro moze oddac na złom auto , dostac 2,5 tys Euro i jeszcze miec znizke przy zakupie nowego...
no smiech na sali..
popielasty pisze:a gdzie mam ten temat założyć? No chyba skoro jest problem z dużym spalaniem to jest to problem techniczny? Czy lepiej pogaduchy?

na pewno nie w technicznym, bo ty nie masz problemu , tylko chcesz sobie pogadac o spalaniu..


a tak na marginesie , wymiana oleju nie wpłuwa na spalanie... tak na przyszlosc.


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Hazard GT
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 06, 2010 11:00
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Hazard GT » czw maja 06, 2010 13:42

Jak dla mnie to w miarę normalne spalanie.Jasne ze zawsze można zejść powiedzmy ten litr niżej ale na to ma wpływ bardzo wiele rzeczy, począwszy od opon po skrzynie stan silnika itd.Jakby Ci palił 12 to byłby problem :bajer:



Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » czw maja 06, 2010 13:45

a jak juz naprawde Ci za duzo pali i jestes o tym przekonany , to do sprawdzenia :
sonda,
TPS ,
zapłon,
rozrząd
wtryskiwacz,
regulator cisnienia
niebieski czujnik ,
czerwony czujnik ,
lewe powietrze ..
to tak na dzien dobry :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Re: Spalanie 1.8 RP

Post autor: raf1al » czw maja 06, 2010 21:39

standard mój rp po mieście 10 trasa czasem 7 jak dobrze pójdzie :) na manualu

w automacie 12 do 15 litrów miasto trasa 9 - 10 litrów

nie ma sie co oszukiwać ze 1.8 RP po mieście i jeszcze w automacie spali mniej niz 10litro!!!

manualem można zejść poniżej 9 litrów!



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Post autor: Kamel » wt maja 11, 2010 13:43

raf1al pisze:w automacie 12 do 15 litrów miasto trasa 9 - 10 litrów
A jeździłeś kiedykolwiek automatem?
Bo ja jeżdżę już od kilku ładnych lat i jakoś można :-)
Tylko ja już wyrosłem z wariackiej i bezmyślej jazdy z pedałem gazu non stop w podłodze.
Po prostu jeździć ekonomicznie to trzeba umieć :-)

No ale co ja się będę wypowiadał :-)
Na forum jest masa teoretyków i pogodzonych z wysokim spalaniem - bo takie ma być :-)


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

raf1al
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 895
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 19:54
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: raf1al » wt maja 11, 2010 20:42

Kamel pisze:
raf1al pisze:w automacie 12 do 15 litrów miasto trasa 9 - 10 litrów
A jeździłeś kiedykolwiek automatem?
Bo ja jeżdżę już od kilku ładnych lat i jakoś można :-)
Tylko ja już wyrosłem z wariackiej i bezmyślej jazdy z pedałem gazu non stop w podłodze.
Po prostu jeździć ekonomicznie to trzeba umieć :-)

No ale co ja się będę wypowiadał :-)
Na forum jest masa teoretyków i pogodzonych z wysokim spalaniem - bo takie ma być :-)

taka około 50kkm zrobiłem w automacie bo posiadam go obecnie tzn. od roku już jest manualna skrzynia bo nawet jeżdżąc ekonomicznie kapeluszowo to spalanie było od 11 -12 miasto

teoretykiem nie jestem

teraz spalanie spadło do 8-9 miasto trasa 7 - 7,5 do 120km/h przedtem bylo 10 trasa
moze jak by miala 4 biegi byla by bardziej ekonomiczna!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości