ECU CHIP PODSTAWKI

Wszystko o sterownikach silnika. Standalone, komputery oryginalne, itp...

Moderatorzy: bugalon, kkkacper, toffic, VIP

biegacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 31, 2008 22:15
Lokalizacja: W-WA

ECU CHIP PODSTAWKI

Post autor: biegacz » wt maja 04, 2010 23:15

tak sie zastanawiam czy jakiekolwiek kompy w golfach III TDI miały kiedykolwiek wlutowane gotowe podstawki pod chipy? czy wszystkie miały bezpośrednio wlutowane chipy do płyty ECU?.Pytam bo chcialem poeksperymentowac na innym ecu z chipami ale nie chce sie bawić w lutowanie podstawek więc czy jest możliwość dostania np ECU golfa na allegro czy gdziekolwiek z gotowymi postawkami? jeżeli tak to poczym można poznać ze mają one gotowe podstawki?



Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt maja 04, 2010 23:18

ori żaden nie miał, jeśli dla ciebie problemem jest wlutowanie podstawki to nie bierz się za grzebanie w sofcie :bigok:



biegacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw lip 31, 2008 22:15
Lokalizacja: W-WA

Post autor: biegacz » wt maja 04, 2010 23:29

a więc
WLUTOWANIE PODSTAWKI jest problemem chyba nie tylko dla mnie czytalem na forach chiptuners.org między innymi ze ludzie zabierali sie za to a potem mieli problemy z odpaleniem auta lub zdychał im komp podczas jazdy więc nie mów w taki sposób jakby to byla czynność tak łatwa jak wlutowanie dwóch kabelków a poza tym od strony ze tak powiem komputerowej czyli czytanie chipów oraz programy takie jak winols np nie są mi obce wiem oco chodzi lecz ciągle sie ucze ale lutowanie podstawki wymaga jednak chyba troche wprawy i sprzętu zeby to zrobić.

[ Dodano: 04 Maj 2010 23:40 ]
bylem ciekawy bo znalazłem kiedyś coś takiego
:
http://www.vaglinks.com/Docs/VW/MKIII/O ... de_DIY.pdf

i pomyślalem ze tam były oryginalne podstawki od początku,więc sprawa nie była by tak skomplikowana .
Ostatnio zmieniony wt maja 04, 2010 23:31 przez biegacz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
goodhope
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 162
Rejestracja: czw sty 08, 2009 18:18
Lokalizacja: Pleszew

Post autor: goodhope » czw maja 06, 2010 09:05

Forum chiptuners .... jest swoistą zakałą branży.
Z dnia na dzień admini próbują cedzić użytkowników podnosząc jego poziom, ale sporo wody upłynie, zanim wyjdzie na prostą.

Stąd jeśli czytasz na takim forum, że ktoś coś zrobił i nie odpala, nie uznawaj tego za stereotyp, ale ...za to że ten ktoś się bierze za coś o czym nie ma bladego pojęcia, a następnie szuka pomocy po świecie, bo mu się rzadko w gaciach zrobiło.

Nigdy nie było sterowników od TDI z pamięciami w obudowie plcc32 posiadających fabryczne podstawki.

EOT



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » czw maja 06, 2010 11:45

Jednym słowem śmieszna sprawa :helm: oddaj byle elektronikowi i Ci polutuje, a najlepiej to dac eeproma jezeli fabrycznie siedzi tam eprom, pasują p&p jak ktoś wie co robi, szkoda czasu na kasowanie UV


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
toffic
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 3845
Rejestracja: pn gru 25, 2006 14:35
Lokalizacja: RKR
Kontakt:

Post autor: toffic » wt cze 08, 2010 16:59

Przyznaje się do błędu :blush: właśnie mi się trafił 1Z 8-bit z MkIII z ori podstawkami:
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „ECU forum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości