CB - pogaduchy ogólne

Wszystko o nawigacji i CB Radiu.

Moderatorzy: k0nr4d, VIP

Awatar użytkownika
MaciekVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciekVW » wt maja 04, 2010 20:20

co sądzicie o tym zestawie? http://allegro.pl/item1018224667_alan_1 ... lonka.html


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt maja 04, 2010 20:47

MaciekVW pisze:co sądzicie o tym zestawie? http://allegro.pl/item101...ny_oslonka.html
antena tak
radio do śmieci



Awatar użytkownika
MaciekVW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: śr gru 13, 2006 19:04
Lokalizacja: Kraków

Post autor: MaciekVW » wt maja 04, 2010 20:50

Link pisze:antena tak
radio do śmieci
a co jest z radiem nie tak? to jaki model alana do tej anteny proponujesz? poniżej w tematach wyczytałem że kto ma tą 109 to jest zadowolony


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » wt maja 04, 2010 21:24

MaciekVW pisze:kto ma tą 109 to jest zadowolony
a ile miał styczności z innymi radiami ? poczytaj tematy, sam się przekonasz.



Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » śr maja 05, 2010 13:55

MaciekVW pisze:co sądzicie o tym zestawie? http://allegro.pl/item1018224667_alan_1 ... lonka.html
Sirio ML to jedne z najlepszych magnesowych anten 1.5m, a alan 109 (także uniden 520 choć trochę droższy) to dobre radia za rozsądne pieniądze, spełniające swoje drogowe funkcje.


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » śr maja 05, 2010 15:18

Link pisze:
Kristensen pisze:to dobre radia za rozsądne pieniądze, spełniające swoje drogowe funkcje
żadne rozsądne pieniądze, głupoty piszesz, jak może być rozsądny wydatek jak radio jest badziewne i pieniądze idą w błoto ? przeczysz samemu sobie byle coś napisać byle żeby ktoś cię zauważył . . . śmieszny jesteś
jak może spełniać warunki drogowe coś co nie stoi w częstotiwości, modulacyjnie pierdzisz w eterze i przeszkadzasz innym użytkownikom pasma 11m ? Proszę Cię . . . ty się żalisz czy się chwalisz ? nie pisz nic bo mętlik ludziom w głowie robisz
Bzdury opowiadasz. To, że Ty w mobilu potrzebujesz zasięgu 30 km i masz antenę ponad 2m, to Twoj problem, inni do takich rozmów uzywają telefonów. Technika idzie naprzód i nie konczy się na ''logo'' bo ''logiem'' na obudowie się nie komunikuje.
Szkoda mojego czasu na rozmowy z Tobą.


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » śr maja 05, 2010 16:48

Kristensen pisze:Sirio ML to jedne z najlepszych magnesowych anten 1.5m
Z tym polemizował nie będę, bo to w sumie racja jest.
Kristensen pisze:Technika idzie naprzód i nie konczy się na ''logo'' bo ''logiem'' na obudowie się nie komunikuje.
To czemu zachwalałeś Presidenta gdzie ponad 50% ceny to logo, a reszta to właściwie Uniden w środku?
Kristensen pisze:To, że Ty w mobilu potrzebujesz zasięgu 30 km i masz antenę ponad 2m, to Twoj problem, inni do takich rozmów uzywają telefonów.
Nie wiesz o co chodzi. Nie potrafisz zrozumieć, że ktoś ma potrzebę pogadać właśnie w taki sposób, a nie przez telefon.
To jest hobby. Jeden zbiera znaczki, drugi hoduje rybki a inni kochają gadać przez radio. Dla nich nie jest wyzwaniem dogadać się na 30km. Oni przez radio gadają z takimi samymi maniakami na całym świecie. Wymieniają sie QSL'kami, dostają dyplomy itp itd. Jeden znajomy się zaparł i ustrzelił łączność wykorzystując odbicie od Księżyca. Innemu nie udało się nawiązać łączności tylko z kilkoma krajami na świecie. Reszte ma potwierdzoną.
W świecie radiowców panuje kultura. Nie ma przeklinania, nie włazi się bez breaka itd. Jest wzajemny szacunek. Starzy wyjadacze pomagają młodym adeptom w rozwoju. Doradzają, pomagają stawiać antenę bazową, przewalczyć zezwolenia w spółdzielniach itp. W międzyczasie mają czas na to by spotkac się przy piwie, na grillu i pogadać o tym co kto planuje, jaką ciekawą łączność ustrzelił i inne takie.
Są też ludzie, którzy swoje hobby zamieniająw cos pozytywnego dla innych. Organizuja okolicznościowe stacje dla krótkofalarskie dla WOŚP, inni siadają przed mikrofonem i pomagają mobilom dotrzeć do celu (np. Chińczyk Mokotów w Warszawie).

Po wejściu do UE w Polsce przestały obowiązywać zezwolenia na uzytkowanie cb-radii. Kanał #19 w większych aglomeracjach zmienił się w ściek. W godzinach szczytu obraźliwe określenie kobiety lekkich obyczajów słychac co 10-15 sekund. Pytania o droge pozostają bez odpowiedzi. A jesli nawet na pytanie padnie odpowiedź, to za chwilę pada to samo pytanie. Ludzie nie słuchają. Musza zadać to pytanie by to właśnie IM odpowiedzieć, bo tego goscia przed chwilą to na 100% ktoś roluje i kłamie. Mi przecież tak nie zrobią. Inna sprawa, to użytkownicy mozliwie krótkich antenek, posquelczowani tak by mieć w radiu ciszę, do tego radio stoi w "5" i nie łyka co do niego wpada... i drze się taki i wyzywa innych od takich i owakich, bo nie słyszy, że mu już ze trzy osoby odpowiedziały.
I tak sieje tym radiem po 5 kanałów na boki i jest szczęśliwy, że mu radio spełnia swoje drogowe funkcje. To, że ktos inny na tych pozostalych kanałach pogadać nie może to ma w głebokim poważaniu.
Tyle, ze jak Ci innni się wkurzą i wejdą ze swoimi radiami na #19, to kanał drogowy w Warszawie czy innym większym mieście przestanie spełniać swoją funkcję. Uwierz, w Warszawie wystarczy 5-6 bazówek i kilka mocnych stacji mobilnych byś sobie tu nie pogadał. Po chwili wyłączysz radio z obawy o to czy głośnik Ci przetrwa... Tyle, ze Ci ludzie mają w sobię tę kulturę radiową i tego nie robią. I tylko tego oczekują od użytkownikow #19. Nie klnij, nie gadaj jak nie musisz, wystarczy że chwile posłuchasz i będziesz wiedział jak tam droga na Ostrołękę, do granicy czy do Zakopca. I na serio nie trzeba za każdym razem po włączeniu radia sprawdzać czy działa.

Ja już podrzuciłem w tym wątku jakich radii i anten używałem. O Tobie wiem, ze uzywasz Floridy z U520. Czy masz jakieś inne doświadczenia? Nie mam Ci za złe, że jestes zadowolony z Twojego zestawu, tyle, ze ja przez pewien czas tez taki miałem i w zyciu do niego nie wrócę, bo to chłam jest. Z jednej strony sieje po bokach jak cholera i przeszkadza innym użytkownikom pasma 11m, z drugiej strony śmiem twierdzić, że przynajmniej w mieście nie spełnia swoich funkcji drogowych.
Mój zestaw spełnia. Stoje codziennie w korku po półtorej godziny do roboty i do domu. Wystarczy mi 5 minut posłuchania na #19 i mam obraz sytuacji z całego miasta. Potem moge się z czystym sumieniem przełączyć na nasz, kumpelski kanał i te godzinę z hakiem poświecić na pogadanie z paroma kolegami i koleżankami. Wolę to niż słuchać tego co się dzieje na #19 w moim mieście.


I taka prośba na koniec. Nie nabijaj się z czyjegoś hobby. Ja Ci nie będę dokuczał jesli podejdziesz z telefonem i strzelisz wbudowanym w niego aparatem zdjęcie jednego z najdroższych samochodów świata. Ja w tym czasie będe kombinował jak zbudować kadr, jak wykorzystać zastane warunki oświetleniowe, będę się przymierzał i myślał. Bo ja po prostu będę chciał uwiecznić tę chwile inaczej niż Ty.
Na tej samej zasadzie, jedni ludzie jadą na drugi koniec świata by czas spędzić przy hotelowym basenie, ini kombinują jak ten czas wykorzystac by zobaczyc jak najwięcej.


P.S. Tego o fotografii i podróżach nie bierz do siebie. To był tylko przykład i nie ma tu żadnego picia do Ciebie. Po prostu szanuj innych i uwierz, że ktos może mieć w jakimś temacie wiedzę większą niż Ty przez co może pomóc troszkę lepiej. Po prostu czasem wydanie 100 czy 200 PLN więcej oznacza oszczędność.



Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » śr maja 05, 2010 17:42

Chmarski pisze:Kristensen napisał/a:
Technika idzie naprzód i nie konczy się na ''logo'' bo ''logiem'' na obudowie się nie komunikuje.

To czemu zachwalałeś Presidenta gdzie ponad 50% ceny to logo, a reszta to właściwie Uniden w środku?
o tym już rozmawialiśmy strona 76 czyli
Chmarski pisze:Kristensen napisał/a:
Nie zmieniam zdania. Radio president johny II ASC samo w sobie ok, ale nie jest najlepsze skoro wymaga korekty ASC i nie przemilczałem tego tylko o tym wspomniałem podając link. A zakładałem, że jak ktoś podaje cene za zestaw w granicach 700 zł to nie chce tanszego unidena (co nie oznacza, że uniden jest zły).

OK. Akceptuję Twoja argumentację.
Chmarski pisze:Kristensen napisał/a:
To, że Ty w mobilu potrzebujesz zasięgu 30 km i masz antenę ponad 2m, to Twoj problem, inni do takich rozmów uzywają telefonów.

Nie wiesz o co chodzi. Nie potrafisz zrozumieć, że ktoś ma potrzebę pogadać właśnie w taki sposób, a nie przez telefon.
To jest hobby. Jeden zbiera znaczki, drugi hoduje rybki a inni kochają gadać przez radio. Dla nich nie jest wyzwaniem dogadać się na 30km. Oni przez radio gadają z takimi samymi maniakami na całym świecie.
Gadaja z całym światem ale przez stację bazową, a nie mobila.
Chmarski pisze:inni siadają przed mikrofonem i pomagają mobilom dotrzeć do celu (np. Chińczyk Mokotów w Warszawie).
W Poznaniu jest Koliber, ale jak wyżej - baza.


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » śr maja 05, 2010 17:55

Kristensen pisze:o tym już rozmawialiśmy strona 76 czyli
Ech to cytowanie selektywne... trzeba było cały sens mojej wypowiedzi ująć:
Chmarski pisze:OK. Akceptuję Twoja argumentację. Tyle, że z tych dwóch radii wołałbym już wziąć U520 i dółożyć do lepszej anteny i mikrofonu ze wzmocnieniem.
Przy kwocie 700 PLN to już można się połakomić na sporo lepszy kąsek niż ten President.
Teraz jest OK :helm:
Kristensen pisze:Gadaja z całym światem ale przez stację bazową, a nie mobila.
Ja z mobila gadałem z Helsinkami i Paryżem. I to na 27.030 MHz, czyli kanal #7 podstawowej 40stki...
A jak sie tylko propagacja otworzy to się robi sruuu w "5", w USB na 27.555 MHz (kanał #12 czterdziestka w prawo) i się robi Włochy, Hiszpanię Andorę i wiele innych. :bajer:



Awatar użytkownika
Kristensen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: czw lip 09, 2009 22:09
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: Kristensen » śr maja 05, 2010 18:11

Chmarski pisze:Kristensen napisał/a:
Gadaja z całym światem ale przez stację bazową, a nie mobila.

Ja z mobila gadałem z Helsinkami i Paryżem. I to na 27.030 MHz, czyli kanal #7 podstawowej 40stki...
A jak sie tylko propagacja otworzy to się robi sruuu w "5", w USB na 27.555 MHz (kanał #12 czterdziestka w prawo) i się robi Włochy, Hiszpanię Andorę i wiele innych.

Na jakim wzniesieniu, ile metrów nad poziomem morza :helm:


http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

[IMG]http://i62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg[/IMG]

http://oi62.tinypic.com/2rmkz1h.jpg

Awatar użytkownika
Mako
Forum Master
Forum Master
Posty: 1030
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 16:41
Kontakt:

Post autor: Mako » śr maja 05, 2010 18:22

Na jakim wzniesieniu, ile metrów nad poziomem morza :helm:
nie trzeba żadnego wzniesienia, z garażu rozmawiałem z drugim końcem polski bez problemu i z truckerem który zbliżał się do berlina itd. itd. Można tego wymieniać pełno.
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 18:22 przez Mako, łącznie zmieniany 1 raz.



Chmarski
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: śr lut 11, 2009 14:14
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: Chmarski » śr maja 05, 2010 18:57

Kristensen pisze:Na jakim wzniesieniu, ile metrów nad poziomem morza
Mazowieckie, nizinne, otwarta przestrzeń i tyle. A wysokość pewnie w granicach 70 mnpm.
Nie wiem czy do Wielkopolski dociera i czy Ty jesteś na swojej antenie w stanie odebrać Nataschę (tak nazwaliśmy kobitę, która za wschodnią granicą rozsyła taksówki). Potrafi przywalić z sygnałem 9+30. Już kilka razy zabiła kanał #19 w Warszawie i okolicach. Jak ją kierowcy z #19 przeganiali... bezcenne :grin:

Ale spoko, podobno nadchodzą tłuste lata propagacyjne. Łatwiej Ci będzie pogadać z Warszawą niż mobilem jadącym 3 km od Ciebie :helm:



rusiu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 30, 2008 03:00
Lokalizacja: OSTROW WLKP
Kontakt:

Post autor: rusiu » czw maja 06, 2010 01:56

Ja np z mojej miesciny z francja sobie z mobila pogadalem wiec mozliwe jest wszystko(warunki itd tzw przemiennik musi sie otworzyc i robimy europe zainteresowanych prosze wpisac sobie w net propagacja) a ze ktos lubi miec antenke 2 metrowa i jest zwolennikiem maksymalnego zasiegu to chwala im za to bo sam mam tak i jestem zadowolony a pogadac na innym kanale z zagraniczna stacja fajan sprawa :grin:


Kobieta Za Kierownicą Jest Jak Gwiazda Na Niebie Ty Ją Widzisz Ale Ona Ciebie NIE

VDO - Blink
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 550
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 12:23
Kontakt:

Post autor: VDO - Blink » czw maja 06, 2010 09:12

Chmarski pisze:Ja z mobila gadałem z Helsinkami i Paryżem. I to na 27.030 MHz, czyli kanal #7 podstawowej 40stki...
A jak sie tylko propagacja otworzy to się robi sruuu w "5", w USB na 27.555 MHz (kanał #12 czterdziestka w prawo) i się robi Włochy, Hiszpanię Andorę i wiele innych.
Link pisze:nie trzeba żadnego wzniesienia, z garażu rozmawiałem z drugim końcem polski bez problemu i z truckerem który zbliżał się do berlina itd. itd. Można tego wymieniać pełno.
rusiu pisze:Ja np z mojej miesciny z francja sobie z mobila pogadalem wiec mozliwe jest wszystko(warunki itd tzw przemiennik musi sie otworzyc i robimy europe zainteresowanych prosze wpisac sobie w net propagacja) a ze ktos lubi miec antenke 2 metrowa i jest zwolennikiem maksymalnego zasiegu to chwala im za to bo sam mam tak i jestem zadowolony a pogadac na innym kanale z zagraniczna stacja fajan sprawa
Hehehe :O Czytam sporo o CB, ale o takich łącznościach z mobila jeszcze nie słyszałem! Jak to możliwe? Ja też mogę czasem odebrać taką rozmowę w szczycie propagacji przy moim sprzęcie?

Ja ostatnio przy strojeniu radyjka zostawiłęm chwile kanał #1 i jakiś Rusek bądź Litwin nawijał z przerwami co kilka sekund. Ale nie mam pojęcia czy był w mobilu czy bazówka, wydaje mi się to drugie bo nadawał bez zakłóceń
Ostatnio zmieniony czw maja 06, 2010 09:12 przez VDO - Blink, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja i CB Radio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości