Ekran komputera - slabo swieci

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

oiseau
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 23:59
Lokalizacja: Krakow

Ekran komputera - slabo swieci

Post autor: oiseau » pn maja 03, 2010 21:25

Witam, mam pewien problem ze swoim ekranem komputera. Otoz niektore piksele, szczegolnie te blizej krawedzi, swieca duzo slabiej niz te blizej srodka i dolu ekranu. Objaw ten nasila sie najbardziej kiedy auto jest nagrzane od slonca.

Czego to moze byc wina? Jak ten problem zlikwidowac?



Awatar użytkownika
WRHZ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 496
Rejestracja: czw gru 09, 2004 01:10
Lokalizacja: WLKP
Kontakt:

Post autor: WRHZ » pn maja 03, 2010 21:40

Temat dosc mocno walkowany szczegolnie w audi przejsciowa opcja jest docisniecie tasmy laczacej plyte licznika z LCD (po rozebraniu licznika). Mozesz sobie zrobic test VAGiem i bedzie ladnie widac ktore pixele sa slabiej podswietlone..



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Haki » pn maja 03, 2010 23:46

Jeśli problem nie minie po zrobieniu tego co napisał kolega WRHZ .. pozostaje danie zegarków do elektroników - tym się zajmujących. Na alledrogo znajdziesz taką usługę ... przywracania niewidocznych - słabo świecących Fis-ów.


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » wt maja 04, 2010 00:54

A ja myślę że u kolegi jest trochę inny problem > diabeł nie siedzi ani w taśmie, ani w martwych pikselach tylko w folii pod wyświetlaczem. O ile dobrze pamiętam pod wyświetlaczem siedzą 3 folie > wyświetlacz podświetlany jest diodami i konieczne było rozprowadzenie równomiernego światła pod całym wyświetlaczem > więc zastosowano folię, które mają rozpraszać to światło >>>>> one pokrywają się od krawędzi czarnym nalotem powstałym w wyniku częstego skraplania i parowania wilgoci. Na wyświetlaczu, podczas testu elementów wykonawczych (test segmentów) zobaczysz plamę o nierównomiernym kształcie.
Cała naprawa polega na uniesieniu wyświetlacza i dokładnym wymyciu tych folii.
Wyświetlacz po latach stanie się nie widoczny za dnia (bynajmniej jego spory odstęp od krawędzi) > wyraźnie będziesz go widział tylko w nocy > jeżeli tak właśnie jest to na pewno to co napisałem Ci się przyda.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 384 gości